Jump to content


Tozina kuhinja


Toza

Recommended Posts

Zgotovih ga.

Upotrebio sam (po kablu), 4 zice iz telefonskog kabla, 2 malo deblje od telefonskih iz nekog kabla pojma nemam od cega (4 zice sa jednim koncicem i nekim materijalom, silikonski omotac), 2 x 0.75, 2 x 1,5 i 1 x 2,5 sve silikon, sve to ufrckao i preko ukrasio sirmom iz antenskog (totalno neujednaceno i aljkavo ali bolje nisam mogao), obmotao teflonom.

To je plus, a minus su dve parice od 2,5 od starog kabla jer sam bio nestrpljiv da cujem rezultat.

Dorada sutra.

 

Zvuk: NO COMMENT

 

tozo, ala si ga opravio svaka ti cas'.

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to je nama bitno kod ovog kabla je da se signal dovede od pojaÄala do zvuÄnika sa Å¡to manje izobliÄenja i to radimo sa viÅ¡e provodnika medjusobno izolovanih sa dobrom izolacijom i dodatno oklopljenih Å¡irmom.

Na taj naÄin se olakÅ¡ava rad povratne sprege u pojaÄalu koja se brine o povratnom signalu.

ZnaÄi, naÅ¡e je da se pobrinemo za signal od pojaÄala do zvuÄnika, a za povratni će se postarati samo pojaÄalo. Iz tog razloga nam je manje bitan minus vod.

Problem su smetnje koje pokupi Å¡irm. NajlakÅ¡e je da i njih predamo pojaÄalu i da se ono pobrine i oko toga.

A Å¡ta ako pojaÄalo nema povratnu spregu, kao Å¡to Shucino recimo nema? Drugo, gde je ground na snagaÅ¡u, tj. Å¡ta je uzemljenje, on nema ono Å¡to kod tebe na slici ima, a gde obiÄno vezujeÅ¡ gramofon?

Link to comment
Share on other sites

Gox, svaka Äast na linku za Teresonik!!!

 

Prvi put kad si linkovao, nisam obratio pažnju. Avaj, kakva greška! :plakanje

 

Baje iz teresonika su tu muku sa širmom riješili elegantno i to sa šildom umjesto širma, ha, ha.

 

Koriste, kako vole da kažu, karbonski Äelik (ugljeniÄni) i to nemagnetiÄan, kod nas poznat kao prohrom. Ako to zaista rjeÅ¡ava probleme emi i rf smetnji, ostaje nam samo da naÄ‘emo neko prohromsko crijevo od tuÅ¡a :), ili neki prohromski lim pa da režemo spiralu :lol: i da oklopimo žice.

 

post-29606-0-52268600-1401925348_thumb.j

 

Kad smo već kod njih, evo kako izgledaju njihovi interkonekti...

 

post-29606-0-62254500-1401925378_thumb.j

 

Vazduh kao izolator odmah me podsjeti na saćasti antenski kabl

 

http://www.moxtone.com/interconnect.htm

 

Samo da i njega oklopimo sa crijevom za tuš i voila...

 

Enjoy the music!!!

Link to comment
Share on other sites

A Å¡ta ako pojaÄalo nema povratnu spregu, kao Å¡to Shucino recimo nema? Drugo, gde je ground na snagaÅ¡u, tj. Å¡ta je uzemljenje, on nema ono Å¡to kod tebe na slici ima, a gde obiÄno vezujeÅ¡ gramofon?

 

Ako ima povratnu spregu, sad smo joj olakšali posao. Ako nema, još lakše...

 

Svira dobro i bez uzemljenja. Evo Gox linkovao rješenje i za to!

Link to comment
Share on other sites

Zgotovih ga.

Upotrebio sam (po kablu), 4 zice iz telefonskog kabla, 2 malo deblje od telefonskih iz nekog kabla pojma nemam od cega (4 zice sa jednim koncicem i nekim materijalom, silikonski omotac), 2 x 0.75, 2 x 1,5 i 1 x 2,5 sve silikon, sve to ufrckao i preko ukrasio sirmom iz antenskog (totalno neujednaceno i aljkavo ali bolje nisam mogao), obmotao teflonom.

