Jump to content


Arcam irDAC


D i g i t a L

Recommended Posts

"And of course, the irDAC supports 192kHz/24-bit high-resolution playback, which the rDAC does not. A growing number of sites are offering 192/24 downloads, though at a price premium of 20 to 25% compared to 96/24. However, there are also quite a few high-res releases with 176.4kHz sample rate; and as noted, this sample rate is not officially supported by the irDAC. Nor does the irDAC support the DSD format, which is attracting a lot of interest from audiophiles."

 

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne vidim zasto te zabrinjava sto arcam ne reprodukuje native dsd. Sacd preko pcm je sasvim dobar, a ima ih sve vise.

Ja sam odustao od toga najvise zato sto i dalje nema dovoljno muzike koja me interesuje, a i zbog toga sto su dosta kabastiji od obicnih cd audio sa kojim sam sasvim zadovoljan kako zvuce. Sacd jeste bolje zvuceci ali ne toliko da imam zelju da ih gomilam.

Link to comment
Share on other sites

Преко компа пцм звучи моћније, Ñа плејера дÑд звучи пријатније. Има Ñацд доÑта Ñамо треба потражити.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od Deja sam samo jednu stvar trazio,da bude lepse od tvog napajanja :D:P:D,da ti vadim mas,a unutra moze da bude i onaj Kinez iz mobilca koga briga.Sto se kabla tice,moram da sacekam neko vreme,pa da vratim default Kineza,jer ne znam da li je poboljsanje od "przenja" DAC-a ili od kabla.U startu sam imao nameru da zamenim Kineza,da ne bi razmisljo da li ima dve ili tri licne,mada nije izgledao lose koliko ovi drugi kablovi uz DAC(verovatno forsiraju USB za DAC),vrachah,vrachah i uzeh Cinnamon,lep kabal,crven sa mrezicu okolo i po krut sto mi je bilo zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Pravite klub, imate novog clana uskoro!

 

Kod mene,posto i ti trenutno imas STX je razlika bila bukvalno u svemu,kod tebe mogu samo da zamislim,jer ti je sistem odlican.Zvucnici i pojacalo su rekli hvala,chuo ja,ko moj komsija Milutin,baco psu Lesiki lopticu,ali kratko i pas je brzo vraco,da mu ponovo baci.U jednom momentu je zavrljachi daleko i kune se u decu,zenu,sve zivo na svetu,chak i pod pretnjom da ga vode u Kovin na snimanje glave,da se pas vratio posle nekog vremena i reko citiram "Gazda,nema lopte".

Link to comment
Share on other sites

Kabal DVI od monitora DELL defaultni sam zamenio sa duzim od 3m,jer mi je falilo jedno metar da manipulisem sa monitorom posto je pokretan na tochkici,nisam uopste ocekivao da ce biti ostrija slika,trebao mi je duzi kabal,rekao sam sebi digitalija ko digitalija radi ili ne radi.Medjutim posle nekog vremena primetim da je ostrija slika,vratim defaultni rachunajuci da su mi se oci odmorile i da je to od toga,medjuti slika bude veoma malo,ali mutnija.E sad u blizini imam par velikih potrosacha i struja je veoma chudna(stare instalacije u ulici),uglavnom imam neke smetnje(koje nisam uspeo da izmerim) i uredjajima prijaju oklopljeniji kablovi,tako da sto se tice USB kabla i nisam bas najkompetentnij za opis razlike,ali mislim da treba zameniti Kineza bez razmishljanja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...