Jump to content


Malo tvrdji zvuk


dude

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa prvog EP-a, doduse postoji demo pre toga sniman u studiju.

 

A ovo im je posle kada su otisli u vece eksperimentisanje.

 

Tool je bend koji je meni bio uzasan kada sam ih cuo, osim Sober, koja ima taj neki ton, koji te uvlaci, i spot.

Da bi mi se vremenom dopali, ne znam tacno kad se desilo, ali mi se dopao njihov zvuk, i veoma cudno pevanje u najmanju ruku.

Davno nekoga nisam razumeo (sta peva) toliko kao Maynard-a, koji takodje pati da se u tekstu pravi previse pametan.

Bubnjar im je vrhunski, sto lako moze da promakne, jer je meni dok nisam obracao paznju. Produkcija im je veoma upecatljiva, 

nekako na ivici da zvuci lose, a uopste nije, sve namerno zvuci tako kako zvuci. Jos jedan razlog zasto moze da promakne nivo na kom sviraju.

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas pazio na casu ali mislim da nije bilo,iskreno ne znam zasto...

Disturbed je bend koji bi trebao da se nadje na playlisti svakog ko se pronalazi u heavy metalu ili nekoj varijaciji na temu.Da ne kacim klipove sad,ima tu mnogo hitova...tipa Awaken,Game,Inside the fire,Ten thousand fists....

 

Sabaton?Sve zavisi sta ko voli ali da prase prase.....doduse jesu malo optereceni ratovima i vojskovodjama ali sta ima veze :)

 

Powerman5000 je opet neka prica za sebe,neka vrsta sirove alternative.Dobri su za neki casual listening ili kad dodje devojcica :listen

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni znao da su svirali kod nad do skoro. A koliko sam Äuo, svirali su izuzetno kratko.

Bio sam na koncertu I nije mi ostalo u sećanju da su svirali kratko. Sećam se da su poÄeli bukvalno u 20:01, a da je dosta ljudi joÅ¡ uvek bilo napolju misleći da neće poÄeti na vreme pa su neki uÅ¡li tek 15-20 minuta kasnije. E njima je možda bio kratak concert. ;-)

 

I da dodam da mi je sada njihov omiljeni album AENIMA. 

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam u radnji Äuo Soundgarden. Bio sam veoma iznenaÄ‘en. Njima bi trebao pisac tekstova. Jer kao i većina pevaÄa sa dobrim glasom, Cornell nije neki pisac reÄi. Å to je u Audioslave krajnje primetno. Dok Morello svira fenomenalno kao i uvek, Äime se stvara ogroman jaz izmeÄ‘u teksta i muzike. Serj Tankian takoÄ‘e, solo albumi, rock orijentisani, pate od loÅ¡eg pisanja pesmi. ÄŒesto loÅ¡ih refrena... Mada mu se provuÄe po neki uspeh.

Onda Foo Fighters, bend zauvek osuÄ‘en da živi u senci Nirvane. Koji nikad ne može da je dostigne. Gde Grohl se iz petnih žila trudi da imitira Cobain-a. Ali je uvek ispod. ÄŒovek koji teÅ¡ko može da napiÅ¡e pesmu koja ima ono neÅ¡to. OdliÄan bubnjar, OK gitarista i vokal, ali pisac pesama osrednji.

Alice in Chains iako je priÄano da Cantrell je glavni kreativac u bednu. OÄigledno je da je Layne imao veliki udeo u celoj stvari. Jer solo projekti Cantrell-a nisu niÅ¡ta posebno, gde podvlaÄim paralelu sa Vranjkovićem. I Alice in Chains sa zadnjim albumom je dotakao dno.

Block Out, stvarno Å¡teta kako je otiÅ¡lo sve, umesto da izdaju novi album, a bio bi red. I da lepo Äovek može da ih vidi u punom sjaju, se raspao. Trebaju Vranjkoviću i on njima.

Neko bi trebao da ih pomiri i da obuzdaju Ego.

Jer nam ode jedan od najboljih aktivnih bendova. JoÅ¡ viÅ¡e sam popizdeo na celu stvar, jer je raspad objavljen na moj roÄ‘endan. Vranjkovića sam sluÅ¡ao dvaput od tada, pri Äemu je drugi put bio veoma depresivan, pogubio se u par navrata. PromaÅ¡io sopstvene pesme kako idu, a i ja sam tad bio loÅ¡e raspoložen poklopilo se kao planirano. Skoro da mi je žao da idem treći put, ako i kad bude. Jer sam navikao da odliÄno svira, teÅ¡ko je gledati ga kako posrće. Ali ću otići. Rock je po meni popriliÄno posrnuo u odnosu na ono Å¡to je bio.

Nije viÅ¡e u prvom planu, a trebalo bi da bude. Svi vole sebe da nazivaju rock zvezdama, Äak i kad nisu rokeri, jer je to sinonim za uspeh i relevantnost.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Alice In Chains jeste bolji. I celokupni albumi su veoma dobri, sa izuzetkom izdanja od kada je Layne preminuo.

Å to se tiÄe Cornell-a meni se sviÄ‘a njegov glas. Njegov problem je pisanje pesama povremeno, naroÄito sa Audioslave. Mada Audioslave vredi sluÅ¡ati zbog Morello i njegovog povremenog neverovatnog sviranja. Like a Stone solo je odliÄan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...