Jump to content


sansui au-x611av ?


marko329

Recommended Posts

Novija NAD pojacala jesu muljava. Barem ova jeftinija..

 

Na kratko sam kod sebe slusao NAD C326BEE i Monitor Audio BR5, oba dobijena u nekoj kompenzaciji. Skoro sva druga pojacala koja sam u medjuvremenu probao na MA-u su radila bolje od tog NAD-a, pa ne znam odakle toliki mit o toj sinergiji.. Do duse, ni taj MA nije neki zvucnik, ali je NAD bio strasno razocaranje i daleko losija komponenta, ako bi se moglo tako gledati..

 

Probaj neki Audiolab, iznenadices se kako to moze da svira.. :) Posle toga, vec pomenuti Rotel, Marantz, itd.. Cak i Advance Acoustic fino svira s' MA-om.. I opet bolje od NAD-a.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Sto se tice NAD-a, meni RX8 i 375BEE - strasno razocarenje! 

 

Je li to shto si slushao original.Shalujem se,nahrani ti tu kombinaciju sa dobrim sourceom kvalitetne klasichne muzike ili jazza nesh se razocharash(ako volish te vrste muzike da slushash).Ako hocesh da shljashti i pljushti prodaj Engleze,ni taj Audiolab te nece zadovoljiti,kupi Klipsch zvuchnjake sa Onkyom reciverom razmakni neke zichetine izmedju(moze i 2x1.5 strujni kabel),spoj komp i Onkya nekim kabelom USeBe z buvljaka i bog te veselijo.Detalja koko ocesh(ko na tim slushkama sa avatara i vishe),osetljivost velika(slabije pojachalo ih goni ko ludo),horne na visokim i samo neka duva :banana,ce se tvoje zurke pamte.Nije svaki zvuchnik i svako pojachalo za svaku muziku.

Link to comment
Share on other sites

Je li to shto si slushao original.Shalujem se,nahrani ti tu kombinaciju sa dobrim sourceom kvalitetne klasichne muzike ili jazza nesh se razocharash(ako volish te vrste muzike da slushash).Ako hocesh da shljashti i pljushti prodaj Engleze,ni taj Audiolab te nece zadovoljiti,kupi Klipsch zvuchnjake sa Onkyom reciverom razmakni neke zichetine izmedju(moze i 2x1.5 strujni kabel),spoj komp i Onkya nekim kabelom USeBe z buvljaka i bog te veselijo.Detalja koko ocesh(ko na tim slushkama sa avatara i vishe),osetljivost velika(slabije pojachalo ih goni ko ludo),horne na visokim i samo neka duva :banana,ce se tvoje zurke pamte.Nije svaki zvuchnik i svako pojachalo za svaku muziku.

Kao prvo nisam hteo nikoga da uvredim. Smatram hi-fi cisto subjektivnim. Inace slusam PMC TB2i sa unisonom tako da, molim Vas, nemojte da mi pricate ni o kakvim zurkama.

Moje misljenje je da audiolab 8000se i 8000p rade dva puta bolje i detaljnije od 375bee, a i sam 8000se radi bolje nego 375bee. Ne kazem da to nije moje subjektivno misljenje; takodje i imam misljenje da rx8 nije dovoljno detaljan, ali moj tata koji ih slusa je prezadovoljan.

A klipsch i onkyo mozete kupiti Vi i razmaknuti zicetine sa buvljaka.

PS Fali ce Vam subwoofer od 50 evra da trese ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja i marko smo se zamjenili na jedan dan sa pojacanjima tako da zvucnici sa sony risiverom sviraju za nijansu toplije i jace u basu sto sam i predpostavio dok su detalji na strani jamahe koju sam poslusao u mom sistemu ali mozda malo presvijetlo za moj ukus.

Link to comment
Share on other sites

Markov model je as 500 veoma detaljan i prilicno svijetlog karaktera sto u principu predstavlja mali problem sa izborom zvucnika..Mozda bi ipak bila dobra varijanta potraziti neki marantz s obzirom da nema namjeru da mjenja zvucnike jer mu se svidjaju.

Link to comment
Share on other sites

nemojte da mi pricate ni o kakvim zurkama.

 

 

Sha imate vi protiv zuraka.

 

Moracu izgleda vishe na vazduh,kad ode ova voda.Ja sam tebe druze pobrko sa pokretachem teme,obojica ste Marko.Ukonto sam da je ovaj Marko sa BX2 kupio Audiolab,zbog toga shto je slushao NAD i BX8 i razocharo se.Vidim ja neshto mi se ne uklapa.Izvini druze pratim vishe tema na vishe foruma shto video,shto audio,ponekad pobrljavim.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Marka, ako moze: da li si, mozda probao taj BX2 (ako se ne varam) sa nekom jeftinijom lampom? Nisam slusao, ali sam znatizeljan...

nisam, probao sam danas sa sony risiverom 1070qs , bas je na soniju jaci ali je jamaha detaljnija, primetio sam da recimo gitara zvuci mnogo bolje na jamahi

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
On 14.5.2014. at 9:32, goxy62 said:

ama kupi NAD pojaÄalo to je ubistvena kombinacija za te zvuÄnike i ne glupiraj se sa tim kineskim igraÄkma sansui i ostale gluposti.

Ne razumem da neko ko se nalazi na ovom forumu moze ovako nesto da lupi. Da za Sansui koji je u audio industriji uveo toliko inovacija, podigao standarde svim proizvođačima u nebesa zbog svog kvaliteta, propao zbog toga što nije želeo da seli proizvodnju u Kinu kada su svi to radili, da bi zadržao Made in Japan, nazove Sansui kineskom igračkom.

Moj otac je ljubitelj NAD-a poslednjih godina zbog daljinskog upravljača i jeftine cene, ali to ne može Sansui-u ni do kolena.

Ko nije probao Sansui nije slušao kvalitet. Prosto je tako. Probajte pa nešto komentarišite, iskustveno. Razumem da postoje ljudi kojima se možda ne sviđa, ali ga svi poznavaoci zvuka poštuju.

Naravno, sve ovo napisano se odnosi na uređaje do 2000. godine. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 14.5.2014. at 9:32, goxy62 said:

ama kupi NAD pojaÄalo to je ubistvena kombinacija za te zvuÄnike i ne glupiraj se sa tim kineskim igraÄkma sansui i ostale gluposti.

Ne razumem da neko ko se nalazi na ovom forumu moze ovako nesto da lupi. Da za Sansui koji je u audio industriji uveo toliko inovacija, podigao standarde svim proizvođačima u nebesa zbog svog kvaliteta, propao zbog toga što nije želeo da seli proizvodnju u Kinu kada su svi to radili, da bi zadržao Made in Japan, nazove Sansui kineskom igračkom.

Moj otac je ljubitelj NAD-a poslednjih godina zbog daljinskog upravljača i jeftine cene, ali to ne može Sansui-u ni do kolena.

Ko nije probao Sansui nije slušao kvalitet. Prosto je tako. Probajte pa nešto komentarišite, iskustveno. Razumem da postoje ljudi kojima se možda ne sviđa, ali ga svi poznavaoci zvuka poštuju.

Naravno, sve ovo napisano se odnosi na uređaje do 2000. godine. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...