Jump to content


Tozina kuhinja


Toza

Recommended Posts

Danas sam bio svedok čudne pojave koju nažalost nisam snimio da je ovde prikažem.

Napojni kabl izvesnog uređaja je otprilike debljine pristojnog napojnog kabla za pojačalo. Ništa predebelo (šporet ili TA) ali ni naivno (stona lampa). Otprilike 3*2,5. Zbog velike dužine bio je obmotan u 5-6  omči prečnika 70ak  cm i onda priključen. Prilikom svakog uključenja uredjaja u rad (par sekundi rada, 10ak sekundi lera) one omče kablova su se pomerale, približavale jedna drugoj i nakon toga vraćale u početni položaj. Kao da namotaju nekog velikog solenoida osciluju. Elektromagnetno privlačenje u samo nekoliko petlji je izazivalo veliku silu privlačenja kabla. Mogu samo da zamislim kakve smetnje je to pravilo okolnoj elektronici.

Link to comment
Share on other sites

Ako nadjes negde uzmi Fujikura napojni kabl i "otvori ga". Shield je napravljen od bakra koji bukvalno podseca vise na lim nego na foliju.

Igrom slucaja proveravao sam neke ugovore klijentu i naisao na tu firmu za kablove. Pitam ih kome isporucuju te kablove, da li ih neko kupuje za HiFi. Covek me belo gleda, kaze kakav HiFi ti napojni kablovi se koriste za izuzetno osetljive instrumente (telekomunikacione, merne, najcesce medicinske i dr...).

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav, da ozivimo malo temu. Prvo da iskomentarisem tozine tozine kuglice iz lezaja. Ispod cd-a mi je donelo boljitak procistilo srednje i visoke a ispod pojacala mi napravilo smuckanu zvucnu sliku od cega sam odustao. A i zbog trckanja cd levo desno, napred nazad zbog klikercica, sklonio i ispod cd-a. Sve u svemu nisam se mozda potrudio dovoljno oko njih, ali stabilnost mi ima prioritet. 

Link to comment
Share on other sites

E sad na redu pohvala. probao sam tozine zvucnicke kablove,iskreno malo bezvoljno posto sam skeptik za pravise a i imam 2-3 fabricka kabela koji mi stoje i koji su dobri a razlicitog karaktera pa sam pokrio bilo kakvu promenu u sistemu.prvo su kablovi bili kod kolege sa foruma koji ih je izuzetno nahvalio pa ajde reko i ja da probam. I sta rec rade kablovi stvarno dobro, transparentni, otvoreni a bas zaista utegnut nemesa se sa ostatkom spektra i prostor ostavlja utisak. Dali sam mu nasao zamerke, jesam naravno sitne ali sam mu morao malko prigovoriti.i tad dobijam i interkonekt koji sam jedva uzeo posto imam cardas i znam da je nesto najbolje sto sam ikad imao od kabela. Medjutim sinergija izmedju zvucnickog interkonekta je neverovatna. Bukvalno sam dobio novu dimenziju zvuka. Instrumenti titraju u vazduhu a muzikalnost posebna prica.puno truda i vremena je tu utroseno od strane toze koliko sam shvatio iz njegove price i morao sam da pohvalim.tako sam naravno ja to doziveo u svom sistemu expo 3010 i opere callas i opere grand mezza.

i nakraju drugar ima   odlican sistem sa dynaudio  i pass amp i preamp. I radio je struju naravno u zidu i ima supra letvu i kabel tipa 300-400e novo i stvarno radi super sistem. E dobio je bio na dva dana da proba neku furutech letvu i kabel tipa cene 1000-1200e i kabel 450e novo. I ljudi to nije bila muzika to je bila demonstracija sile zvuka.prosto neverovatno. Da podsetim skeptik sam i za skupe strujne kablove. E sad muci me vec 2-3 nedelje dali postoji neka alternativa toj rodiumskoj letvi i kabelu za normalno para?

Link to comment
Share on other sites

Pošto sam odlučio da se ozbiljno "bacim" u biznis sa kablovima ostaćete uskraćeni za detalje.

O cijenama, karakteristikama i prodaji na nekom drugom mjesto uskoro.

Ovo je ipak tema o samogradnji i ne bih imao više šta da dodam.

Ovom prilikom zahvalio bih se "kumu" Kaiseru na ideji za naziv  :) i volio bih da mi se javi.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sola said:

... i tad dobijam i interkonekt koji sam jedva uzeo posto imam cardas i znam da je nesto najbolje sto sam ikad imao od kabela. Medjutim sinergija izmedju zvucnickog interkonekta je neverovatna. Bukvalno sam dobio novu dimenziju zvuka. Instrumenti titraju u vazduhu a muzikalnost posebna prica.