To je plus, a minus su dve parice od 2,5 od starog kabla jer sam bio nestrpljiv da cujem rezultat.

Dorada sutra.

 

Zvuk: NO COMMENT

 

tozo, ala si ga opravio svaka ti cas'.

 

 

Ako ćeš već da ga dorađuješ, slobodno se poigraj i smanji debljinu.

 

Iskoristi još koju deblju telefonsku, a jednu od 1.5 i ovu od 2.5 izbaci, pa tu od 2.5 stavi za minus. Mislim da se neće ništa izgubiti, a lakše ćeš ga ugurati u širm.

Link to comment
Share on other sites

Koriste, kako vole da kažu, karbonski Äelik (ugljeniÄni) i to nemagnetiÄan, kod nas poznat kao prohrom. Ako to zaista rjeÅ¡ava probleme emi i rf smetnji, ostaje nam samo da naÄ‘emo neko prohromsko crijevo od tuÅ¡a :), ili neki prohromski lim pa da režemo spiralu :lol: i da oklopimo žice.

 

http://tinyurl.com/p47z2ag

 

Kome usput, prošeta do radnje sa magnetom u džepu ;)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to priliÄno teÅ¡ko naći, mada ne i nemoguće. Å ala mala za tuÅ¡ crijeva. ObiÄno se proizvode od aluminijuma ili ÄeliÄnog lima koji je lak za obradu.

 

Teflonske tubice mogu da se nađu na netu, pošto se ovakav saćasti antenski kabl, koliko ja znam, odavno ne proizvodi.

 

Nije to loÅ¡e ubaciti u neki aluminijumski Å¡irm, ako se ne naÄ‘e bolje rjeÅ¡enje. Bitno je da je pokrivenost velika, da je gusto pleten. U svakom sluÄaju bolje od ovih Å¡to su rijetko pleteni i bolje od ÄeliÄnog opleta jer je magnetiÄan.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćeš već da ga dorađuješ, slobodno se poigraj i smanji debljinu.

 

Iskoristi još koju deblju telefonsku, a jednu od 1.5 i ovu od 2.5 izbaci, pa tu od 2.5 stavi za minus. Mislim da se neće ništa izgubiti, a lakše ćeš ga ugurati u širm.

 

Ma ne diram nista za sad jer ovo svira za ne poverovati!

 

 

Mislim da je to priliÄno teÅ¡ko naći, mada ne i nemoguće. Å ala mala za tuÅ¡ crijeva. ObiÄno se proizvode od aluminijuma ili ÄeliÄnog lima koji je lak za obradu.

 

Teflonske tubice mogu da se nađu na netu, pošto se ovakav saćasti antenski kabl, koliko ja znam, odavno ne proizvodi.

 

Nije to loÅ¡e ubaciti u neki aluminijumski Å¡irm, ako se ne naÄ‘e bolje rjeÅ¡enje. Bitno je da je pokrivenost velika, da je gusto pleten. U svakom sluÄaju bolje od ovih Å¡to su rijetko pleteni i bolje od ÄeliÄnog opleta jer je magnetiÄan.

 

U ovom delu sam napravio propust jer nisam mogao ravnomerno navuci buzir (koji je i u originalu dosta retko pleten) zbog debljine kabla, tako da je prilicno neujednacen i haotican (negde ga maltene nema a negde ga ima u dzombama).

Ipak cu u dogledno vreme da ga doradjujem po tvom savetu u gornjem postu.

Link to comment
Share on other sites

BTW u moj Audioquest Type 4 ima cetiri zice punog preseka po 2 u paru su sa razlicitim presekom i pretpostavljam da ima razlika i u materijalu neka jer je boja bakra razlicita.

