Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

I moj bio takav samo nije bio Belden, ne secam se tacno imena. Isprobam ih kasnije na Bowerse i Roksan, mozda se bolje slazu u ovoj kombinaciji. Na Harman HK6900 i AR-11 nije bilo bas neka sreca.

Posted

Mislim da je najveci problem kod gradnje tog kabla ujednacenost duzine zica. Moraju da se isprave sve zicice, pa da se rucno upare/twist-uju tako da se dobije jednaka duzina svih parova... uh. A onda prilikom pletenja da se ne desi da neki par na kraju strci (ima viska). Samo za strpljive...  :order 

 

Pozz

Posted

Mislim da je najveci problem kod gradnje tog kabla ujednacenost duzine zica. Moraju da se isprave sve zicice, pa da se rucno upare/twist-uju tako da se dobije jednaka duzina svih parova... uh. A onda prilikom pletenja da se ne desi da neki par na kraju strci (ima viska). Samo za strpljive...  :order

 

Pozz

razlike na kraju su bile oko santimetar vise ili manje za pokoji kabl,tu ulogu najvise igra twist rate za pojedinacne parice,takodje kad se konacno odvoje plus i minus zice uvrcu se od kraja ka dnu nikako obrnuto.

Posted

Evo moje koje sam pravio pre 4-5 godina. Pletenica ide do kraja ogolene zice pa je nasisana kalajom i dosad je solidno izdrzala. Zvuk se ne razlikuje od AQ Type4 ili mozda (placebo warning) je malo tamniji.

 

209lno7.jpg

  • 6 months later...
Posted

Update: Posto sam shvatio da je vise manje i obrnuto posle odredjenog broja zica, pa sam otisao u krajnost i resio raspletem i parice, pa da ih sve individualno uplicem. Posle malo istrazivanja o najboljem nacinu da ispletem litz sa 18 pojedinacnih zica, resio sam da je klasican nacin najbolji nacin. Najdalje zice od sredine sam prebacivao u sredinu sa leve na desnu stranu,pazio sam da se ne preklapaju dva ista pola, pa sam ih slozio naizmenicno pre pletenja. Ovo je samo za zaludne ljude koji imaju previse vremena, trebalo mi je dva dana da ispleted 2 x 1.5M kabla, pri cemu se desavalo i da pogresim pa da moram opet da rasplicem. Da li je vredno toliko truda? ja bih rekao da, zbog manjeg broja zica niski vise nisu bombasticni, i ima vise mikrodetalja u srednjem i visokom spektru.Gusca pletenica definitivno ima bolja mehanicka svojstva od labavih parica uplatenih multipliciranjrm do besvesti.To je to od prvih utisaka, evo malo slicica procesa:

post-30146-0-92170700-1419612822_thumb.j

post-30146-0-00754400-1419612826_thumb.j

post-30146-0-21148100-1419612829_thumb.j

post-30146-0-20019100-1419613215_thumb.j

Posted

Update: Posto sam shvatio da je vise manje i obrnuto posle odredjenog broja zica, pa sam otisao u krajnost i resio raspletem i parice, pa da ih sve individualno uplicem. Posle malo istrazivanja o najboljem nacinu da ispletem litz sa 18 pojedinacnih zica, resio sam da je klasican nacin najbolji nacin. Najdalje zice od sredine sam prebacivao u sredinu sa leve na desnu stranu,pazio sam da se ne preklapaju dva ista pola, pa sam ih slozio naizmenicno pre pletenja. Ovo je samo za zaludne ljude koji imaju previse vremena, trebalo mi je dva dana da ispleted 2 x 1.5M kabla, pri cemu se desavalo i da pogresim pa da moram opet da rasplicem. Da li je vredno toliko truda? ja bih rekao da, zbog manjeg broja zica niski vise nisu bombasticni, i ima vise mikrodetalja u srednjem i visokom spektru.Gusca pletenica definitivno ima bolja mehanicka svojstva od labavih parica uplatenih multipliciranjrm do besvesti.To je to od prvih utisaka, evo malo slicica procesa:

 

Ovo sam i ja zapazio i slazem se potpuno.

Podrska za entuzijazam.

 

:thumbsup2

Posted

Hvala, isplati se na kraju, ima bolji zvuk i od prve iteracije kabla, iako ima dosta manje parica po kablu. Imam materijala za jos jedan par, ako se nateram napravicu jos jedan par koji mogu da pozajme clanovi foruma i da probaju u svom sistemu, cisto da isprobam svoju teoriju objektivno.Da li uopste ima zainteresovanih za ovakav projekat?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...