Nisam najbolje razumeo!? Da li je postignut zvučni VAU sinergijom tozinog interkonekta i tozinog zvučničkog kabla ili sa cardas-om?

Link to comment
Share on other sites

Evo ja ću isprve da ti pojasnim...

Kablovi su da ne kažem apsolutno, ali prilično transparentni i vrlo lako i brzo prikažu mane i uska grla gdje god da se nalaze. U paru, makar kablovi nisu usko grlo. Ako je sistem ok, tj. postoji sinergija između ampa i zvučnika, blistaju, ako je ta sinergija manja, onda su odlični.

Uglavnom, problem obično nije do njih, već do drugih kablova koji se uz već čuvene R, L i C ponašaju kao svojevrsni ekvilajzeri.

Ic recimo ima podužnu kapacitivnost (sa sve konektorima) od 13 do 15pF ako nekome znači.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Toza said:

Ic recimo ima podužnu kapacitivnost (sa sve konektorima) od 13 do 15pF ako nekome znači.

Svaka čast na ovom postignuću, ako je mereno između plusa sa jedne strane kabla i minusa sa druge strane kabla. Ja sam najmanje dobijao oko 45pF sa samo dve uvrtene žice (kanibalov upocc u teflonu). Ako se doda više žica odmah taj parametar ide na gore, barem kada sam ja probao sa beldenovim paricama ...

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče diy interkonekta odlična varijanta je koristiti 3 usukane teflon tube :

Jednu koristiti za vrući vod a ostale dvije za masu , pa kombinovati žice po želji ...

HTB107TdQXXXXXXLaFXXq6xXFXXX1.jpg

 

https://www.aliexpress.com/item/1PCS-LOT-YT1372-PTFE-Teflon-Capillary-Tube-Inner-Diameter-0-6-mm-Outside-Diameter-1-mm/32799937023.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.8nExIQ

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, caR_Los said:

Колики је пречник те три усукане жице?

Čisto sam dao primjer za varijantu gdje je izolacija vazduh i dobra geometrija ( izbjegavanje paralelnih vodiča ) Izbor ovih tube izolatora je velik pa se može po želji u zavisnosti od prečnika žice .. ;) Kod mene je žica 0,5 , vanjski prečnik izolacije 1,5 , sve ukupno oko 4,5 mm sa termo bužirom. Dobro leži na kle harmony mada s jačim bužirom može i pod klješta klasičnog konektora .

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

Ja sam izuzetne rezultate za IC dobio sa saćastim antenskim. Centralni bakarni 0, kroz saće srebrna(bakarna) za signal. Može i dve ili 3 signalne. Kod Transparent kabla ide i L od 3-5mH.

Širm na masu (na jednom kraju).

:bounce

Ima varijanti koliko voliš pa kako kome " legne " , kod mene je čisto srebro vrući vod a masa srebro i neotech upocc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas stigli u sistem da se usviraju na vreme dok me velika 'tica  ne donese ... cera kaza , tata dobro je !

Tozini zvucnicki kablovi su vec gostovali i jako se dobro pokazali a sada ce da se odomace ...Goertz ide u zamenu ili natrag u zemlju porekla gde ce naci svoju novu postavku .

Takodje se ocekuje prinova na mestu interkonekta, a tu Toza sprema vise varijanti njegovog kabla ...nesto poznato ali i nesto novo iz njegove kujne .

Sve u svemu utisci sa letnje probe su jos svezi ...sve radi isto kao sa srebrom (brz bas, kristalni visoki ) uz znacajno poboljsanje u srednjetonskom opsegu , sa punijim vokalima i dosta mesa na instrumentima ...jedva cekam GO u novembru ! Ocekujem da ce monokristalni bakar uneti jos neka poboljsanja ali takodje i taj novi interkonekt sa jos neotkrivenim, tajanstvenim promenama u geometriji ...videcemo .

 

Pozzz

Toza-kablovi-Dajngo-2.jpg

Toza-kablovi-Django-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, pera451 said:

Mala sugestija vezana za oglas na KP, npr.:

" Hand made in Serbia with proud!" -> "Handmade in Serbia with pride!"

 

 

Možda je bolje "Proudly made..." na početku slogana, ovo "pride" može nekoga da asocira i na nešto drugo...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...