Jump to content


Arcam irDAC


D i g i t a L

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Pozdrav drugari,evo me posle par god. na forumu :) . Da li je joÅ¡ neko testirao IrDac sa DacMagicom ?  Vidim da je puno kvalitetnija USB veza,kakvi su zvuÄno.Moje slobodno miÅ¡ljenje je da je DacMagic malo na svetlijoj strani,Å¡to baÅ¡ nije idealno za muziku koju sluÅ¡am..Rock i Metal ,uglavnom progressiva..Ostatak sistema vidite u potpisu..Svaki predlog je dobrodoÅ¡ao :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam sluÅ¡ao DacMagic, ali ako ti finansije nisu problem, preskoÄi test i nabavi irDac. Ja pre svake kupovine odmeravam uredjaj kao da kupujem za sva vremena, tako da sam se krÄkao za irDac mesec dana, ali nisam pogreÅ¡io - Äak Å¡taviÅ¡e žao mi je Å¡to sam gubio vreme na nalaženje drugog reÅ¡enja jer nisam verovao da pojednini pristupaÄni dakovi mogu da isporuÄe zvuk koji mi veoma prija ...

Sad će moj komšija Digital da pohvali irDac ... (pretpostavljam)

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vlajo, taj recept ti valja za sve ,ne samo za HI-Fi :thumbsup2 . Kapiram da bi IrDac lepo ÄuÄnuo u sistem sa MARX2 i Arcam FMJa18 ..Preferiram ovaj JRiver plejer za sluÅ¡anje sa WASAPI -jem,vidim da se preporuÄuje Foobar i ASIO..Ima li tu kakvih Äujnih razlika sa IrDacom ?

Link to comment
Share on other sites

Za takve DAC-ove kao Å¡to su Arcam irDac Kinezi odrade ploÄicu za 100$, a sa sve trafoom, kutijom i konektorima je ukupno 200$. Sve preko je bacanje para na znaÄku.

 

Zato se u klasi od 6-700$ naÄ‘e odliÄnih ureÄ‘aja projektovanih oko 32-bit ESS DAC Äipa Sabre 9018:

1. Audio-GD NFB-1

2. Eastern Electric MiniMax DAC

3. Yulong D18

 

Slika Audio-GD NFB-1:

NFB120156.JPG

 

Link za sajt proizvoÄ‘aÄa: http://www.audio-gd.com/Products-EN.htm

 

Slika Yulong D18:

ffd6fe18_d18.jpeg

 

A za MiniMax DAC ima test na 6moons. Link: http://www.6moons.com/audioreviews/easternelectric/dac.html

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vlajo, taj recept ti valja za sve ,ne samo za HI-Fi :thumbsup2 . Kapiram da bi IrDac lepo ÄuÄnuo u sistem sa MARX2 i Arcam FMJa18 ..Preferiram ovaj JRiver plejer za sluÅ¡anje sa WASAPI -jem,vidim da se preporuÄuje Foobar i ASIO..Ima li tu kakvih Äujnih razlika sa IrDacom ?

 

Ja koristim asio drajver koji je Arcam preporuÄuje, ima po forumu napisano da je to i najbolje reÅ¡enje !

Link to comment
Share on other sites

Pitanje se odnosi samo na navedeni deo poruke. Ostatak me ne zanima.

Koliko mislite da bi koÅ¡tao http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB32014/NFB32014EN.htm na VaÅ¡em stolu posle svih (uredno, bez primedbi i kukanja) plaćenih pristojbi?

 

Ako ste mislili na mene, stvarno nemam nikakvu ideju koliko bi koÅ¡talo. Nekako sam u dobu da se ne zamaram mnogo koliko bi moglo da me koÅ¡ta neÅ¡to u Äiju se proizvodnju ne razumem. Moglo bi da se uÅ¡tedi, naravno, ali bi me koÅ¡talo vremena koga nemam, znanja iz oblasti elektronike koje tek nemam, i donekle novca - ako ubodem na prvu dobro je, ako ne ubodem - Å¡ta onda ?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako ste mislili na mene, stvarno nemam nikakvu ideju koliko bi koÅ¡talo. Nekako sam u dobu da se ne zamaram mnogo koliko bi moglo da me koÅ¡ta neÅ¡to u Äiju se proizvodnju ne razumem. Moglo bi da se uÅ¡tedi, naravno, ali bi me koÅ¡talo vremena koga nemam, znanja iz oblasti elektronike koje tek nemam, i donekle novca - ako ubodem na prvu dobro je, ako ne ubodem - Å¡ta onda ?

