Jump to content


bowers & wilkins b&w dm 640


milos03

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imate jedno od boljih pojacala iz Marantz-ove ponude,dosta cenjeno medju audiofilima.Kolege Wili I Surokvl su vas dobro posavetovali,mada bih ja potragu prosirio i na druge proizvodjace zv.kutija.

Pre petnaestak godina sam imao u sistemu PM-16 I B&W 604,i veoma me je nervirao taj jak,ali malo muljav bas,promenom na Dynaudio contour 1.3 je sve "leglo" na svoje.Posto nisam pristalica malih zv.kabineta,odlucio sam se za podnostojece JBL iz L serije, I nisam pogresio.

Ali opet dolazimo na ono vec "otrcano" ali jedino relevantno....pojacalo u ruke,pa u potragu.. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pojacalo u ruke ne pomaze ako ide u trgovske ducane i markete. Zvuk bice 300% razlican u njegovoj sobi. Najbolje je da kupis online i ako ti se ne svidja vratis i dobijes pare nazad (po zakonu za zastitu potrosaca). 

 

Moje mislenje je da su Marantz i Klipsch sinergicni, a konkretna kombinacija PM16 i ove RF62 nisam cuo. Ako fali malo bass-a za rok i dance glasnije seanse tu je jedan sub da pripomogne i nema frke. 

 

Neko vise voli Marantz + Tannoy. Sve je to Hi-Fi Astrologija, dok ne probas par nedelja kod sebe u sobi ne znas sta si dobio. shrug_emote_by_mirz123-d3frvda.gif

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto ovde ljudi slusaju raznoraznu muziku odnosno imaju razlicite ukuse, samim tim im prija drugaciji zvuk sto u vecini slucajeva znaci razlicita varijanta pojacala i zvucnika. Kreni od svog muzickog ukusa i to podeli sa njima (nama) pa ces dobiti mnogo konkretnije i bolje savete. Ovako to sto radis je pucanj u prazno i postoji sansa da se razocaras kao i da se odusevis ali ja to ne bih ostavljao slucaju...

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan glas za Bowerse, ja sam sve vise odusevljen kako B&W CDM2 SE zvuce.

Hteo sam i 640ke da poslusam ali su se brzo prodali a i nisam siguran koliko bi pasovali manjoj sobi.

Predlozio bih ti ipak i da poslusas Matrix 2 Mk2 koje je neko na prosloj strani predlozio, njih verovatno mozes probati pre kupovine.

Link to comment
Share on other sites

Matrix 2 Mk2 je neutralniji zvucnik ali 640 vise "zatega". :)

A to mi trenutno i treba . Da se ne dere a da moze da se zategne kada zatreba . Razumi te me . Mlad sam u muzici . Zato i volim da zagrmi po nekad . 

 

Trenutno imam heco ascadu 770 . Kupio sam ih zato sto su veoma jaki . Ali sada mi treba nesto finije . Zato sam i dosao ovde i zatrazio pomoc . 

 

Jos jednom hvala na pomoci do sada . Drago mi je sto ima ljudi sto hoce da podele misljejne .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jedno pitanje . Ako neko zna da mi odgovori . Imam maranca pm 16 . I sta se desava , radi sve super . Ali kada ga poteram malo preko pola , odjedanput se ugasi . Malo smanjim ton radi supe . A znam da zvucnici imaju jos snage . Dali neko zna sta moze da bude ? Bas me izludjuje .

Link to comment
Share on other sites

Prvo ono najbanalnije - prekontroliÅ¡i zvuÄniÄke kablove na strani pojaÄala i na strani zvuÄnika, da sluÄajno neka licna ne dodiruje suprotni pol. Ako je to sve u redu, onda može biti da ti impedansa zvuÄnika pada veoma nisko pa proradi zaÅ¡tita na pojaÄalu, ili sama zaÅ¡tita nije dobra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...