Jump to content


Arcam irDAC


D i g i t a L

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

https://www.apple.com/airport-express/

Ovo mi znaci treba? A kako ide sinhronizacija sa androidom i windows masinom, nema nekih komplikacija? P.S. Znaci i da USB veza nije moguca tu.

Onaj AirPort Express koji sam preporucio se nalazi za 40ak Evra  second hand.Nema USB izlaz ali moze i da se prepravi da ima USB, I2S i vec  postojeci analog i toslink.

Sledeca varijanta je Apple TV  gde vec imas i mogucnost strimovanja slike i tona. Cena 90  E

220px-Apple_TV_2nd_Generation_back.jpg

Za  strimovanje slike ( i tona) vec imas sirok izbor od android plejercica ( 30-50 E) do nekih routera ( Belkin npr) koji imaju mogucnost castovanja slike i tona.

Link to comment
Share on other sites

Ovako, sacd Äitanje ide na 88.2 bez problema i zamaranja procesora, medjutim imam 3 sacd iso fajla koji poÄinju da krckaju na tom samplerejtu, kad ta tri spustim na 44.1 onda ne krcka. Zauzeće procesora je u sluÄaju 88.2 je 100%, na 44.1 je 87 - 90% i radi ok. Ima li leka da ta tri ( i budući takvi iso sacd) rade normalno na 88.2, ploÄa je sa 4 jezgra ali obiÄni Intel celeron na 2 Ghz  ?

Na "velikom" kompu to radi kako treba ali to je Intel Pentium 4 jezgra na 4.3 Ghz ...

Znam da je usko grlo proc, ali da li ima podešavanja (nisam našao na netu, ili ne umem da nadjem) da radi ok sa istim kvalitetom ?

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavka je dobra, procesor je problem...

 

Jedino sto bi moglo pomoci je podizanje prioriteta task-a wasapihost na realtime, uz eventualno podizanje prioriteta foobar2000 na high.

 

Isti klinac, samo onaj direct radi i na doble precision i na floating

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je procesor - cini ni se da i optimizacija za odredjeni (noviji) set instrukcija ima svog udela, posto je zauzece na relatvno starom E8400 do 6% na zahtevnijim diskovima pri 176Khz sa direct double-precision 30Khz LPF.

 

Za gubitke bi najbolje bio pogledati dokumentaciju prilozenih filtera.

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na predlozima. Cini mi se da ni jedna ploce ne podrzava hdmi 2.0 sto je neophodno zbog 4K TV-a. Gledao sam i Intel NUC, ni on nema HDMI 2.0....

Neke od tih ploca imaju dodatni PCI-Ex16 slot, tako da zasebna graficka karta moze da odradi posao.

Meni je recimo interesantna nvidia GT730, TDP je svega 23W, (uglavnom) pasivno hladjena, trebalo bi da podrzava 4k (3840x2160 at 30Hz or 4096x2160 at 24Hz supported over HDMI).

Link to comment
Share on other sites

Neke od tih ploca imaju dodatni PCI-Ex16 slot, tako da zasebna graficka karta moze da odradi posao.

Meni je recimo interesantna nvidia GT730, TDP je svega 23W, (uglavnom) pasivno hladjena, trebalo bi da podrzava 4k (3840x2160 at 30Hz or 4096x2160 at 24Hz supported over HDMI).

Hm, da. I ja sam pomislio na zasebnu graficku. Kupovina takvog nekog htpc ili minipc me ceka tokom godine. Mozda do tada izadje neki NUC ili slicno sa integrisanim HDMI 2.0 jer 4K uzima zamah...
Link to comment
Share on other sites

Definitivno su zahebali prilikom ripovanja, jer neki koji idu do 6000 kbps rade na zauzeću do 33%.

 

Vlajcula.ako imas ovaj plugin http://www.foobar2000.org/components/view/foo_input_dsdiffu foobaru(foo_input_dsdiff) deinstaliraj ga,meni je pravio problem sa SACD-ima.Ostavi samo SACD decoder 0.7.3(najnoviji) za SACD.

Moguce je da su ti SACD-i koji ti prave problem samo visekanalni 5.1(muljti kanal :D ),tako da se povecava zauzece procesora zbog mixa 5.1 u stereo.E sad ako su i visekanalni i stereo u jednom iso fajlu podesi Preferable Area na stereo

 

pJdDRf5.png

 

Sa ovim podesavanjem foobar nece "videti" samo visekanalne SACD-e,pa za njih sa stereo vrati na none.

Link to comment
Share on other sites

Neke od tih ploca imaju dodatni PCI-Ex16 slot, tako da zasebna graficka karta moze da odradi posao.

Meni je recimo interesantna nvidia GT730, TDP je svega 23W, (uglavnom) pasivno hladjena, trebalo bi da podrzava 4k (3840x2160 at 30Hz or 4096x2160 at 24Hz supported over HDMI).

 

Boldovano može biti problem za neke primene. Bolja opcija je 3840x2160 at 60 Hz over DisplayPort

 

http://frames-per-second.appspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Vlajcula.ako imas ovaj plugin http://www.foobar2000.org/components/view/foo_input_dsdiffu foobaru(foo_input_dsdiff) deinstaliraj ga,meni je pravio problem sa SACD-ima.Ostavi samo SACD decoder 0.7.3(najnoviji) za SACD.

Moguce je da su ti SACD-i koji ti prave problem samo visekanalni 5.1(muljti kanal :D ),tako da se povecava zauzece procesora zbog mixa 5.1 u stereo.E sad ako su i visekanalni i stereo u jednom iso fajlu podesi Preferable Area na stereo

 

 

 

Sa ovim podesavanjem foobar nece "videti" samo visekanalne SACD-e,pa za njih sa stereo vrati na none.

 

Probaću odma'  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Boldovano može biti problem za neke primene. Bolja opcija je 3840x2160 at 60 Hz over DisplayPort

 

http://frames-per-second.appspot.com/

 

 

Bas tako, zbog toga je bitan HDMI 2.0.

 

Da, zaboravio sam da navedem celu specifikaciju GT730 kartice:

3840x2160 at 30Hz or 4096x2160 at 24Hz supported over HDMI. 3840x2160 at 60Hz supported over DisplayPort

 

Sto se HDMI2.0 tice situacija je losa, tek ove godine se ocekuje masovnija pojava takvih karti. Za sada nv GTX970/980 i jace Radeon kartice.

Link to comment
Share on other sites

I onda dolazimo do nelogicnosti. Karte mogu da salju 4K pri 60Hz iskljucivo preko DisplayPort-a, dok svi TV-ovi primaju 4K na 60Hz iskljucivo preko HDMI 2.0 :)

 

Kao sto si rekao, tek kasnije tokom godine treba ponovo da se ukljucim u odabir jer ce tek tada biti HDMI 2.0 na grafickim karticama, MiniPC-evima, NUC-ovima itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...