Jump to content


Kenwood Kt-1000


Zorole

Recommended Posts

Koji kt-1000, ima dva sa istom oznakom, jedan iz 1970. i jedan iz 1981. godine?

Nisam ga viđao na oglasima kod nas odavno, a cena mu je koliko se pogodiš sa prodavcem.

Ako ga pak ti prodajeÅ¡ (na Å¡ta mi viÅ¡e liÄi), onda ne znam Å¡ta da ti kažem, imaÅ¡ na ebay tri komada iz 1981. i jedan iz 1970. Za ovaj iz '81. se traže sume od xxx pa do xxx. Po meni nerealna i najniža, a najviÅ¡a je bolesna.

Link to comment
Share on other sites

E kamo lepe srece da ga imam pa da ga prodajem :) Interesuje me ovaj model iz 1981. Hocu da sklopim jedan sistem a da sve komponente budu iz 1981. I najvise sam se zagrejao za Kenwooda. A vi ako imate neki predlog o dobrom tjuneru iz 1981. ili 1980. javite :)

Link to comment
Share on other sites

E kamo lepe srece da ga imam pa da ga prodajem :) Interesuje me ovaj model iz 1981. Hocu da sklopim jedan sistem a da sve komponente budu iz 1981. I najvise sam se zagrejao za Kenwooda. A vi ako imate neki predlog o dobrom tjuneru iz 1981. ili 1980. javite :)

Можда овај: http://www.kupujemprodajem.com/Kenwood-KT-1100-13226704-oglas.htm?filter_id=510529

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A sta mislite o Technics St-S8? I on je iz 1981. Bio je jedan od skupljih. Jedino da ne zeza ova digitalija. Inace mnogo mi se svidja taj Kenwood Kt1100 ali je van mog domasaja. Svi traze oko 150e sto je za mene mnogo :roll:

Pa za ovaj što si pitao na ebay-u traže više.

Link to comment
Share on other sites

To su godine kad su napravljeni brojni tjuneri koji figuriraju kao neki od najboljih ikad, Klein+Hummel fm 2002, Wega lab zero, Kenwood pomenuti, Sanyo T-35 plus series.....

E sad, neki od pomenutih dostižu Äudesne sume, neki ne, ali opet nisu jeftini. Proguglaj malo, pogledaj i onaj fmtunerinfo.com sajt. Može se naći dobar tjuner iz tih godina i za pristojan novac. Nisu svi izvikani.

Link to comment
Share on other sites

Juce sam bio kod coveka koji je veliki fan Tehniksa i koji ima skoro sve od Tehniksa od 90tih do 2000god. Kad sam ga upitao za savet o tjuneru, za neki vintage, odgovorio mi je: pa sta ce ti to? Onda je uzeo kataloge Tehniksa i uporedio gore pomenuti St-S8 i neki noviji najeftiniji Tehniks koji se prodaje na Kp za po 20e. Ovaj noviji tjuner TEhniks "Å¡ije" stariji i skuplji, u svemu. Separacija, Signal... E sad mozete li vi meni objasniti, da ja objasnim njemu, zasto su stariji tjuneri bolji od ovih novijih, jeftinih... Da li u pitanju zvuk ili vec sta...? A sigurno neki noviji tjuner od cca 50e ima bolje karakteristike od Kenwooda kt1100 ili Sansuia... Da li su brojke najvaznije?

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikad tvrdio da su stariji tjuneri bolji od novijih. Taj pomenuti st-s8 sam sluÅ¡ao i to je definitivno dobar tjuner, ali ako kažeÅ¡ da ga je taj noviji uÅ¡io, nemam razlog da sumnjam. Ti si rekao da sklapaÅ¡ sistem '80-'81. i tražio tjuner iz tih godina, pa sam se za to vezao. Moja Wega je sasvim sluÄajno iz '81 i to je sjajan tjuner, imali su prilike da ga Äuju neki sa Foruma, pa mogu i da potvrde. Nakon toga sam saznao i neke kuriozitete vezane za taj model Wege, koje nisam znao kad sam je, sasvim sluÄajno, uzeo. No nije to sad tema. One tjunere koje sam ti naveo, nisam ni imao prilike da Äujem, ali ono napisano možeÅ¡ proÄitati na mnogim sajtovima, a i cene istih govore u prilog tome. Ja Äak mislim da je noviji tjuner koji dobro svira, odliÄno reÅ¡enje, jer sam lenÅ¡tina pa volim daljinski itd. Na kraju krajeva, tjuner i jeste stvar nostalgije, jer ima ukupno 3 stanice sa dobrim zvukom, tako da će ih net streamer-i ubrzo prestići, ako već nisu.

p.s. sad vidim da je poreÄ‘enje Technicsa koje si vrÅ¡io, kataloÅ¡ke prirode. Možda bi i uho isto reklo, a možda i ne. Ja uvek volim da Äujem. ÄŒesto ono na papiru ne bude opravdano u radu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...