Jump to content


sansui au-x611av ?


marko329

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sansui meni odliÄno leži tim zvuÄnicima. E sad konkretan model nisam sluÅ¡ao. NeobiÄan je skroz, pomislih prvo da je av receiver, pa vidim da je pojaÄalo samo, plus Å¡to prenosi i video signal, interesantno. Videh mu karakteristike, bez problema će voziti i 4 komada bx2. U stereo modu nemoj da odvrćeÅ¡ to daske baÅ¡. Ja bih probao na tvom mestu, ako imaÅ¡ prilike za to.

Link to comment
Share on other sites

Zlatna vremena Sansuia su odavno proÅ¡la. Jedno vreme ih nije ni bilo. ImaÅ¡ na ovom forumu sijaset tema o ovom brendu i fan club, pa proÄeÅ¡ljaj malo. Sve će ti biti jasno.

Ovu novu liniju proizvoda, koja se pojavila unazad godinu, dve, nisam imao prilike da slušam, a ovde je bilo nekih mišljenja da je to daleko od nivoa kvaliteta koji je taj brend imao pre 30 i 40 godina.

Link to comment
Share on other sites

Interesantan je tvoj razvojni put. Prvo si imao Mission-e i Yamahu, pa si pitao da promenis zvuÄnike, a neko ti je tad rekao da promeniÅ¡ pojaÄalo. Onda ti se svidela ideja sa bx2, pa si ih sluÅ¡ao, pa ti se nisu dopali, zbog dubine Äini mi se. Pa si onda uzeo Jamo, mislim. Sad opet kažeÅ¡ da su bx2 deo tvog sistema, ali dodjosmo do ideje sa poÄetka o promeni pojaÄala.

SviÄ‘a mi se kad se Äovek trudi da pronaÄ‘e zvuk koji mu odgovara.

E sad, možda je malo probe kod kuće, pre kupovine, zgodno zbog finansija. Naravno, kad je moguće.

Želim ti da nađeš to što tražiš. ;)

Link to comment
Share on other sites

Marko skupljaj lovu za neke podnostojece kutije osjetljivosti iznad 90db i ne mjenjaj pojacalo eto moj savjet

Pa ti si mu prvi savetovao pre Å¡est meseci da promeni ovo pojacalo, kad je hteo da menja zvuÄnike:

jagermeister

30 Ñеп 2013

marko329, on 30 Sept 2013 - 16:47, said:

imam yamaha as 500 , zvucnike mission m73, i cd yamaha cdx 393

mk2. nisam bas zadovoljan zvukom, promenio bih zvucnike, sta

predlazete?

Ja bih promjenio pojaÄalo

Link to comment
Share on other sites

Ja marka licno poznajem i on zna da je to bila sala :) i vise puta sam mu to rekao i opet cu da ponovim ako treba... pojacalo je novo i ne treba da ga mjenja za neku starudiju sto nema smisla

Ovo oko zamene si u pravu. Opet, ako mu ne leži yamaha, a isprobao ju je sa nekoliko razliÄitih zvuÄnika, po meni je dobro da ako može isproba joÅ¡ neko pojaÄalo sa ovim zvuÄnicima sadaÅ¡njim, pa onda zakljuÄi Å¡ta mu tu ne Å¡tima.

Link to comment
Share on other sites

Ta sinergija Nad i MA je urbana legenda u Srbiji, koju je neko stvorio, mozda distributeri, ne znam. Imao sam prilike da pomno odslušam tu kombinaciju i dalje stojim pri tvrdnji da je to muljavo. Mnogo im bolje leže Rotel i Marantz.

Svejedno, Äovek je isprobao viÅ¡e kombinacija i neÅ¡to mu ne leži. Zato je moj savet da prvo naÄ‘e sebi zvuk, pa kupuje. Nisam sklon da tvrdim Nad pa Nad, niti Rotel pa Rotel, ili Å¡ta god drugo, jer moje uvo nije i njegovo.

Zato mi nikad nisu bile jasne preporuke tipa, e to je jedino i ostalo je njesra. Verujem da mnogi koji su skloni da daju takve recepte za dobar zvuk, to mi je isto ko one knjige Put kojm se reÄ‘e ide i sliÄne nebuloze. Recepti za sreću.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...