Jump to content


B&O presek


tripl123

Recommended Posts

Postovani,

zna li mozda neko da li B&O HDR2 moze da se prikljuci na bilo koji televizor ili mora da ide iskljucivo na Beovision?

Ne moze, komande na njemu ne postoje kao ni ir vec sve komande prima odgovarajuci B&O televizor preko svog daljinskog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ne ne sestoumim se, samo se zanimalo koliko su zvucno kvalitetni b&o zvucnici po sistemu zvuk/novac, jer uvek sam slusao dobro je ali ne za te pare, pa me interesovalo, a mislim i druge a za koje se pare dobri

 

BEOGRAM 4002.

1974.

 

Nekada kostao otrovnih 2900 DEM.

Polovan danas 250-700USD.

 

Da li se isplatilo 1974.?

Verovatno ne.

Da li je bilo boljih gramofona za manje novca?

Sasvim sigurno.

Da li je industrijski dizajn B&O vrhunski i posle tacno 40 godina?

Da.

Da li zvuci vrhunski danas 2014.?

bez ikakve dileme.

 

 

B&O je brend koji nikoga ne ostavlja

ravnodusnim - ili ga volis ili ti je budalastina.

 

Koncepcija B&O je koncepcija skupog brenda - Rolls Royce Phantom 4

sigurno nije najbrzi i najupravljiviji auto na planeti - ali je Rolls.

Velika vecina ljubitelja kola i danas pati za njim, zeleci ga u kolekciji.

 

 

B&O nikada nisam smatrao brendom koji bolje svira od drugih, 

Continental Edison PA9909 pojacalo koje mi sviri na J.M. Reynaud

Sonata zvucnicima daje neuporedivo prijatniji zvuk od BEOMASTER 2400

koji takodje imam.

Ali... Kada zakacis moj Beomaster 2400 na B&O RL60 zvucnike

(slucaj od pre 3 godine) situacija se drasticno menja u korist B&O.

Uparivanje njihovih sistema sa njihovim zvucnicima ima neku magiju.

Nisam iz sveta elektronike, bavim se industrijskim i grafickim dizajnom,

pa ne znam da objasnim taj efekat, ali je definitivno - B&O receiver,

pa kasetas, pa gramofon, pa zvucnici... to zvuci jako dobro, bolje od para

koje se danas daju za te komponente.

 

Da li je isplativo?

Za nas koji volimo B&O i njihov dizajn - definitivno da.

Za one koji uporedjuju B&O sa ostalim jakim proizvodjacima - verovatno ne.

 

Ali.. sve je stvar ukusa i motiva, zar ne?

:)

Link to comment
Share on other sites

Definitivno dobar lek protiv audionervoze!

Definitivno! 

 

Poznanik je prodao svu svoju opremu (do tog trenutka: Vienna Acoustic, Leben, EAR ...) i kupio ovo gore, sa svih svojih impresivnih cca 0,5kW.

Posle dve nedelje me zove i kaže: "Ja se izleÄio a i žena me opet vole".

 

DoduÅ¡e nema govora o separaciji kanala i poslediÄno nema Å¡iroku stereo sliku ali sve ostalo svira: "za sve pare".

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Definitivno! 

 

Poznanik je prodao svu svoju opremu (do tog trenutka: Vienna Acoustic, Leben, EAR ...) i kupio ovo gore, sa svih svojih impresivnih cca 0,5kW.

Posle dve nedelje me zove i kaže: "Ja se izleÄio a i žena me opet vole".

 

DoduÅ¡e nema govora o separaciji kanala i poslediÄno nema Å¡iroku stereo sliku ali sve ostalo svira: "za sve pare".

 

:wave2

veliki pozdrav iz ZR. za ALENA ,,LEKARA,, za opaku bolest koja se zove hi end. :wave2

i ja sam se izlecio i poceo da slusam muziku,a ne komponente,kablove i ostala,,cuda,, od kako imam Bang aktivne zvucnike a i zena mi najzad ima

osmeh.

Link to comment
Share on other sites

veliki pozdrav iz ZR. za ALENA ,,LEKARA,, za opaku bolest koja se zove hi end. :wave2

i ja sam se izlecio i poceo da slusam muziku,a ne komponente,kablove i ostala,,cuda,, od kako imam Bang aktivne zvucnike a i zena mi najzad ima

osmeh.

Veliki pozdrav i za tebe @zoki75.  :wave2

 

Nekako mi je bilo jasno, Å¡ta Äe se dogoditi u tvom primeru. Nije da nisi imao dobru opremu, nego imao si brutalnu top opremu ali... 

 

...nastavak je u mojem potpisu.  :hdphones

 

Čestitam za BeoLab-ove. U zdravlje da te služe.