:wave2

Ne vidim gde je tu potrebno znanje i tako dalje. Ne, nisam mislio na Vas, sami ste se prepoznali. Pitao sam uopšteno, da dopunim razgovor, da se porede poredive stvari. I tako dalje.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje se odnosi samo na navedeni deo poruke. Ostatak me ne zanima.

Koliko mislite da bi koÅ¡tao http://www.audio-gd.com/Pro/dac/NFB32014/NFB32014EN.htm na VaÅ¡em stolu posle svih (uredno, bez primedbi i kukanja) plaćenih pristojbi?

Mali off:

Da li ste primetili jedan od kljuÄnih naÄina smanjenja troÅ¡kova proizvodnje u gore pomenutoj firmi  - nema grejanja u pogonima , svi radnici su uredno zamotani u Å¡aleve , kapute , i po preporuci dr.Nade Macure , iskljuÄivo slojevito oblaÄenje i to Å¡to viÅ¡e slojeva to kvalitetnija proizvodnja.Moglo bi to u Srbiji i za manje pare da se proizvodi jer su i naÅ¡i privrednici multitalenti u "rezanju" troÅ¡kova.

Link to comment
Share on other sites

Odgovorio gosn. Žiki na PP.

Još jednom se samo pokazalo i dokazalo da Boki koristi ovaj forum isključivo za ličnu korist. Porediti neke no name kineske proizvode sa DAC-om poput Arcama (ili upišite neki drugi brend name) je naravno potpuno besmisleno.

Ali ako Boki može da zaradi od toga, onda je ok.

Link to comment
Share on other sites

Mali off:

Da li ste primetili jedan od kljuÄnih naÄina smanjenja troÅ¡kova proizvodnje u gore pomenutoj firmi  - nema grejanja u pogonima , svi radnici su uredno zamotani u Å¡aleve , kapute , i po preporuci dr.Nade Macure , iskljuÄivo slojevito oblaÄenje i to Å¡to viÅ¡e slojeva to kvalitetnija proizvodnja.Moglo bi to u Srbiji i za manje pare da se proizvodi jer su i naÅ¡i privrednici multitalenti u "rezanju" troÅ¡kova.

Da primetio sam. Posle brisanja celog sinoćnjeg razgovora u kojem sam uÄestvovao, besmisleno je da ponavljam već napisano. Nisam igde, pa ni u tom delu razgovora, napisao iÅ¡ta pohvalno o tom ureÄ‘aju. Nit' sam ga Äuo nit' (osim na tim slikama) video. UreÄ‘aj mi nije zanimljiv i nije mi ga iko ni nudio. Jednostavno, postavio sam pitanje koje sam postavio. Umesto odgovora stižu sasvim pogreÅ¡na tumaÄenja tog pitanja. Mora biti da je pitanje (na neki naÄin, ne znam) postavljeno pogreÅ¡no. A raÄunica je veoma jednostavna. ÄŒak, rekao bih, da ponovim, u korist onih koji to pitanje (onako žuÄno) napadaju.

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jednom se samo pokazalo i dokazalo da Boki koristi ovaj forum iskljuÄivo za liÄnu korist. Porediti neke no name kineske proizvode sa DAC-om poput Arcama (ili upiÅ¡ite neki drugi brend name) je naravno potpuno besmisleno.

Ali ako Boki može da zaradi od toga, onda je ok.

Istine radi, moram da napomenem da ne vidim, znajući sadržaj i tog PP-a, ikakvu mogućnost liÄne koristi BTV-a u ovom sluÄaju. No, kao Å¡to se u celom ovom razgovoru pokazalo, nisam upućen u sve nijanse odnosa kako ovde, na forum-u, tako i Å¡ire. ÄŒime sam, naravno, veoma zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Da primetio sam. Posle brisanja celog sinoćnjeg razgovora u kojem sam uÄestvovao, besmisleno je da ponavljam već napisano. Nisam igde, pa ni u tom delu razgovora, napisao iÅ¡ta pohvalno o tom ureÄ‘aju. Nit' sam ga Äuo nit' (osim na tim slikama) video. Jednostavno, postavio sam pitanje koje sam postavio. Umesto odgovora stižu sasvim pogreÅ¡na tumaÄenja tog pitanja. Mora biti da je pitanje (na neki naÄin, ne znam) postavljeno pogreÅ¡no. A raÄunica je veoma jednostavna. ÄŒak, rekao bih, u korist onih koji to pitanje (onako žuÄno) napadaju.

