Alex74

Skidanje tragova lepljive trake?

Recommended Posts

Ja se ne bih igrao sa rastvaracima na plasticnom poklopcu. Selotejp je najsigurniji nacin da se sve skine bez ijednog ostecenja

Kako skinuti tragove neke lepljive trake,mozda je i selotejp,sa poklopca gramofona a da se isti ne osteti?

Пробај Ñа једним од ова два Ñпреја:

post-10714-0-21185000-1401659362_thumb.j

:wave2

Nek proba i selotejpom, pa ako ne moze, nek pribegne drugim rešenjima. Namerno sam naveo benzin, pošto sam gotovo siguran da ne postoji nikakva šansa da reaguje sa plastikom.

Ма Ñигурно може ал' има да траје онолико, још ако је Ñелотејп Ñтарији   :heat

Ови Ñпрејеви раде поÑ'о 100%.

Nekad davno sam citao da se ploce ciste cistim alkoholom. Otisao u apoteku, kupio alkohol i primenio na gitari koja nezno jeca od bitlsa. Naravno da sam unistio plocu. Posle toga sam 10 godina sve profesore iz skole pitao zasto su to tako napisali dok mi jedan stari hemicar u ocevoj firmi nije rekao da sam koristio razredjeni alkohol. Cisti alkohol nece nagristi plocu ali sa vodom koja je polarna tecnost postaje organski rastvarac. Da li zelite da rizikujete sa ovim poklopcem i coveku poklonite novi ako ga benzin unisti?

Пробај Ñа једним од ова два Ñпреја:

attachicon.gifberner-brake-cleaner.jpg

Jel ovo ozbiljno?Imam sprej za ciscenje kocnica ali od drugog proizvodjaca.Sta znam izgleda mi da jeste stariji selotejp u pitanju.

Imam sprej za ciscenje kocnica ali od drugog proizvodjaca.

Ðе знам који имаш али Ја Ñам Ñа Вуртом Ñкинуо Ñелотејп којим је поклопац био залепљен за грамофон ради транÑпорта.

Пробај и чиÑтим бензином.

Ako je lepak od starog selotejpa zapekao, i nema Å¡anse da se skine benzinom za Äišćenje, preporuÄujem ti da na celu povrÅ¡inu poklopca naneseÅ¡ tanak sloj  sredstva za poliranje automobila, ali u mleku, ne u pasti ili kremu. Garantovano skida sve ostatke lepka, i ujednaÄava povrÅ¡inu poklopca, tako da će izgledati kao da je nov. Naravno, obavezno koristiti mekanu krpu, recimo od flanela, ili nekog starog duksa. Ovaj metod je viÅ¡e puta uspeÅ¡no korišćen na poklopcima gramofona i sliÄnim materijalima.

Probacu benzinom ako ne uspe nema veze nema mnogo ostalo je samo na 3-4 mesta valjda je tako nekada bio ucvrscen poklopac prilikom transporta.

Kolega Stoncold ti je napisao Å¡ta je pravo i efikasno reÅ¡enje, ostalo su priÄe za gubljenje vremena(sem ovo sa polirpastom), možeÅ¡ slobodno da zakljuÄaÅ¡ temu!

To se protivi zakonima hemije. Biće da je Ston bio u pravu da je to benzinom zametan posao, tj. da treba duže da se Äisti. Verovatno je u prvoj ruci benzin rastvorio lepak, pa je sad ta solucija ostala u vidu mrlje. UÄini Äišćenje sa ova dva duga predložena sredstva, skinuće se to sve.

Ne bih rekao da ga je rastvorio zato sto je bila samo mala mrlja od lepka a sada je dosta zamuceno.Dok sam to radio ispod poklopca sam podmetnuo krpu da se poklopac nebi ogrebao i na nju je nekako dospelo malo benzina i od toga mi je opet ostalo kao recimo kada umocis prst u superlepak kao da je ostao otisak prsta tako se vide neke linijice.

Ne bih rekao da ga je rastvorio zato sto je bila samo mala mrlja od lepka a sada je dosta zamuceno.Dok sam to radio ispod poklopca sam podmetnuo krpu da se poklopac nebi ogrebao i na nju je nekako dospelo malo benzina i od toga mi je opet ostalo kao recimo kada umocis prst u superlepak kao da je ostao otisak prsta tako se vide neke linijice.

Druže, benzin je masan, mora da se opere posle deterdžentom. Sad si me naterao da uradim sledeće:

PoÅ¡to sam trenutno u rodnom gradu i ovde imam dva gramofona i dva poklopca, starog Fiću u garaži (u njemu Äak nije ni bezolovni nego tzv. "obiÄan" benzin), izvadio benzin iz rezervoara i namazao ceo poklopac gramofona njime. Sve Å¡to se dogodi je da se skinu neke mrlje (ne znam ni od Äega su, stajanja i praÅ¡ine valjda), a poklopac ostane zamašćen od benzina. Nakon toga ga oprao deterdžentom i nikakve mrlje od benzina nema, a posebno ne izgorelo mesto ili bilo Å¡ta sliÄno. U prilog priÄi evo i fotki:

post-30309-0-74681000-1401709868_thumb.j

post-30309-0-10424400-1401709881_thumb.j