Jump to content


FM tuner sa vise antenskih ulaza


Elektronicar

Recommended Posts

Za ove tri-cetiri radio stanice sto vrede,ne treba ti RDS. Kupi strimer i slusaj radio kako treba...

Primam tvoje stugestije jer smatram da imas mnogo vise iskustva u tom podrucju od mene, ali smatram da bi tu diskusija krenula u pogresnom pravcu kao kad su diskutovali vinyl ili cd. Smatram da sam ja vise vinyl tip i tesko da bi me ubedio da se odrekenem nekog usmerenja ukusa kojeg smatram da imam. To ko da pricamo koja devojka je bolja. Za sada bih stavio zarez na strimere do daljnjeg, barem u mojoj kuci, sto ne znaci da iza zareza nece nastaviti recenica u nekoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To sto te i treba ne zove se RDS. RDS ima za cilj da nadje bolje frekvencije odredjene stanice prilikom promene lokacije prijemnika.

 

Nije lose da malo pogledamo kako to izgleda RDS na nekim uredjajima.

Npr. osim Sony evo prvog kompetitora koji mi se dopada i za sada ulazi u uzi krug izbora = Onkyo T4711 i kako ga autor teksta uporedjuje:    http://www.aphenos.net/electronics/tuners/dxing_tuners.htm

Link to comment
Share on other sites

Onkyo T4711 i kako ga autor teksta uporedjuje:    http://www.aphenos.net/electronics/tuners/dxing_tuners.htm

 

Добар тјунер Ñа још бољим пријемом а не кошта пуно на тржишту половних уређаја. И дан Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¼Ð¸ је жао што Ñам га продао иако не Ñлушам радио.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Danas sam popravio Sony ST-S390,ima sve sto trazis...

 Uh, ovo tesko primam. Nemojte to pokusavati bez mene, barem ako sam nekim promilom medju potencijalnim kupcima. Smatram da bi mi lakse bilo da ih kupim neispravne pa da ih ja popravim i "procesljam" od ulaza do izlaza. Mozemo i zajednicki uz druzenje uz kafu a moze i da mi prodate neispravno, u svakom slucaju ljubav prema elektronici je nesto posebno za pricu i volim da moji prsti prodju kroz aparat pa tek onda na slusanje.

Link to comment
Share on other sites

Добар тјунер Ñа још бољим пријемом а не кошта пуно на тржишту половних уређаја. И дан Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¼Ð¸ је жао што Ñам га продао иако не Ñлушам радио.

 

:wave2

Verovatno medju vama ima onih koji imaju iskustva sa e-buy kupovinama. Evo ima jedan za smesnih par eura. Bilo bi mi zadovoljstvo da ovako presecem i nabavim uredjaj, pa mi cak nije ni vazno jel ispravan ili neispravan, vazno je samo da je estetski ocuvan.

 

http://www.ebay.de/itm/331244258683?clk_rvr_id=658948010871

 

Znaci treba mi neko ko se razume oko tih licitacija i transporta i svih pratecih troskova.pa da mi pomogne oko cele procedure. Ovde kroz temu moze diskusija oko uvoza i kupovine preko e-buy, a konkretnije poude za ucestovanje u takvoj akciji preko messenger licnih poruka foruma.

Link to comment
Share on other sites

Ovo otprilike znaci da bi mogao da bude kod mene za nekih 50 Eur ili sam nesto prevideo ? (izlicitirana cena + transport + troskovi carine i administracije, poreza, ... )

 

Shipping to countries of EU
For shipping we will use stabile boxes! 23,90 Euro. Greece and Romania are a little bit more (sorry, DHL).

Link to comment
Share on other sites

Smatram da bi mi lakse bilo da ih kupim neispravne pa da ih ja popravim i "procesljam" od ulaza do izlaza. Mozemo i zajednicki uz druzenje uz kafu a moze i da mi prodate neispravno, u svakom slucaju ljubav prema elektronici je nesto posebno za pricu i volim da moji prsti prodju kroz aparat pa tek onda na slusanje.