Oprostite gospodine Žiko , VaÅ¡ post sam iskoristio samo zbog linka ka proizvoÄ‘aÄu.Nije mi bila namera da odgovaram bilo Å¡ta na postavljeno pitanje jer je  odgovor  jasan kao dan i smatram da je bilo kakva rasprava oko istog suviÅ¡na i nepotrebna.Sinoć nisam pratio temu.

A Kinezi?Pa mogli su se bar potruditi da ih slikaju bez kaputa.

Link to comment
Share on other sites

Mali off:

Da li ste primetili jedan od kljuÄnih naÄina smanjenja troÅ¡kova proizvodnje u gore pomenutoj firmi  - nema grejanja u pogonima , svi radnici su uredno zamotani u Å¡aleve , kapute , i po preporuci dr.Nade Macure , iskljuÄivo slojevito oblaÄenje i to Å¡to viÅ¡e slojeva to kvalitetnija proizvodnja.Moglo bi to u Srbiji i za manje pare da se proizvodi jer su i naÅ¡i privrednici multitalenti u "rezanju" troÅ¡kova.

 

A kakve bi tek rezultate u rezanju  troskova postigli da koriste decju radnu snagu. Mogli su da  se ugledaju na gigante poput Nike Gap, H&M i Adidasa.

nike_child_labor_small.jpgcl008.jpgimtyaz.jpg

Preneses proizvodnju u "zemlju u razvoju". Nadnice niske, zakoni o radu labavi a radnici ocajni u potrazi za pooslom. E onda si glavni dasa. Proizvodis za DZ a prodajes skupo. 

BTW sto i ovi brand name audio proizvodjaci ne proizvode  u Kini? Ili proizvode? Ne vidosmo njihove proizvodne pogone. Ako  nisu potemkinova sela  a ustvari isto kao i ove hale bez grejanja.

 

A Kinezi?Pa mogli su se bar potruditi da ih slikaju bez kaputa.

Zasto bez kaputa ? Pa vidi se da su sve  jakne jednake. To  mu dodje ko radna uniforma.

 

 

http://www.kurir-info.rs/vesti/beograd/ledara-u-domu-zdravlja-zaposlenima-naredeno-da-sami-kupe-grejalice-clanak-1603589

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jednom se samo pokazalo i dokazalo da Boki koristi ovaj forum iskljuÄivo za liÄnu korist. Porediti neke no name kineske proizvode sa DAC-om poput Arcama (ili upiÅ¡ite neki drugi brend name) je naravno potpuno besmisleno.

Ali ako Boki može da zaradi od toga, onda je ok.

 

 

Treba da te bude sramota da po ko zna koji put insinuiraš neistine o meni. NE PRODAJEM DAC-ove.

 

Kada ste me naterali da postavim PP, evo ga:

 

""U konkretnom sluÄaju lepo platite preko PayPal-a Kinezima DAC + transport, mislim da svi navedeni rade direktnu prodaju, i saÄeka se da stigne na naÅ¡u poÅ¡tu i carinu. Plate se dadžbine (20-30% ukupne vrednosti). Navedeni DAC od 500$ sa transportom, carinom i PDV-om verovatno izaÄ‘e oko 650-700$ ako se sve navedeno plati. Å ta se deÅ¡ava kada poÅ¡iljka "nestane", a niko za to na poÅ¡ti ne odgovara, to ne znam.

Ako se neko plaÅ¡i nepouzannosti naÅ¡e poÅ¡te i carine, može da se dogovori sa nekim od Älanova foruma iz Holandije/NemaÄke/Å vedske da njima stigne, a onda da taj doveze kada doÄ‘e.

 

Postoji nekoliko ovih DAC-ova već na prostoru Hrvatske, a možda neki i u Srbiji, pa se pronađu i pitaju vlasnici istih za iskustva oko nabavke.""

 

I zamolio bih za izvinjenje.

 

A moje izneto mišljenje je iskreno mišljenje, i da sada biram DAC za sebe u toj kategoriji, na listi bi bili samo navedeni "Kinezi".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...