 

Mogu sad da ih iskoristim tako sto jedan type 4 ide od amp do terminale za visokotonce, a na druge terminale prikacim deblje licnaste zice.

 

AudioQuest_Type_4_drawing.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se toliko zaintrigirao za Tozinu kuhinju, da sam u jednom trenutku razmišljao, da li srpska ili holandska kuhinja ?!

Ipak je posle svega presudila liberalnost ove druge.  Van den Hull & Amstel rules ! post-11305-0-22301200-1401989174_thumb.p

 

Pozdrav za šefa kuhinje i društvo iz ćoška

 

:beer

Link to comment
Share on other sites

Van den Hull & Amstel rules !

 

Pa zar i najbolji Drugovi odoshe,a spremali ga za generala armije.E Partijo shta si dochekala.Umesto Tozinih kablova i Lav piva tamo neki Holandezi.Nema druge 1943,pa ono uza zid i ... .

 

Pozdrav za Tozu (nemoj neshto da prekombinujesh ko Prsan ''Miner greši samo jednom''),ostali smo bez jednog Druga i senfa na koti 45,ali shta je tu je idemo dalje,velika se svetinja brani.

Link to comment
Share on other sites

Da sam na vašem mjestu, ja mi ne bih ništa vjerovao. Trkopiš jedan....

 

Clarison speaker cables – technical specification

Description

Fully shielded, fully symmetrical geometry

Construction

Separate cable wires, i.e. two cables per channel

Shielding

Hi-tech elastic ferromagnetic shield: carbon steel with PVC cover

Insulation

Air between cables, polyethylene-polyurethane inside   

Conductors

Multi-wire, pure OFHC copper, different diameter conductors separately twisted

Resistance

0.026 Ω/m/ 1kHz

Propagation

97% of the speed of the light

Bend radius

7 cm (2.7 inch)

Connectors

24 ct gold plated high current WBT 0681Cu fully insulated spades or WBT locking banana connectors

 

 

Ni da proÄitam ne znam. Fino piÅ¡e da nije PROHROM, nego feromagnetni Äelik, Å¡to će reći onaj najmagnetiÄniji mogući.

 

Ne kupujte prohromska crijeva!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

He-he,dobro je sto celo moje pisanje nisi pogresno shvatio. Da li mozes da ukratko opises prvu postavu svog sistema,da bih ti ja preneo svoje utiske sa mojim sistemom i Dabicevim kablovima? Moze i na PP ako smatras za potrebno...

 

 

Kako pogrešno da shvatim? :)

 

Naprosto, kad sam vidio cijenu, sve ostalo nije bilo bitno.

 

Odavno trubim da vazduh, poslije vakuma ima najveću brzinu prostiranja, pa tek onda pamuk, svila, polietilen, teflon itd. Ove zadnje možda i nisam posložio redom.

 

Sistem je već odavno sledeći:

 

pojaÄalo:  Sony ta-f444ES mk2

 

cd plejer: Akai cd-57

 

tjuner:      Sony ST-SE700

 

zvuÄnici:   Visaton Starlet sa novim lementima i ožiÄenjem.

 

interkonekti: ZZEENN (saćasti antenski kabl)

 

i zvuÄniÄki: ovaj sadaÅ¡nji.

 

Sada, na ovoj opremi, ja imam hi-end zvuk. Jasno je da su zvuÄnici najslabija karika, ali to svira, Å¡to bi ZveroguÅ¡ter rekao "za nepoverovati". Prava magija.

 

 

Ne mogu ni da pretpostavim koliko se to joÅ¡ može podići sa zvuÄniÄkim kablom gdje je vazduh izolator

. :wave2

 

Edit: Siroma, rekoh li ti poodavno da žice treba da landaraju u teflonskim tubicama? :heat

 

Edit II: odkad sam napravio prvi saćasti interkonekt, nije mi dalo mira zaÅ¡to sa zvuÄniÄkom kablovima ne mogu da dobijem takav pomak kao sa interkonektom. Sad se i to dobilo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...