 

A jel imaš opremu i znanje da priđeš tjuneru?

Link to comment
Share on other sites

A jel imaš opremu i znanje da priđeš tjuneru?

Nekoliko starih osciloskopa, mernih instrumenata, lemilice razne pa i za smd na topli vazduh, kompresorski vakum odlemljivac, ... ne znam sta te konkretno zanima, al i ako nesto nemam a zatreba mi onda uglavnom znam od koga mogu da pozajmim

Link to comment
Share on other sites

Kupi li ST-S390?

Ma nekako nisam bas najsigurniji da je taj model pravi izbor, a nesto i nisam pri vremenu da odem da ga negde slusam i vidim uzivo. Pravo da ti kazem sve se nadam da ce naleteti neki ozbiljniji HK ili neki drugi iz hiend kategorije. Znas kad za neku komponentu imas predosecaj da neces biti zadovoljan onda je mozda ipak bolje da je zaobidjes, naravno mozda i gresim al za sad trazim alternative.

Link to comment
Share on other sites

Evo jeftinog leša, još samo da moze da se popravi, nema RDS.

https://www.kupujemprodajem.com/JVC-T-X900L-top-model-13199343-oglas.htm?filter_id=4306781

 to sto mu ne rade dugmici ukazuje na moguci problem sa procesorom, nema ni rds, a za sam uredjaj sve i da je ispravan deluje mi ispod kriterijuma s kojim bih bio zadovoljan

Link to comment
Share on other sites

Pravo da ti kazem sve se nadam da ce naleteti neki ozbiljniji HK ili neki drugi iz hiend kategorije.

Pa naš se HK i nije proslavio sa tunerima, da bi tu jurio hi-end. Sem pojedinih iz Citation serije, nije bilo mnogo uspešnih modela. A i to što je bilo dobro, pre ere RDS-a je bilo.

Evo ti dobar tjuner sa RDS-om za normalne novce:

http://www.kupujemprodajem.com/Kenwood-RDS-KTF-2010-13846823-oglas.htm?filter_id=143

Link to comment
Share on other sites

Pa naš se HK i nije proslavio sa tunerima, da bi tu jurio hi-end. Sem pojedinih iz Citation serije, nije bilo mnogo uspešnih modela. A i to što je bilo dobro, pre ere RDS-a je bilo.

Evo ti dobar tjuner sa RDS-om za normalne novce:

http://www.kupujemprodajem.com/Kenwood-RDS-KTF-2010-13846823-oglas.htm?filter_id=143

 

Gledam taj oglas par dana i mogu reci da ne izgleda lose samo ne znam kakav mu je zvuk. Sitan nedostatak opet - nema dve antene, pa sam opet u nedoumici dal da resim sa dva tunera koji imaju po jedan antenski ulaz ?

 

Usput,  probao sam sbb antenu da ubodem u tuner i prijem je losiji od parceta zice, dok je na istom prikljucku slika na TV dobra. Dal za prijem radio stanica sa sbb mreze moram da prebacim njihov receiver blize pojacalu pa direktno cincevima na pojacalo ? Postavlja se smisao sbb radia uopste jer koliko citam uglavnom se zalite na njihovu kvalitetu.

Sad mozda i odustanem od dve usmerene antene, al jos uvek sam zagrejan za onog onkija iz linka sto sam dao, a neki bolji tenutno nisam imao vremena da trazim. Pojavice se vec nesto, ne zurimo, ae da planiramo narednih par meseci da nabavimo nesto dobro, a do tada cu da kolutam ocima sa ovim analognim philipsom.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Sbb radija ,promasaj samo takav.Taj njihov nazovi radio nema veze sa obicnim radio tjunerima ,slusa se preko njihovog D3 risivera.U osnovnom paketu ima 4-5 domacih FM stanica,a u nekom uz doplatu ima neki"Music choice" servis pa ima razlicitih zanrova muzike.

