Jump to content


HT system by micicss


micicss

Recommended Posts

Pozdrav za sve...Predstavljam svoj sistem u nadi da ćete se ukljuÄiti i svojim iskustvom pomoći kako bi isti podigao na viÅ¡i nivo.

Pune Äetiri godine su proÅ¡le od dana kada sam kupio prvi ureÄ‘aj iz sistema do danas.

Naravno nije sve gotovo (nikada neće ni biti) planiram još par uređaja kako bi konfor bio još veći ali o tome ću nešto kasnije.

 

TV :Samsung PS50" C530

 

HTPC :CPU Intel i5 2500K,MB Gigabyte Z68,HDD WD 2TB,RAM 8GB DDR3...

 

AVR : Denon 3310

 

STEREO :Marantz PM8000

 

CD :Onkyo Integra DX-6850

 

SPEAKERS :Monitor Audio Bronze BR5,LCR,BRW10 Sub.,BR FX i BR1   (7.1 komplet)

 

NAS :Synology DNS-214SE WD Red 3TB

 

 

 

Tu su još Sony Playstation 4,Tablet Ployer MOMO12 10.1" IPS,Asus N-10 router,Switch...Oehlbach Rattle Snake 3 kablovi za centralni i frontove i Oehlbach 2x2.5mm za surround i surr.back,Oehlbach NF 214 kao interkonekt za CD i BRW10 sub.

Na slici se još vide VCR Panasonic NV-L25 i Sat reciver,oba oređaja samo skupljaju prašinu.

 

Naglasio bih da je soba 4m po širini i 8m po dužini,dakle solidnih 32 kvadrata.

 

Par reÄi o:

 

Samsung plazmi PS50" C530.Bez obzira Å¡to se radi o budžet klasi i modelu iz 2010.godine,generalno sam zadovoljan kvalitetom slike.Gledam ga sa udaljenosti od 2.7m i dijagonala od 50" je jedini razlog zbog kojeg planiram da ga prebacim u spavaću sobu a u dnevnom boravku "okaÄim"  takoÄ‘e samsung plazmu iz iste klase od 60" ili 64".

 

HTPC,konfiguracija je sastavljena Novembra 2011.godine i do nedavno sam sa istom imao problema jer sam zbog potrebe za dobrim gamingom imao "zver" sa dva ventilatora MSI Hawk 560Ti i to je bilo previÅ¡e buÄno,i tražilo je joÅ¡ dodatnih ventilatora koje imam integrisane u Silverstone GD04 kućiÅ¡tu.

E sad,sreća je da je jedan od ventilatorana  MSI 560Ti  prestao da radi u garantnom roku i da su mi u servisu odobrili ili zamenu za noviji model ili povraćaj novca (to će i biti) jer posle kupovine PS4 nemam potrebu za ozbiljnijom grafikom od one koja je na ploÄi...

 

Denon 3310 je kod mene nekih mesec dana,i zamenio je Onkyo TX-NR609.PoÅ¡to Denon ima pre out izlaze za razliku od Onkyo-a probaću Marantz PM8000  da integriÅ¡em u 7.1 sistem tako Å¡to bi povezao BR5 na njega.

Moje pitanje glasi:Na koji naÄin na povežem stereo amp i AVR kako bi za stereo palio samo Marantz-a a za potrebe HT i PS4 i AVR.

Znam da se dva uređaja povezuju interkonektom ali ne znam da li su frontovi ukljucuju u AVR ili Stereo amp.

 

Ako mi se ovo preko pre outa ne svidi,druga varijanta je da potpuno odvojim surround od sterea (ovo mi je i krajnji cilj) jer prostora imam...

U tom sluÄaju bi za stereo koristio MA BR5 (ovde je bitno naglasiti da je u planu zamena istih za MA RX6 u skorije vreme) a za potrebu surrounda bi za frontove koristio BR1 a ostalo ostaje isto.

Jeste downgrade sa 7.1 na 5.1 ali će biti veliki upgrade za stereo...ispravite me ako grešim.

