Jump to content


Arcam irDAC


D i g i t a L

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovoga puta sam menja kanale bez bilo kakve najave i reda.

 

Blago meni moj Malishan vata samo RTS 1,tako da ne moze da promeni na drugi kanal.Vole onog Stevanovica da je to chudo jedno.

 

Dac nije moj. Od suraka je ali ja sam koordinirao akcijom kupovine pa se rad osecam pozvanim da pomognem. Lepo sam govorio da se uzme M2tech Evo Dac ali nije vredelo.

 

Jas tolko izpotrisho ne bil ni da je moj kolko se ti potrese za shuretov.

 

Pozdrav za shureta - bio je u pravu sto se kupovine tiche.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

4B0UO1a.jpg

 

Ovo iz fabrike nije izashlo ovako.Ili je prodat polovan,"krpljen" uredjaj kao nov ili je neko u toku popravke chachnuo lemilicom da izgleda ne struchno pa onda slikao.Plavom zaokruzeno se vidi kakav je kvalitet lema.

Uredjaj je odradjen odlichno i do sada,a to je oko godinu dana nijedan ni najsitniji problem hardverski ili softverski nisam imao,ni sa DAC-om,ni sa Impulsovim napajanjem na koje je prikljuchen.

 

To shto je Arcam promenio distributera nije razlog da pljujete DAC i "trujete" temu koju sam ja otvorio.

 

Uredjaj je   I Z U Z E T A N   i njegov sam ponosni vlasnik.

 

 

Ne dirajte Malishana.

 

Branicu ga do "poslednje kapi krvi" i poslednje napisane rechi na ovom forumu.

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo iz fabrike nije izashlo ovako.Ili je prodat polovan,"krpljen" uredjaj kao nov ili je neko u toku popravke chachnuo lemilicom da izgleda ne struchno pa onda slikao.Plavom zaokruzeno se vidi kakav je kvalitet lema.

Uredjaj je odradjen odlichno i do sada,a to je oko godinu dana nijedan ni najsitniji problem hardverski ili softverski nisam imao,ni sa DAC-om,ni sa Impulsovim napajanjem na koje je prikljuchen.

 

 

Zaista nisam imao nameru da se mesam i ne bih da me svojim postom nisi direktno pogodio.

Svaki uredjaj se kvari, neki manje, neki vise. Za to postoji garantni rok. Iz Toyota-e izadje serija automobila sa greskom. Zasto se neki niskobudzetni DAC proizveden u Kini ne bi pokvario u garantnom roku?

Svi uredjaji koje je prodao AV Impuls i koji` se nalaze u garantnom roku bice servisirani besplatno za sve kupce pod uslovima koje propisuje zakon.

 

DAC sa slike gore sam prodao ja odnosno uvezen je i prodat od strane AV Impulsa. Prodat je kao nov i neotpakovan jer je kupac (Vlajo) na tome , kao i uvek do sada, insistirao.  Dakle, nije tacno(!) da je uredjej prodat kao polovan i popravjan(!) pa da se to sakrilo od kupca, vec je takav stigao iz fabrike. To naravno ne mozes da znas ali ono sto mozes je da pazis sta pricas jer ako budem izazvan mogao bih da ti zalepim jednu tuzbu za klevetu, kvarenje i ugrozavanje poslovnog imidza i bla, bla...  pa da vidis kako je to "super".

 

Inace, nije prvi put da sam od proizvodjaca dobio robu koja je imala neki nedostatak. Clan lukaluka to moze da potvrdi jer je pre nekih tri godine kupio od AV Impulsa tada poslednji komad na stanju Arcam rDAC-a koji je na gornjoj ploci bio vidno ogreban. Dobio je i adekvatno umanjenje cene zbog toga. Naravno, ja sam nabavnu cenu uredjaja platio u celosti i bez umanjenja zbog ostecenja.

 

Posle oko dve godine Lukin rDAC se pokvario, bila je potrebna zamena ploce jer je prakticno ceo DAC na istoj. Luka je izgubio garanciju ali sam po secanju procenio da je uredjaj otprl jos uvek u garanciji te resio da ga popravim o svom trosku (trosku firme, naravno) ne sluteci kako cu se provesti.