Sad je bio neki gratis period pa me nije mrzilo da ga povezem sa mojom HIFI opremom i razocaranje potpuno sto se tice kvaliteta zvuka.

Na tim domacim Azur 640T razvaljuje koliko je dobar,ovi sa MC servisa nisu  za spominjanje.Kvalitet varira od doba dana i noci ,mislim Ok je za slusanje sa TV-a,za Hifi nije.

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko starih osciloskopa, mernih instrumenata, lemilice razne pa i za smd na topli vazduh, kompresorski vakum odlemljivac, ... ne znam sta te konkretno zanima, al i ako nesto nemam a zatreba mi onda uglavnom znam od koga mogu da pozajmim

Osciloskop

RF generator sa modulatorom (MHz)

RF voltmetar (MHz)

Digitalni brojač frekvencije (MHz)

AF digitalni voltmetar

I sve to laboratorijske klase i baždareno. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Osciloskop

RF generator sa modulatorom (MHz)

RF voltmetar (MHz)

Digitalni brojaÄ frekvencije (MHz)

AF digitalni voltmetar

I sve to laboratorijske klase i baždareno. ;-)

 

 

Respect prema boljima. Ja nisam najbolji, ali sasvim sam zadovoljan rezultatima koje postizem. I nemam nameru da bas nesto mnogo radim na popravkama tunera, moja je orjentacija industrijska elektronika, CNC masine, uredjaji za laboratorije, ...., gasna i tecna hromatografija, atomski apsorberi, ...

Isto kao i u hifi, RESPECT prema boljima  jer ni nemam nameru niti mogucnosti, niti sluh  da se takmicim sa mnogo boljima i iskusnijima. Sebe u hifi vidim tek nesto vise tj. neznatno vise iznad prosecnog hifi poznavaoca i obozavaoca.- a i za taj nivo da ponovo dostignem trebat ce mi prema slobodnoj proceni par godina izdvajanja financijskih sredstava, zato ne treba ni zuriti sa nabavkom uredjaja pre nego se dobro upoznam sta se to sve izdesavalo na trzistu zadnjih 25 godina.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Sbb radija ,promasaj samo takav.Taj njihov nazovi radio nema veze sa obicnim radio tjunerima ,slusa se preko njihovog D3 risivera.U osnovnom paketu ima 4-5 domacih FM stanica,a u nekom uz doplatu ima neki"Music choice" servis pa ima razlicitih zanrova muzike.

Sad je bio neki gratis period pa me nije mrzilo da ga povezem sa mojom HIFI opremom i razocaranje potpuno sto se tice kvaliteta zvuka.

Na tim domacim Azur 640T razvaljuje koliko je dobar,ovi sa MC servisa nisu  za spominjanje.Kvalitet varira od doba dana i noci ,mislim Ok je za slusanje sa TV-a,za Hifi nije.

Hvala :)

Tako sam i pretpostavio na osnovu nekih drugih komentara po forumu, al sad mi je bar lakse da se ne svadjam sa zenom i da joj ne otimam D3 receiver iz dnevne sobe. Ona se ionako navikla da stalno koristi 72 sata gledanje programa unazad pa bi joj tesko palo da ostane bez D3 uredjaja. :)

Link to comment
Share on other sites

pa ne stize bas sve sa Avalskog tornja, pogotovo ako ti je stalo da slusas i neke slabije i udaljenije stanice pa drugu antenu usmeris i stavis antenski pojacivac

A gde živiš, ako nije tajna?

p.s. A i to reÅ¡iÅ¡ tako Å¡to uzmeÅ¡ spoljnu kružnu i mirna BaÄka.

Link to comment
Share on other sites

razmisljao sam o spoljnoj kruznoj ali nekako mi ne mirise da cu postici sada u Malom Mokrom Lugu ono sto sam nekada postizavao u panonskoj ravnici. Znas onaj osecaj kada nisi bas zadovoljan i kada sumnjas da si mogao za malo vise para da uzmes nesto bolje i da budes onako bas ispunjen ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...