 

P.S. Dolazite letos?

Link to comment
Share on other sites

Definitivno! 

 

Poznanik je prodao svu svoju opremu (do tog trenutka: Vienna Acoustic, Leben, EAR ...) i kupio ovo gore, sa svih svojih impresivnih cca 0,5kW.

Posle dve nedelje me zove i kaže: "Ja se izleÄio a i žena me opet vole".

 

DoduÅ¡e nema govora o separaciji kanala i poslediÄno nema Å¡iroku stereo sliku ali sve ostalo svira: "za sve pare".

 

:wave2

Alene,

ma idem mu po "brata" pa, da mi razšire sliku,

pozdrav tebi i tvojoj familiji.

Goran

Link to comment
Share on other sites

Veliki pozdrav i za tebe @zoki75.  :wave2

 

Nekako mi je bilo jasno, Å¡ta Äe se dogoditi u tvom primeru. Nije da nisi imao dobru opremu, nego imao si brutalnu top opremu ali... 

 

...nastavak je u mojem potpisu.  :hdphones

 

Čestitam za BeoLab-ove. U zdravlje da te služe.

 

P.S. Dolazite letos?

izvini teh sada stigoh da ti odgovorim.

bio sam tu u Portorozu na odmoru nekih desetak dana krajem proslog meseca,ali nisam stigao da ti se javim i dodjem jer su mi zena i cerka imale svaki dan neki program i novu ideju gde ici,a i prokleta Italija na par desetina kilometara pa trzni centri,pa shoping,pa da vidimo ono,pa da obidjemo ovo,pa...... :evil:

Ali obecavam ispravicu gresku i javicu ti se kad budem dolazio na jesen u Catez pa se vidimo.

 

puno pozdrava za tebe i tvoju familiju :wave2

 

 

 

ps.beolab je pravo :listen  uzivanje pre svega

Link to comment
Share on other sites

@zoki75

ÄŒestitke na odluci da pojednostavite svoju hifi priÄu na ovakav naÄin! Verujem da muziku sada sluÅ¡ate iz malo ležernije perspektive.
Koliko se sećam imali ste sistem, što bi narod rekao, kako Bog zapoveda.

U želji da izbegnem uobiÄajena pitanja vezana za razliku u kvalitetu zvuka u odnosu na vaÅ¡ prethodni sistem, interesuje me samo vaÅ¡ kratak komentar tj. najjaÄ iutisak koji imate prelaskom na Beolab 5.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@zoki75

ÄŒestitke na odluci da pojednostavite svoju hifi priÄu na ovakav naÄin! Verujem da muziku sada sluÅ¡ate iz malo ležernije perspektive.

Koliko se sećam imali ste sistem, što bi narod rekao, kako Bog zapoveda.

U želji da izbegnem uobiÄajena pitanja vezana za razliku u kvalitetu zvuka u odnosu na vaÅ¡ prethodni sistem, interesuje me samo vaÅ¡ kratak komentar tj. najjaÄ iutisak koji imate prelaskom na Beolab 5.

:wave2,

osnovni razlog za ovakvu promenu je pojednostavljenje sistema kojim se dobije ne uporediv komfor koristenja(sada ga cini MacMini kao izvor,MacPro kao daljinac i Beolab 5) .A ujedno i  problem moje prostorije koja je ,,jela niske frekfencije,,  resio sam sa Beolabom (zbog dve 15ce i korekcije zvuka po prostoriji)

jednom recju UZIVANJE zbog vise stvari(zvuk,lepo izgledaju,komfor koristenja......)

 

 

ako ih budete testirali obratite veliku paznju na izvor(razlike su ogromne) i obezbedite im bar 30 metara kvadratnih,uradite prilagodjene i odmaknite ih od zadnjeg zida bar 1m(ako sve ovo ispunite necete biti razocarani) :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, ali verovatno necu biti u prilici da dobijem zvucnike na probu. Oticicu ovih dana do beogradskog salona da ih ponovo poslusam, ali sve mi se cini da njima nije dobro resen izvor. Ako se dobro secam, signal ide preko nekog predugackog kabla iz susedne prostorije, imam osecaj da to moze bolje. Pitacu ih ako mogu da ponesem moju skalameriju (Mac Mini i CD/DAC Cantatu) pa preko XLR-ova pravo u zvucnike tj. ICE power interno pojacalo.

Interesantno, slicno pojednostavljenje sistema moguce je dobiti i zadrzavanjem postojecih (pasivnih) zvucnika u kombinaciji sa uredjajem tipa Devialet. U oba slucaja radi se o samo dva uredjaja, jedino sto se u prvom slucaju dobija i room correction sto nije mala stvar.

Pozdrav  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...