 

Cd plejer Onkyo DX-6850 za sada radi Ok.Zamenjen je laser pre par godina i ostaje u sistemu za sada mada bih ga rado menjao za neki univerzalni plejer npr. Marantz UD-5007 ili Denon BD 1611 zbog mrežnog prikljuÄka i stremovanja muzike sa Synology Nas-a preko android aplikacije i tableta.

Da se vratim na AVR koji ima mogućnost za puštanje Flac-a preko mreže ali želja je da odvojim stereo od AVR-a.

Da li  za striming koristiti univerzalni plejer koji ima i drugih mogućnosti ili uzeti mrežni plejer pitanje je koje bih rado podelio sa vama.

 

Synology DNS-214Se je poslednje što sam kupio i mogu vam reći da sam prezadovoljan softverom koji ga prati.Imam WD Red 3TB hard sa mogućnošću proširenja u vidu još jednog HDD-a.

 

Izvinjavam se na dužem postu,pisano je iz daha...evo i slika.Pozdrav,Saša

 

ngyi.jpgp2y8.jpglmjz.jpg6xe8.jpg

Link to comment
Share on other sites

У здравље да Ñе Ñлужиш! Све изгледа прелепо али како Ñе понаша билијар Ñто Ñа хифи у иÑтој Ñоби?

BR FX требају бити Ð±Ð°Ñ Ð»ÐµÐ²Ð¾ и деÑно од Ñлушаоца а не приметно иза, док BR1 је можда блокиран Ñтолом.

Што Ñе тиче повезивања front pre out из авр у појачало, на main in или било који улаз.

Ðко је под 2 подеÑи ÑиÑтем Ñа потенциометром за јачину на 12 Ñати и увек тако кориÑти.

Предњи звучници би увек били прикључено на Ñтерео појачало.

Мењаш ли BR5 за RX6, замени обавезно и центар да би Ñе звук напред што боље уклопио.

Ðема потребе да разбијаш Ñтерео и Ñурроунд ÑиÑтем, Ñтерео би оÑтао иÑти а Ñурроунд би много изгубио.

Могао би и да замениш меÑта авр и појачалу, јер Ñе овај први више греје.

Link to comment
Share on other sites

Kompletan namestaj izuzev fotelje i bilijarskog stola je nasih ruku delo.Kazem nasih jer uz pomoc oca imam vec petnaestak godina stolarsku radionicu.

U uglu sobe se nalazi veliki sank sa picem,ako nekog interesuje mogu i njega slikati...

Dugo vec nemam resenje za luster koji u dobroj meri smeta plazmi zbog odsjaja.Izbacujem ga cim mu nadjem neku alternativu,predlog za osvetljenje i kompletnog uredjenja plafona?

@gvlada

Kada povezem front pre out iz AVR-a u main in stereo ampa,da li je potrebno uraditi ponovo auto kalibraciju na Denonu?

Sto se tice BRFX postavljeni su onako kako je i moralo da bude jer se u liniji sa foteljama sa leve strane nalazi prozor i ovo sad kako stoje je najbolje resenje...

Da li koristi neko od vas XBMC na HTPC-u,ne uspevam da pokrenem srpski prevod i imam problem kod podesavanja android app na tabletu?

Link to comment
Share on other sites

Да, поново покрени калибрацију звука.

Зашто ниÑи ишао на иÑти кабл и за Ñурроунд звучнике?

Link to comment
Share on other sites

Уређаји Ñу одлични, полица иÑто тако али ентеријер је као у погребном заводу из америчких филмова.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Да, поново покрени калибрацију звука.

Зашто ниÑи ишао на иÑти кабл и за Ñурроунд звучнике?

Smatram da za ono što izlazi na surround i ovaj Oehlbach 2x2.5mm je overkill...trebalo mi je ukupno 52m za surround pa pomnoži to sa cenom Rattle Snake-a ...Do nedavno sam imao Oehlbach Reference 2x3 metra za frontove,prodao sam ih zbog dobre ponude za BRFX tako sam ostao bez bi-wiring-a ali sam sa sa 5.1 prešao na 7.1 i osetio veliku razliku u prostornosti (sad se sve lepo uklopilo i imam osećaj da su mi BR1 možda i višak pored BRFX-a).

