Jump to content


Tozina kuhinja


Toza

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Posle niza problema koje sam imao pri izradi ovog kabla (prvenstveno zbog same debljine), odlucio sam da ga napravim u klasicnoj izvedbi sa shukom na jednoj i iec na drugoj strani (prvobitno je planirano da se pravi bez iec i lemi na pcb).
Tako sam ga i napravio. 
E sad, posto nemam iec sasijski na pojacalu resio sam da ga ugradim.
Oko toga imam par pitanja...

20160510_105426.jpg


Na fotki je otvoreno pojacalo sa delom na koji je zalemljen sadasnji kabl (nije original, original je bio tanak  kao za lampu, ovaj sam ja zalemio ali na ista mesta kao i originalni).
Na originalnom kablu nije bio vod za uzemljenje kao ni na ovom na slici.
Da li kupiti sasijski iec sa tri pina i lemiti vod uzemljenja na ovaj slobodni pin obelezen crvenom bojom ili to uopste nije pin namenjen za to?
Ili jednostavno kupiti  iec sa tri pina, i dve zice od njega do ovog dela na slici zalemiti kao sto i sada stoji obelezeno plavom bojom, a kabl koristiti normalno sve sa vodom uzemljenja jer je tako napravljen?

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zveroguster said:

Posle niza problema koje sam imao pri izradi ovog kabla (prvenstveno zbog same debljine), odlucio sam da ga napravim u klasicnoj izvedbi sa shukom na jednoj i iec na drugoj strani (prvobitno je planirano da se pravi bez iec i lemi na pcb).
Tako sam ga i napravio. 
E sad, posto nemam iec sasijski na pojacalu resio sam da ga ugradim.
Oko toga imam par pitanja...

20160510_105426.jpg


Na fotki je otvoreno pojacalo sa delom na koji je zalemljen sadasnji kabl (nije original, original je bio tanak  kao za lampu, ovaj sam ja zalemio ali na ista mesta kao i originalni).
Na originalnom kablu nije bio vod za uzemljenje kao ni na ovom na slici.
Da li kupiti sasijski iec sa tri pina i lemiti vod uzemljenja na ovaj slobodni pin obelezen crvenom bojom ili to uopste nije pin namenjen za to?
Ili jednostavno kupiti  iec sa tri pina, i dve zice od njega do ovog dela na slici zalemiti kao sto i sada stoji obelezeno plavom bojom, a kabl koristiti normalno sve sa vodom uzemljenja jer je tako napravljen?

 

Ako je fabrički bez uzemljenja ne znam zašto bi to radio , u neku ruku nije loše zalemiti ga direktno al time smanjuješ i dobitnu kombinaciju .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Napojni.

GRAND MASTER (ili tatko na tatka), poslednji koji je Toza predstavio na temi, pre no sto se penzionisao, 
Imam dva identicna CDP-a, jedan je NOS varijanta i OPA2134 i DIY napojni od 2.5mm2 upleteni sa sirmom i Oyaide (kopija), direktan lem na plocu.
Drugi CDP je klot, fabricki sa ovim novim kablom sa slike (na slici je nedovrsen i uslikana je samo faza ili +).
Terminisan na oba kraja sa Oyaide 029 i povezan adapterom fig8 na IEC sa CDP-om.

Zvuk je podignut na visi nivo sa ovim kablom.
Sledi promena op.amp.-ova ugradnja IEC sasijskog i eventualna NOS konverzija ovog drugog CDP-a, pa cemo videti...

Moracu da napravim jedan ovakav kabl i za TV posto sam ga na njemu koristio pre CDP-a, i to je tek posebna prica... 

Iskrena preporuka za svakog ko zeli izuzetan kabl u "radisa" varijanti.

Link to comment
Share on other sites

Fala na povjerenju! B) i dobroj volji i istrajnosti...

 

Penzija, da. 

 

Sluh mi je trajno oštećen, tako da je onaj dip od 35db na lijevom i 45db na desnom uvu ostao i to na kritičnoj frekvenciji od 4khz. Počinje od 2 i završava se na 6khz.

 

Inače sam nekoliko puta pričao o baš toj frekvenciji od 4khz koja je ustvari lomna tačka za sve paralelne vodove u kojoj se izjednačavaju... Da se ne ponavljam :rolleyes:.

 

Tako da i pored najbolje volje, kompenzacije mozga itd. penzija je neminovna. Ima to i svojih dobrih strana.

 

Predstaviću i jedan interkonekt, možda još danas i to je to. 

 

Uglavnom, koga zanima, principi su tu pa izvolite, zanimajte se...

Link to comment
Share on other sites

Ustvari, hajde odmah da makar ispričam o ic u...

 

Ideja je da se vrući vod i masa odvoje energetskim skrinom... Naravno, elektromagnetno polje nije moguće zaštiti kao neku auru sa svih strana i potpuno odvojiti od od ostatka univerzuma, ali možemo da se potrudimo da smanjimo uticaje na najmanju moguću mjeru... Otud ta "energetska barijera". Ne znam kako drugačije da je nazovem pa neka ostane skrin (screen).

 

Princip je potvrđen u praksi kod teresonic ic kablova, da ne kačim sličke, ima ih od ranije. Vrući vod i masa su odvojeni sa nekoliko litz žica, izolovanih i koje igraju ulogu skrina. One nisu povezane ni sa čim. Slobodno landaraju u prostoru.

Ja sam naravno koristio najeftiniju moguću varijantu koja daje izvrsne rezultate...

 

U onaj saćasti antenski kabl, oslobođen od spoljašnjeg plašta i širma i sa izvađenom centralnom žicom, za vrući vod i masu sam provukao posrebrenu bakarnu živu promjera oko 0,2mm2. Dijametralno suprotno, a pošto ima pet tunelčića u krugu i centralni šesti, to dijametralno suprotno nije baš moguće, ali su na suprotnim stranama. 

 

Ostaju nam četiri prazna tunelčića u obliku slova Y. Da ne bih mnogo komplikovao i kroz njih samnprovukao istu vrstu žice. Skratio sam ih po par milimetara da ne vire iz tunelčića i vatom sa pincetom zapušio rupe da se ne bi slučajno pomjerile i izvirile iz tunelčića i došle u dodir sa nekom drugom žicom. Znači, te četiri u obliku Y izigravaju skrin i nisu povezane. 

Na konektore po izboru (ja sam koristio wireeorld posrebrene, one jeftinije za jedan ic i za drugi neutrik profesional) zalemio vrući vod i masu.

 

Ic sa wireeorld konektorima sam obukao u sapa crijevo, a sa neutrik duplo širmovao. U oba slučaja, i sapa crijevo i širmovi su slobodni na oba kraja tj. nisu povezani na konektore.

 

Slušni utisak je da su oba kabla prilično slični, ali je prednost na strani onog sa wireworld konektorima i to zbog sapa crijeva. Bolje štiti i od duplog širma. 

 

Sve se to podiže na novi nivo sa korišćenjem monokristalnog srebra (neotech sa nekim procentom zlata) za vrući vod i masu :unsure:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ajde kad smo vec kod sapa creva, sirmova i zastita zica od svakojakih smetnji...
Ovo sam negde vec pomenuo ali cini mi se da nije doslo do ociju onih kojima ce ovo znaciti.

Na fotki dole je kocioni buzir za biciklove sa teflonskim uloskom koji je spiralno obmotan celicnom sajlom i preko zavrsen pvc omotacem, sto je nebitno u ovom slucaju, ali ih ima u raznim bojama... :wub:

Tri u jedan varijanta...

Slika govori vise od hiljadu reci...

blog_internalcablesteflonliner.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...