Jump to content


Arcam irDAC


D i g i t a L

Recommended Posts

Okay, back on theme :)

 

Arcam irDAC, ima li neko neÅ¡to da doda, osim da je u pitanju odliÄan DAC, made in PRC, jedan komad brljavo odraÄ‘en (ali sluÅ¡no ok), za 10 evra manje ima kod neformalnih distributera na severu naÅ¡e male domovine.

Daleko je to od odlicnog ako ja imam pravo na misljenje. Zaobici u sirokom luku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E pa drugi put probavajte Malishana preko usb-a,ce te chujete razliku.

 

Poredjenje nije ok kad Malishan ne ide preko usb-a,jer tu bataljiva(preko usb-a) i mnogo bolje dacove od ove dechije igrachke.Za USB je pravljen.

Preko USB Arcam ne cita fajlove 176khz sto je bruka za USB ako mu je to najjace oruzije.

Nekompletan proizvod po meni. Da sam to znao kad smo birali... Drugacije bi.

Link to comment
Share on other sites

Poredjenje nije ok kad Malishan ne ide preko usb-a,jer tu bataljiva(preko usb-a) i mnogo bolje dacove od ove dechije igrachke.Za USB je pravljen.

 

Ne mogu da razumem preovlađujući manir na ovom forumu: ''voli i hvali svoje i pljuj po svemu drugom'', kao ni sektaško svrstavanje po brendovima, zatim brand vs diy, pa vintage vs new... Jbt i da hoću ne bih mogao da se svrstam kad imam od svega po malo...

Ponavljam NIKAD nisam rekao da je Arcam irDAC loÅ¡ NAPROTIV. Mislim i da sam viÅ¡e puta preporuÄivao taj DAC.

 

S druge strane, Digital nemam nameru da ti kvarim ljubav, pasiju, opsesiju, fetish... Uživaj u muzici, kao da je bitno da li je bolji ovaj ili onaj, najbolji je onaj koji je TEBI najbolji...

 

Evo samo za tebe i Arcamove tigrove:

 

 

post-30173-0-15820700-1430171290_thumb.j

 

 

to je prepiska mog ortaka sa tim Jakuzom...

 

Cenu ni Sima ne može da prehebe ;)

 

PS Jbg Simo NHF, bilo je jaÄe od mene

Link to comment
Share on other sites

Nishta ja tebe Alek ne razumem - tetke mi.

 

Bas me boli brige i da ga neki Jakuza prodaje i za Shes evra,ja ga volem,pa ga volem.

 

Dzaba lemovi,kanali,testovi - nishta zivo nas razdvojiti nece.

 

Samo pomaze voda majko sa korita Arkamova.

 

P.S. Nego Alek "navataj" ti ovog mog zemsa Japanca,pa dobavi sebi jednog Malishana povoljno.Nishta tebi bolje od njega ne treba sa ti tvoji zvucnici i pojacalo.Jedno je Malishan kad se testira,a drugo kad je tvoj.Tek kad postane tvoj sija u pravom svetlu.

Kad dodjesh kuci umoran od svega i svja,a ti pustish Malishana da zasviri,a kad zasviri lechi i umorno telo i dushu.

 

2foQkma.jpg

Link to comment
Share on other sites

Svi DACovi koje sam do sada sluÅ¡ao, ukljuÄujući irDAC (za koji uzgred nikada nisam rekao da loÅ¡e zvuÄi, naprotiv) ipak su davali bolje rezultate preko COAX (ili BNC kod EXPO-a) ulaza nego preko USB. Mislim da je USB varijanta joÅ¡ uvek u povoju, daleko od toga da to zvuÄi loÅ¡e, ali coax ulaz je ipak dao bolje rezultate.

 

Digital, pozajmi od nekog (ako do sad nisi probao) neki USBtoSPDIF konvertor, zavolećeš ''mališana'' još više

 

Dobar digitalni transport koÅ¡ta viÅ¡e nego ove kutijice iliti maliÅ¡ani. LogiÄno niko ih ne testira na taj naÄin jer jednostavno nema smisla. Sa druge strane ako daljina nije problematiÄna svejedno je sa koje strane je USB kod USB/SPDIF. Sledi zakljuÄak da je u testu korišćeni USB/SPDIF kvalitetnije izveden nego onaj u samom DAC-u.