Link to comment
Share on other sites

То што кошта више не кошта узалуд. Имам 4Ñ… BR FX и могу рећи да и за њих кабл приметно утиче. Такође мени значи 7.1 и боља је проÑторноÑÑ‚ без рупа у звуку. Провери па ако ти је BR1 вишак...

Иначе, помињш 60" тв... за 1к евра имаш приÑтојне 3D пројекторе Ñа платном који Ñу неупоредиво бољи избор.

Link to comment
Share on other sites

@gvlada

 

Ma,za BR1 ima mesta i kod drugog kompjutera tj. nisu za prodaju.Vlado ne prepoznajes BR5-ice? :wave2

 

Spominjao sam zamenu tv-a iskljuÄivo zbog potrebe istog i u spavaćoj sobi (trenutno gore na spratu imam CRT od 51cm i muku muÄim sa tv programom a plazma iz dnevnog boravka bi legla zbog iskorišćavanja punog potencijala Nas-a) tako da kupovinom drugog televizora ovaj ide gore...

 

Ako bih i uzeo projektor,zbog supruge i klinaca ne mogu ostati bez televizora u dnevnom boravku tako da ova opcija otpada.Å to se tiÄe 3D,to me ne zanima kao ni smart opcije.Najverovatnije ću uzeti Samsung plazmu proÅ¡logodiÅ¡nju  seriju F5000 ili ako ne bude velike razlike u ceni H5000 od 60" za NG.Kupujem preko u Segedinu,zbog povratka Afe koja realno izlazi 21,6%.Trenutna cena 60" F5000 je 900e bez poreza.

 

Za 4" viÅ¡e Samsung 64"F5000 treba dodati 300e,Å¡to je najgore na papiru ne znaÄe niÅ¡ta ali kad u prodavnici gledam joÅ¡ kako se primete.

Link to comment
Share on other sites

BR5, хехе... познато ми нешто... ;)

Сваки " значи. Код пројектора дијагонала није проблем па људи увек Ñа почетне додају 20ак " мин. Код тв не може, па ако је ХД додај паре.

РиÑто Ñам и ја био Ñкептичан за 3D а Ñада ако треба чекам дуже али да буде 3D.

Link to comment
Share on other sites

Lep i prefinjen sistem koji se i u vizuelnom smislu uklopio sa enterijerom (pogotovu MA BR serija). Posto i sam polako gradim slican sistem i planiram da odvojim stereo i surround kako zvuce MA br5 uporedjujuci Denona i Marantza i da li razlika u zvuku vredna ulaganja u posebno pojacalo.Inace ja jurim i br fx pa kad sve kompletiram imacemo donekle slican sistem pa ce tada pasti neke slike sa moje strane. Pozdrav iz NiÅ¡a.

Link to comment
Share on other sites

Fotoaparat sam pozajmio i boje na slikama su katastrofalne,slabo se snalazim oko podešavanja i rezultat se vidi.

Izgleda sve to toplije uživo nego što je na slici.

 

Da li neko koristi XBMC media centar?Imam par pitanja u vezi prevoda i android aplikacije.

 

Ima li neko iskustva sa Pop-Corn A-410 media plejerom,vredi li šta ovaj integrisani Sabre DAC?Cena je oko 300e u Mađarskoj.

Link to comment
Share on other sites

Kao Å¡to je gvlada rekao,

 

" Што Ñе тиче повезивања front pre out из авр у појачало, на main in или било који улаз.

Ðко је под 2 подеÑи ÑиÑтем Ñа потенциометром за јачину на 12 Ñати и увек тако кориÑти.

Предњи звучници би увек били прикључено на Ñтерео појачало ".

 

I kod mene je tako bilo povezano.

 

Sistem izgleda lepo, sve zajedno sa mojim bivsim 3310 ;-) , a izgled prostorije ne bih komentarisao nije baš u "mom fazonu". Važno je da se tebi svidja.

 

Å to se akustike tiÄe, daleko je od P.S.-a , ali i ja pravim razne kompromise, dok ne dobijem sedmicu na lotou i kupim kuću ili stan koji ima sobu za sluÅ¡anje muzike ;-)

 

Da zakljuÄim, kao Å¡to sam ti već rekao, drago mi je da se sve dobro zavrÅ¡ilo i u zdravlju da sluÅ¡aÅ¡ sistem !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...