Jump to content


Arcam irDAC


D i g i t a L

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ZezaÅ¡ da kod Sime ima za 440 ?  :D

 

Ркакав му је конектор за напајање?   :roll: ÐˆÐµÐ»' урађен апгрејд?

 

Nije to Taj Sima. To je Neki Drugi Sima.

 

Један Сима, као и Тито   :bounce

Link to comment
Share on other sites

Iz poÅ¡tovanja prema "Arkamovcima" i pokretaÄu teme ne bih rekao da je EVO znatno bolji, ali bolji je.Nije ovo klasa u kojoj jedna sprava može da bude toliko bolja, u pitanju su nijanse. TakoÄ‘e je i stvar ukusa, mada smo nas Äetvorica bili jednoglasni u oceni

 

Arcam je odliÄna sprava, oni Å¡to su ga kupili nisu pogreÅ¡ili, ja liÄno sam ga sada prvi put posluÅ¡ao malo studioznije.ZvuÄi muzikalno i uravnoteženo, nigde ne pada, nigde ne iskaÄe, ali ipak rutinski, taÄno onoliko koliko koÅ¡ta, toliko svira.

 

EVO  s druge strane, pruža malo viÅ¡e živosti, zvuk je prisutniji i fluidniji.Ono gde je po meni najbitnija razlika, to je otvorenost u gornjem spektru i veća transparentnost.Kvalitet izrade je  tu negde, dizajn, kod oba karkteristiÄan na svoj naÄin.Meni se liÄno EVO dopada zbog svoje originalnosti, a i slaže se sa EVO USB/SPDIF koji i inaÄe koristim.Preko njega smo i testirali oba DAC-a, nismo probavali USB varijantu

post-15694-0-11385700-1430168237_thumb.j

post-15694-0-90729700-1430168238_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

............USB/SPDIF koji i inaÄe koristim.Preko njega smo i testirali oba DAC-a, nismo probavali USB varijantu

 

E pa drugi put probavajte Malishana preko usb-a,ce te chujete razliku.

 

Poredjenje nije ok kad Malishan ne ide preko usb-a,jer tu bataljiva(preko usb-a) i mnogo bolje dacove od ove dechije igrachke.Za USB je pravljen.

Link to comment
Share on other sites

Svi DACovi koje sam do sada sluÅ¡ao, ukljuÄujući irDAC (za koji uzgred nikada nisam rekao da loÅ¡e zvuÄi, naprotiv) ipak su davali bolje rezultate preko COAX (ili BNC kod EXPO-a) ulaza nego preko USB. Mislim da je USB varijanta joÅ¡ uvek u povoju, daleko od toga da to zvuÄi loÅ¡e, ali coax ulaz je ipak dao bolje rezultate.

 

Digital, pozajmi od nekog (ako do sad nisi probao) neki USBtoSPDIF konvertor, zavolećeš ''mališana'' još više

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...