 

Ukupan servis je kostao oko 220e jer je sama ploca kostala cca120e (iskreno, nisam ocekivao da cu morati da platim za rezervni deo u garantnom roku...) + transprt + spedicija + carina (made in china) + PDV + servis (MIsa Lukic) .... Ploca je zamenjena, DAC je proradio a serviser mi je rekao da je "nova" ploca koja je stigla izglerda vec popravljana i da u stvari nije nova (vec refubrished sto bi rekli Englezi)?  Ko ne veruje neka pita Misu...

 

Za vas koji se pitate zasto nisam vratio plocu ili ostecen DAC odgovor je taj sto bi bila "skuplja dara nego mera". Arcam je ponudio da refundira troskove kupovine ploce ali kad im vratim pokvarenu (valjda da je poprave pa opet prodaju dalje?) ali to kosta transporta + izvozno carinjenje + spediterske usluge... dodje mu na isto + izgubio bih vreme... Ovako, imam pokvarenu plocu rDAC-a za uspomenu... ;) i gorak ukus u ustima.

Mozda sam ja glup sto sam ocekivao nov, nepopravljan i ispravan rezervni deo? Istina, bio je ispravan. Dokle? Nije mi poznato...zeleo bih jos dugo. Ne zbog Arcama, zbog Luke pre svega, zbog mog kupca.

 

Eto tako to rade oni i tako to radimo mi.

 

@edit

Ljubisa, meni je jako drago sto ti uredjaj radi i nadam se da ce tako i ostati... Ako se svi koje sam prodao pokvare i servis bude kostao koliko i predhodni, mogu slobodno da se odmah obesim...

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice mozete reci. Osnovni problem je bio nekvalitetan konektor i neodgovarajuci konektor, verovatno naknadno lemljen. Prema ispravljacu je originalni konektor sa srednjm pinom od 2,5mm  dok je na Vlajinom biio zalemljen 2,1mm. Sem toga konektor u svojoj unutrasnjosti nije imao dobao spoj sa pinom za lemljenje. i na kraju lemljeno je kao da su se deca igrala neodgovarajucom lemilicom. Ja sam vec napomenuo da nisam zadovoljan Englezima, njihovom pristupu kupcoima i ovo potvrdjuje to. Pretpostavljam da se radi o popravljanim uredjajima i kao takvim poslatim nama kao novi.

 

Ni u jednoj svojoj recenici nisam pomenuo da je AV Impuls namerno isporucio "krpljen uredjaj".Ne znam sto si se ti Simo osetio prozvanim,ali nije ni bitno.

 

Pozdrav. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Citiras drugoga da opravdas sebe?

 

Bitno je.

 

Vrlo dobro znas da sam ja prodao uredjaj + izneo si tvrdnju a ne pretpostavku da je uredjaj krpljen po izlasku iz fabrike i prodat polovan a kao nov jer u ovakvom stanju iz fabrike nije mogao izaci?

Pa da je to tacno a nije, GDE bi uredjaj mogao da se "krpi" u medjuvremenu? 2+2=4

Dakle optuzio si me za prevaru i izigravanje poverena kupca u najmanju ruku. To mozda nisi hteo ali si upravo to uradio.

 

Zato je meni bitno i ako tebi nije.

 

 

 

 

Ovo iz fabrike nije izashlo ovako.Ili je prodat polovan,"krpljen" uredjaj kao nov ili je neko u toku popravke chachnuo lemilicom...

Link to comment
Share on other sites

 DAC sa slike gore sam prodao ja odnosno uvezen je i prodat od strane AV Impulsa. Prodat je kao nov i neotpakovan jer je kupac (Vlajo) na tome , kao i uvek do sada, insistirao.  Dakle, nije tacno(!) da je uredjej prodat kao polovan i popravjan(!) pa da se to sakrilo od kupca, vec je takav stigao iz fabrike. To naravno ne mozes da znas ali ono sto mozes je da pazis sta pricas jer ako budem izazvan mogao bih da ti zalepim jednu tuzbu za klevetu, kvarenje i ugrozavanje poslovnog imidza i bla, bla...  pa da vidis kako je to "super".

 

Inace, nije prvi put da sam od proizvodjaca dobio robu koja je imala neki nedostatak. Clan lukaluka to moze da potvrdi jer je pre nekih tri godine kupio od AV Impulsa tada poslednji komad na stanju Arcam rDAC-a koji je na gornjoj ploci bio vidno ogreban. Dobio je i adekvatno umanjenje cene zbog toga. Naravno, ja sam nabavnu cenu uredjaja platio u celosti i bez umanjenja zbog ostecenja.