Link to comment
Share on other sites

 Sa druge strane ako daljina nije problematiÄna svejedno je sa koje strane je USB kod USB/SPDIF. Sledi zakljuÄak da je u testu korišćeni USB/SPDIF kvalitetnije izveden nego onaj u samom DAC-u.

 

Mislim da ovaj deo nisam razumeo.

Još nisam video USBtoSPDIF konvertor koji ide na USB-B ulaz na DACu a odatle vodi na COAX ulaz transporta...

Izvinjavam se ako sam nešto pobrkao

Link to comment
Share on other sites

Nishta ja tebe Alek ne razumem - tetke mi.

 

Bas me boli brige i da ga neki Jakuza prodaje i za Shes evra.

 

 

Ni ja tebe nisam razumeo Å¡ta taÄno nisi razumeo :D

 

Ako je u pitanju oglas tog ''Japanca'', vidim da ti ispod avatara piše ''Location Japan'', pa reko' ako hoćeš da proširiš klub ljubitelja ili da sebi napraviš štek .. verujem da bi ti Japanac dodatno izašao u susret :D

Link to comment
Share on other sites

Dobar digitalni transport koÅ¡ta viÅ¡e nego ove kutijice iliti maliÅ¡ani. LogiÄno niko ih ne testira na taj naÄin jer jednostavno nema smisla. Sa druge strane ako daljina nije problematiÄna svejedno je sa koje strane je USB kod USB/SPDIF. Sledi zakljuÄak da je u testu korišćeni USB/SPDIF kvalitetnije izveden nego onaj u samom DAC-u.

Apsoluto taÄno. Sem toga, vidim da sam u prethodnom postu bio neprecizan, trebalo je da piÅ¡e "nismo Arcam probali u USB varijanti".

 

Kao Å¡to se sa slika koje je Digital okaÄio vidi "IgraÄkica " EVO ni nema USB.Ona je predviÄ‘ena da radi upravo sa EVO USB/SPDIF konverterom, to je deo fabriÄki zamiÅ¡ljenog modularnog sistema od Äetiri "kutijice", pa možda u tome i jeste tajna dobrog zvuka koji izlazi iz EVO DAC-a, fabriÄka sinergija.Kao Å¡to se takoÄ‘e vidi postoji i opcija I2S povezivanja, koju takoÄ‘e nismo probali.

 

Nismo mi baÅ¡ iÅ¡li u sitna crevca u testu,  niko od nanije u fazi kupovine niti nas ni jedan od ova dva DAC-a interesuje u tom smislu, pazato  i nismo detaljisali.TakoÄ‘e nismo probali ni jednu varijantu sa boljim, linearnim napajanjima, sobzirom da se moje, inaÄe namenjeno za EVO USB/SPDIFkonverter joÅ¡ uvek poraÄ‘a kod Impulsa i to carskim rezom :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Radi,radi samo tako,svira da ne poverujeÅ¡ :thumbsup2 .

 

PoruÄio sam i napajanje od komÅ¡ije @impulsa.. ;-)  !

 

....jedina stvar koju ne uspevam je da pustim izvorni 176,4 khz  ,kako je kod vas ?  

Ja sam dosad "naišao" na samo 2 takva izdanja..sve ostalo klizi ko podmazano... :)

 

 

Na zalost irDAC ne moze da pusti 176.4.Podesi ovde 88.2 ili 44.1 i to je vise nego dovoljno.

 

vMw06SS.png

 

 

I naravno ako nemas (a verujem da imas) plugin za foobar http://sourceforge.net/projects/sacddecoder/

 

 

 

Ne podržava 176,4. 

  • Supported sample rates: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 192kHz

 

Ovo što je digital naveo važi samo za sacd.iso

 

 

Da li sam neÅ¡to prevideo, ili se moj iRDAC, po neÄemu, razlikuje...? :listen

 

post-16537-0-01190900-1433521154_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Da li sam neÅ¡to prevideo, ili se moj iRDAC, po neÄemu, razlikuje...? :listen

 

attachicon.gifArcam.png

 

Sa bit exact output-om(asio,wasapi) trebalo bi da nece "svirati".Sa windows resemplerom oce.

 

Mada tebi stoji u irDAC-ovom kontrol panelu 176400,tako da je bit-exact output.

 

Zanimljivo je da je se to i meni desavalo da "svira" 176400 i da to prijavi kao i tebi u kontrol panelu da moze 176400 sa SACD-om,medjutim kad obican cd resemplujes u 176400 nece da "svira",naravno sa bit-exact outputom..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...