Jump to content


Thorens TD320


markodl

Recommended Posts

Jel moze neko da proceni realnu vrednost ovog gramofona:

https://www.kupujemprodajem.com/Thorens-TD320-13041924-oglas.htm?filter_id=132

 

Moze i neki utisak, mada mislim da se, generalno, radi o jako dobrom modelu.

Vec neko vreme listam gramofone na kp, mada bez nekog odredjenog cilja (ne znam da li hocu danas da kupim gramofon od 300 ili za godinu dana gramofon od 1300 eura)... Ovaj mi je, nekako, pao za oko - kao nov, odrzavan... Sta vi mislite ? 

Link to comment
Share on other sites

 Realna cena, cini mi se u rasponu od 250-300e?

 

 

 

Ne volim TP16, ali i vdh kabl vredi nešto.

Nekako mi se čini da bi dobra cena bila bliža 250€.

Obzirom na stanje na tržištu, pretpostavljam da će prodavac tražiti (solidno) preko 300?

Link to comment
Share on other sites

Ne volim TP16, ali i vdh kabl vredi nešto.

Nekako mi se čini da bi dobra cena bila bliža 250€.

Obzirom na stanje na tržištu, pretpostavljam da će prodavac tražiti (solidno) preko 300?

 

To je i razlog zasto sam naveo raspon - gornja vrednost je zbog (eventualnog) prilagodjavanja trzistu...

 

Pozdrav!:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima! 

 

Upravo zbog ovoga sa ruckom sam i postavio pitanje - ja ne bih imao pojma da je to rucka koja mozda nije to sto pise u oglasu. Mozete li neko da me uputi kako da proverim koja je rucka (dok gledam gramofon) - recimo, da li bi nesto trebalo da pise na rucki ukoliko jeste tp16 mkii (ili tp 16 mkiv)?

I ja sam razmisljao da dam nekih 270-280, ali mi je bilo potrebno jos necije misljenje..

 

PS Jos jedno pitanje - sta mislite - da li ovaj gramofon ne bi bio "ispod" ostatka sistema (tj. znatno losiji) - ostatak sistema je UR Unico Secondo i PMC TB2i. Imam i Tascamov cd 601 (koji sam sredio i fino svira), ali mislim da je on za ovo pitanje irelevantan.

Link to comment
Share on other sites

Imam jos jedno, po malo debilno pitanje:

Kako da znam da li Unison ima phono stage ugradjen? Posto sam ga kupio polovnog pojma nemam, a internet kaze da ima opciju phono stage-a. Probao sam da "ubodem" cd u phono ulaze i on svira, ali krci. Da li to znaci da phono stage postoji ?

Link to comment
Share on other sites

Pa sad gledam specifikaciju tog pojaÄala, piÅ¡e da ima 5 nebalansiranih ulaza (phono opciono) i jedan balansirani. E sad Å¡ta znaÄi to opciono, pojma nemam. Da li ti neki od tih 5 treba da uÄiniÅ¡ da bude phono nekim podeÅ¡avanjem ili se to prilikom kupovine traži kao opcija. Ajde uslikaj ga pozadi, pa stavi fotku.

Edit:

Evo fotke, ima brate phono ulaz jasno obeležen, tako da ne znam Å¡ta znaÄi to opciono. To bi trebalo da bude to, ima i uzemljenje pored.

post-30309-0-95482600-1402400286_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kursume, hvala!

To je to! I ima jasno obelezen phono ulaz sa sve uzemljenjem, to i ja vidim na mom! A bila bi fora da uzmem gram za sve pare sto imam i donesem ga kuci i shvatim da nemam phono sekciju. :D

 

Evo ga citat koji me buni (sa sl. linka): http://www.analogueseduction.net/unison-research/unison-research-unico-secondo-hybrid-amplifier.html

"A MM/MC phono stage board is optional". 'Bem li ga, videcemo. :D

Link to comment
Share on other sites

Ako si zveknuo cd u phono ulaz možda ga sad viÅ¡e nemaÅ¡,a imao si ga.ukinuo opciju sam.možes i visokotonce da ukines tako kao opciju.postajemo uzbudljiv forum,gura se cd u snagas,cd u phono sekciju,sa da joÅ¡ neko ne uÅ¡teka zvuÄnike u struju.Biće "curiosity kill the cat."

Link to comment
Share on other sites

Ako si zveknuo cd u phono ulaz možda ga sad viÅ¡e nemaÅ¡,a imao si ga.ukinuo opciju sam.možes i visokotonce da ukines tako kao opciju.postajemo uzbudljiv forum,gura se cd u snagas,cd u phono sekciju,sa da joÅ¡ neko ne uÅ¡teka zvuÄnike u struju.Biće "curiosity kill the cat."

Kuku... To je sto je!

Sa zvucnicima nije nista (visokotoncima). Takodje, to krcanje uopste nije bilo jako, a i pustio sam neki disk koji je slabije snimam (neki Claptonov cudan album) - tako da se nadam da nisam nista zeznuo. A ako jesam... prezivecu, sta da radim... Videcemo kad stigne jednom gramofon! Uzdam se u to da nista nije zasmrdelo! :D

Link to comment
Share on other sites

PS - ako taj signal stvarno jeste 200 puta jaci, zar onda nije trebalo da mi zvucnici "eksplodiraju" (mislim da se cuje ultra-jako), a ne da se jedva cuje? Ili je jednostavno bilo skroz smanjeno, ne secma se...

Gledao sam specifikaciju tvog pojaÄala, ulazi su 375mV, ali niÅ¡ta ne piÅ¡e za phono ulaz. On je za mm zvuÄnice obiÄno 2,5. - 5mV, za mc joÅ¡ osetljiviji. Pa ti sad izraÄunaj koliko je to osetljivije.

Link to comment
Share on other sites

PiÅ¡e lepo da je phono ploÄica opciona,kad je nemaÅ¡ to je verovatno joÅ¡ jedan line ulaz.Tako je i kod mene sliÄno u preampu ako stavis straight true board ili jumpere umesto phono ploÄica,kod mene su svi ulazi dual mono moduli.Verovatno imaÅ¡ i posebno mm ili mc board.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I zvaniÄno - gramofon nije kupljen. 

Bio sam da ga posluÅ¡am i razoÄarao se - manje u to Å¡to nogice ne idu uz njega, a viÅ¡e u sam zvuk i to sa dosta skupljom glavom od ove meni ponuÄ‘ene (mada u tuÄ‘em sistemu, ali Å¡ta je - tu je). Jednostavno sam oÄekivao viÅ¡e na prvu loptu.

Umesto gramofona - Unison će na poklon dobiti fta strujni kabal (koji je kod mene na probi i koji svira dooostaa bolje od fabriÄkog unisonovg kabla), dok će Tascam cd 601 verovatno dobiti na poklon FTA Route 66 interkonekt (to joÅ¡ nisam prelomio, ali sluÅ¡am ga i blizu sam).

 

Ovim putem se zahvaljujem i prodavcu gramofona koji je bio jako korektan, a takođe i Zoranu iz FTA od koga sam dobio kablove na probu!

 

Gramofon će doći na red, ali kada budem bio spreman da u isti uložim ozbiljnije novce! Za sada sam i ovime što imam "omađijan" (pogotovu sa novim kablovima)!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...