 

Za vas koji se pitate zasto nisam vratio plocu ili ostecen DAC odgovor je taj sto bi bila "skuplja dara nego mera". Arcam je ponudio da refundira troskove kupovine ploce ali kad im vratim pokvarenu (valjda da je poprave pa opet prodaju dalje?) ali to kosta transporta + izvozno carinjenje + spediterske usluge... dodje mu na isto + izgubio bih vreme... Ovako, imam pokvarenu plocu rDAC-a za uspomenu... ;) i gorak ukus u ustima.

Mozda sam ja glup sto sam ocekivao nov, nepopravljan i ispravan rezervni deo? Istina, bio je ispravan. Dokle? Nije mi poznato...zeleo bih jos dugo. Ne zbog Arcama, zbog Luke pre svega, zbog mog kupca.

 

Eto tako to rade oni i tako to radimo mi.

 

@edit

Ljubisa, meni je jako drago sto ti uredjaj radi i nadam se da ce tako i ostati... Ako se svi koje sam prodao pokvare i servis bude kostao koliko i predhodni, mogu slobodno da se odmah obesim...

 

Simo, vec sam u nekom od prethodnih postova izrazio postovanje za tvoj odnos prema kupcu, ali bi ozbiljno mogao da razmislis da pri kupoprodaji i preuzimanju robe otvaras robu u prisustvu kupca i da se zajednicki konstatuje vidjeno stanje. :(

U suprotnom, kako ces znati koju reklamaciju da prihvatis kao osnovanu, ili ces postupiti po tvom tekstu koji sam iznad boldovao i obojio zelenom bojom?

Link to comment
Share on other sites

Većina kupaca (gde ubrajam i sebe) insistira da uređaj bude neotpakovan, ili da bude otpakovan pred kupcem i isproban.

Problem je u tome Å¡to se mana ureÄ‘aja u ovom sluÄaju nalazi u samom ureÄ‘aju a ne spolja. Da li treba pri kupovini da otvaramo ureÄ‘aj? Koji bi prodavac na to pristao bilo gde u svetu?

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da im nešto ne štima u kontroli kvaliteta ako dozvoljavaju da ovako nešto prođe.

irDAC je odliÄan ureÄ‘aj, sluÅ¡ao sam ga i za pare koje se prodaje je po meni meÄ‘u top 5 najboljih opcija za kupovinu novog DAC-a danas.

Å teta da se ovako dobar glas potpuno bespotrebno (ali opravdano) krnji, tamo gde aposultno nema potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Npr Telenor, uvek otvore telefon pred kupcem i ukljuÄe ga.

 

Izgleda da se nismo razumeli najbolje.

 

Naravno da je prodavac dužan da otvori kutiju i isproba ureÄ‘aj, samo pitam vezano za gore pomenuti sluÄaj, da li bi iko od prodavaca bio spreman da otvori sam ureÄ‘aj da kupac pogleda izunutra? 

Link to comment
Share on other sites

 

Inace, nije prvi put da sam od proizvodjaca dobio robu koja je imala neki nedostatak. Clan lukaluka to moze da potvrdi jer je pre nekih tri godine kupio od AV Impulsa tada poslednji komad na stanju Arcam rDAC-a koji je na gornjoj ploci bio vidno ogreban. Dobio je i adekvatno umanjenje cene zbog toga. Naravno, ja sam nabavnu cenu uredjaja platio u celosti i bez umanjenja zbog ostecenja.

 

 

Ukupan servis je kostao oko 220e jer je sama ploca kostala cca120e (iskreno, nisam ocekivao da cu morati da platim za rezervni deo u garantnom roku...) + transprt + spedicija + carina (made in china) + PDV + servis (MIsa Lukic) .... Ploca je zamenjena, DAC je proradio a serviser mi je rekao da je "nova" ploca koja je stigla izglerda vec popravljana i da u stvari nije nova (vec refubrished sto bi rekli Englezi)?  Ko ne veruje neka pita Misu...

 

 

 

 

Izgleda da se nismo razumeli najbolje.

 

Naravno da je prodavac dužan da otvori kutiju i isproba ureÄ‘aj, samo pitam vezano za gore pomenuti sluÄaj, da li bi iko od prodavaca bio spreman da otvori sam ureÄ‘aj da kupac pogleda izunutra? 

