Jump to content


Tozina kuhinja


Toza

Recommended Posts

On ‎8‎/‎13‎/‎2016 at 23:00, No1Livz4Ever said:

Ukupni troskovi su 38e za par Wattgate konektora, 450 din za 5m silikonske .....

Nešto sam zbunjen sa cenom "para" Wattgate konektora, ja sam moj iec komad platio 7000 dinara u Sava Centru???

Takođe ne nalazim ništa jeftinije ni u svetu ...?    Moj model je 350i

A gornja slika nema veze sa Wattgate šukoom koji izgleda ovako 360i

Wattgate na gomili

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, zveroguster said:

Pisah vec al' ajde...

Elkok Kosjeric, 10mm2 , 3m sam uzeo valjda oko 500 dinara.
Odlican je, debele zice, gust, itd, ali prekrut, gotov kabl postaje jezivo tezak za manipulisanje.

Druga stvar jedva sam iskukao zeni da mi posalje 3 metra posto em ne rade sa fizickim licima em ne rade na malo.
Malne joj nisam plakao u slusalicu.

Hvala kolega , meni ce trebat od 6 mm2 za neku tanju varijantu zvucnickog pa reko ipak da te upitam radi cijene . 

Link to comment
Share on other sites

Ukupni troskovi su 38e za par Wattgate konektora, 450 din za 5m silikonske .....

Nešto sam zbunjen sa cenom "para" Wattgate konektora, ja sam moj iec komad platio 7000 dinara u Sava Centru???

Takođe ne nalazim ništa jeftinije ni u svetu ...?    Moj model je 350i

A gornja slika nema veze sa Wattgate šukoom koji izgleda ovako 360i

Wattgate na gomili

To su Ag modeli i skuplji su. Standardni su 320i i 360i. I duplo su jeftiniji.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nešto čitam ovde i pominje se ne istost   "pravilno uzemljenog" sistema struje i "nulovanog" sistema struje u stanu.

Obzirom da je kod mene nulovan sistem predpostavljam?... jer merenjem između faze i nule ili faze i uzemljenja na zidnom šuko-u, uvek dobijam 230V, a merenjem između nule i uzemljenja dobijam 0V AC.

Da li to znači da, mi se uzemljenje i nula kreću kroz oba provodnika (plavom i zeleno-žutom) u trožilnom kablu instalacije u zidu?

Pitanja su sledeća:

Da li je ona izdvojena žica „uzemljenja“ što se obmotava van širma takođe i „nula“ u mom slučaju?

Da li onda dolazi do zagađenja nule raznoraznim smetnjama koje pokupi ta žica uzemljenja, a kojih želimo da se rešimo na nuli isto kao i na fazi koristeći širm?

Mada u svakom slučaju vezivanjem žice uzemljenja za kontakt uzemljenja tj. oklop uređaja, mi preuzimamo sve te smetnje sa oklopa uređaja (koji vrši funkciju kao širm) u kabl uzemljenja i sprovodimo sve te upijene štroke do utičnice na kontakt uzemljenja.

Iz ovoga sledi da, ako je oklop uređaja isto što i širm za kabl, onda je logično da budu povezani u zajeničku linearnu drenažu štroke prema šukou odnosno uzemljenju, pod uslovom da je strujni sistem u stanu sa izvedenim pravim uzemljenjem i da je uređaj predviđen da koristi uzemljenje.

Ali šta je onda srećno rešenje za nulovani sistem uzemljenja, kada se pojavljuje crv sumnje u prljanje nultog voda?

Pitam se Pitam? :unsure::blink:

Uostalom, kako da najjednostavnije utvrdim da li mi je zgrada uzemljena ili nulovana? Može li to da se nekako utvrdi običnim mernim instrumentom?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

večeras sam nažalost prvi put probao Tozine zvučnčke kabele ...kažem nažalost jer da sam ih probao ranije izbego bih dosta troškova i sekiracije i više bi uživao u muzici .

Dakle zvučnički kablovi  rade fenomenalno , cena im je neverovatna a još ima prostora za fino podešavanje ...moj Goertz će verovatno na doboš prvom prilikom ... dobio sam srednje kakve nikada nisam čuo kod sebe a koje sam želeo a da pri tome nisam pokvario ništa od ostalih dobrih stvari koje je Goertz uneo u sistem ...imam više soka i kreme u zvuku a kad pomislim da to sve može da bude i mnogo bolje upotrebom monokristalnog bakra umesto običnog koji je na Tozinom "radnom" primerku ...takođe minus žica može umesto licne da bude takođe solid core monokristal itd...ludilo

Probao sam i interkonekte koji takođe obećavaju i koje ću takođe probati da napravim u XLR varijanti .

Toza je savremeni Nikola Tesla koji ne želi da uzima pare za svoje savete i ideje ...pokušavam da ga promenim ali za sada mi teško ide , skoro nikako .

Nastaviće se

Pozzzz

Link to comment
Share on other sites

Lale,

Nikakve pare nisam imao na umu, niti zabadam nos u tuđi posao...ko god radi pošteno, treba i da naplati svoj rad...ne znam o čemu pričaš...

Očigledno nisi razumeo moj post, odnosi se isključivo na boldovano i podvučeno, dakle nazvati nekog Nikolom Teslom, za mene je blago rečeno preterano.

Link to comment
Share on other sites

Je l se radi o zvucnickim kablovima ili ... ?

Koliko bi izaslo 2x6m ako su u pitanju zvucnicki, pazario bih one kod Dragana za koje sam cuo da kidaju ali to bi me izaslo 160e sto je cena pojacala kojeg imam pa se nadam da postoji nesto kvalitetnije da ne uzimam Oehlbach Rattlesnake/Twinmix.

Link to comment
Share on other sites

To je odprilike za tvoje potrebe ukupna dužina 15 metara, znači...

Cat 5e belden oko 50din po metru

2 × 0,6 novkabelov negorivi bezhalogeni telefonski oko 30 - 40 din po metru

2 x 0,8 je skuplji, oko 70

1,5 silikonska licnasta je, nemam pojma, recimo 30 - 35

I tako... za tu dužinu sa sapa crijevima ili širmom iz rg kabla skupi se par hiljada.

Link to comment
Share on other sites

A živaca jedno kilo i po do dva, dok vidiš da li treba uopšte trošak za 1,5 silikonsku ili može bez nje, pa dok se sve to usvira, i tako...

Ako hoćeš da se otvoriš baš, onda sve to puta 2 i za minus, ako cijeniš da je skupo, turiš za minus šta imaš po kući ili jednu 4mm2 silikonsku.

Link to comment
Share on other sites

E da, zaboravih... 

Ubaciš ga u neki fensi skin bužir, staviš neke lov mas bananice, smisliš priču tipa ubija, otkida... i prodaješ ga za 250€ po metru.

Msm, kad može da se nosi sa mrcinama od par hiljada nečega, što ne bi zaradio? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...