Jump to content


Malo tvrdji zvuk


dude

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Diskografija Rage Against The Machine mi se vuce duze vreme, pa da je konacno odslusam.

Svidja mi se live osecaj albuma, cak i kad mi je pesma potpuno bezveze.

 

Baš sam nabavio vinil ripove 24/96, da ih uporedim sa 16/44.1, mogu reći, da je bolja dinamika i glasnoća na 16 bitnim ripovima. :wacko:

Ovo  u prilog rovovske bitke na drugoj temi.

 

Btw, RATM su  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

"Malo tvrÄ‘i zvuk" je izraz koji se Äesto koristi prilikom opisivanja neke muzike i ne podrazumeva obavezno hard-core, distorzirane gitare i roktavo pevanje. 

 

U okviru svakog žanra se može naći "malo tvrÄ‘a" muzika, koja takav opis zaslužuje naÄinom izvoÄ‘enja ili zvukom instrumenata koji se koriste, stvar je liÄnog ukusa Å¡ta se, uopÅ¡te, podrazumeva pod tim izrazom. Svako će, mahinalno, na spomen "tvrÄ‘eg zvuka", isti tražiti u muzici koju sluÅ¡a, hard-core mu neće ni pasti na pamet.

 

Ima i u džezu distorzija, ali viÅ¡e u domenu fusion muzike. Možda bi neko pre odabrao neki free-jazz radi ilustracije, meni je prvo pala na pamet ova grupa koja jeste reprezent tvrÄ‘eg zvuka u džezu.

Link to comment
Share on other sites

Muzika je složena pojava, pisanje o njoj zahteva iznijansiran pristup. Naslov nije "generalno tvrd", već "malo tvrÄ‘i" zvuk. :D 

 

Dakle, ja tebe potpuno razumem, ali je tvoj pristup suviÅ¡e pojednostavljen. Ja sam uveren da i "klasiÄari" barataju tim izrazima dok razgovaraju o "svojoj" muzici. Samo sam hteo da ukažem na viÅ¡eznaÄnost naslova teme.

 

Ako govoriÅ¡ o generalno tvrdom zvuku, evo prave muzike za tvoje uÅ¡i, samo pojaÄaj do prirodnog nivoa:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odlican album.Po mnogim kriticarima i listama najbolji album ikad snimljen uz Dark Side of the Moon.Njihov sam fan od 1993 i albuma Pablo Honey.Poslednji trzaji MTV-eve emisije 120 minuta.

Dark Side of the Moon za pun potencijal treba da se slusa high, dok ovaj moze i bez. ;-)

Radiohead ima odliÄno producirane albume, koje je stvarno uživanje sluÅ¡ati, Äak i na pesmama koje mi se ne sviÄ‘aju.

Link to comment
Share on other sites

Album nebrojano puta slusan, od jednog od mojih omiljenih bendova. Za koje nikako da mi se ukaze prilika da slusam uzivo.

 

radiohead-ok-computer.jpg

:thumbsup2  :thumbsup2  :thumbsup2 

Radiohead i album OK Computer su za mene licno obelezili period druge polovine devedesetih! Jedan od najboljih albuma ikada - momenat u kome je izdat, bend koji je tako dobro spojio melanholicne, depresivne i u isto vreme energetski eskplozivne pesme prepune jakih emocija! Paranoid Android, Karma Police, No Surprises i Lucky - svaka za sebe - su svojevrsne himne svog vremena!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...