Jump to content


JBL TL-260 preporuka za pojacalo


zibl

Recommended Posts

Hvala puno svima na trudu i brzim odgovorima. :klanjanje

 

Razmisljao sam o HK990, ali nisam znao da je povucen iz prodaje tako da cu ga zaobici.

 

Trenutno koristim hk6800 i nisam nezadovoljan. Uporedicu ga sa gore navedenim predlozima i javljam se cim se za neko odlucim.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima sa foruma  :wave2

 

Imam zvucne kutije JBL TL-260 i zanima me vase misljenje tj. preporuka koje pojacalo da kupim.

 

Hvala.

mani se gluposti od pojaÄala tebi treba neki snagaÅ¡ ili mono blokovi preporuka za ove kutije je snaga 250w pojaÄalo tako da ove igraÄke Å¡to ti savetuju nije u klasi tvojih zvuÄnika

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Manite se vise prica sa SET pojacalima od 8W za JBL kutije novije generacije,pogotovo za prostoriju od 50m2..ima izuzetno dobrih resenja i za SET,ali za TL260 ce to biti mucenje zivo,petostazni zvucnik,sa predimenzionisanim magnetima na drajverima,trpi peakove od 500W..da se odrzi pod kontrolom a da ne bude cviljenje miseva treba potentno,muskularno pojacalo da prosvira punim plucima i da ne grca stalno na granici klipinga.Zvucnik se mnogo lakse upropascuje sa manjkom snage,no sa viskom.Od viska glava nikad ne boli,al od manjka uvek,pa makar slusao to i sa samo 90dB ili manje,cistoca/stabilnost/samouverenost zvuka je u drugoj dimenziji naspram low-power-flea watt opciji za zvucnik ovakvog kalibra.

 

Da ne bude bez preporuke,da imam TL260-ku,trazio bih Korsun/Dussun PR99,vec ovo brise pod sa pomenutim skandinavskim ili engleskim integralcima a da ne pricam za jedan V6i ili V8i.Sve su to klonovi Red Rose Music-a iza kojeg je stajao (ili stoji jos uvek?) Mark Levinson..

 

Naravno ako oce neko JBL ta krsti na nesto van svog elementarnog domena,slobodno,al ce to biti isto ko i Dzek Nikolson nakon operacije u filmu  "Let iznad kukavicjeg gnezda"

 

:wave2  

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...