 

Aleksandar75, a sta ti mislis? Procitaj dobro jos jednom Simin post.  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

^

 

Simo, vec sam u nekom od prethodnih postova izrazio postovanje za tvoj odnos prema kupcu, ali bi ozbiljno mogao da razmislis da pri kupoprodaji i preuzimanju robe otvaras robu u prisustvu kupca i da se zajednicki konstatuje vidjeno stanje. :(

U suprotnom, kako ces znati koju reklamaciju da prihvatis kao osnovanu, ili ces postupiti po tvom tekstu koji sam iznad boldovao i obojio zelenom bojom?

Da 

Link to comment
Share on other sites

Ok, idi do tehnomanije npr. pa traži da ti pre kupovine laptopa, otvore i rasklope raÄunar da proveriÅ¡ flet kabl, Å¡tampane ploÄe, Äipove....

 

Voleo bih da vidim facu prodavca u Richer sounds-u, kome kupac kaže: ''...molim Vas jedan Arcam irDAC, samo ga prvo otvorite da pogledamo kakvi su lemovi...''

Link to comment
Share on other sites

Nema problema, onda neka prihvate rizik i fantomskih reklamacija.

 

Ovde je rec da je potvrdjeno da Arcam ne snosi troskove delova u garantnom roku i vrsi zamenu popravljanim delovima.

Zasto onda, kada se sva odgovornost prenosi na distributera tj.prodavca on ne bi otvarao u prisustvu kupca i konstatovao u kakvom se stanju nalazi proizvod koji je predmet kupoprodaje?

Link to comment
Share on other sites

Ok, idi do tehnomanije npr. pa traži da ti pre kupovine laptopa, otvore i rasklope raÄunar da proveriÅ¡ flet kabl, Å¡tampane ploÄe, Äipove....

 

Voleo bih da vidim facu prodavca u Richer sounds-u, kome kupac kaže: ''...molim Vas jedan Arcam irDAC, samo ga prvo otvorite da pogledamo kakvi su lemovi...''

 

Tako JE !!! Zato kad sam ga ja otvorio i pogledao lemove, pop....o sam malo, može da se uvalja kako god - ko nas hebe kad ne smemo da otvaramo. Mogao je unatra da bude i mrtav cvrÄak zalemljen za ploÄu radi ezoteriÄnog doživljaja. MaliÅ¡a svira perfektno, ali je uradjen NOGAMA ! UnutraÅ¡njost mislim ...

Link to comment
Share on other sites

@ AB Coaxial

Slažem se sa tobom da bi trebalo da proizvoÄ‘aÄ snosi svoju odgovornost a distributer svoju, uostalom tako je i po zakonu.

Na žalost, mi smo mala i jadna zemlja (da ne kažem kolonija) pa nas shodno tome i tretiraju. Verujem da takav ureÄ‘aj Arcam ni u ludilu ne bi smeo da poÅ¡alje nekom velikom distributeru u USA, a pogotovo ne bi smeo da se tako ophodi nakon reklamacije...jer bi ih u najkraćem roku posetila ekipa advokata, a onda bi po potrebi usledila koja ''recenzija'' u viÄ‘enijem Äasopisu...

A Å¡ta mogu da oÄekuju naÅ¡i distributeri koji prodaju u najboljem sluÄaju 10tak komada nekog jeftinog ureÄ‘aja godiÅ¡nje?

Verujem da im se više isplati da sami finansiraju popravku zbog svog obraza, nego da plate izlazno carinjenje itd. U Londonu bi ih pismo opomene kod advokata koštalo više od samog irDAC-a...

 

Nije tu u pitanju tretman distributera HiFi opreme već tretman svih nas.

 

Å ta misliÅ¡, Å¡ta će da uradi uvoznik Äokolade poznatog brenda kada ustanovi da Äokolada sadrži viÅ¡e Å¡ećera a manje kako-a? Da vrati 20 Å¡lepera nazad?

Link to comment
Share on other sites

Onda izgleda preostaje da distributer primopredaju i vizuelni pregled obavi direktno sa fabrikom za svaki komad ponaosob  :screwy

 

Vrzino kolo, treba imati i malo vise srece. Statisticki je u svakom slucaju velika vecina zadovoljna sa proizvodom koji radi. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...