Jump to content


Da li da kupim Onkyo C-7030?


Recommended Posts

Obzirom da znam da smo po godistu od prilike "tu negde" samo mogu da konstatujem da si dosta kasno poceo.  :wacko:

Pa bolje ikad nego nikad..? ;)

 

Offtopic:

Pre sadasnjeg sistema sam imao konfekcijsku mini liniju sa Dainichi MIDI pojacalom (znam, nikad culi :)) i Waltham zvucnike (40W RMS, 3-sistemac, bookshelf, closed). To je stvarno pristojno sviralo (+10 godina), a onda su pocele da zezaju skretnice na zvucnicima (a ja krivio mini liniju za sve losiji zvuk). I naravno krenem u potragu za novim igrackama (tada nisam ni znao sta se sve moze sa starim uredjajima, osim sto sam menjao vesanja bass-ova).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E gore sam pomenuo cd plejere koje mogu da kupim i cijene po kojim mogu da ih uzmem, s tim Å¡to bi platio dostavu nekih 10eur-a.

E sad izletilo je u tehnomaniji cd plejer koji vani taÄnije u Austriji koÅ¡ta koliko i kod nas.

200EUR-a.

U pitanju je 

Cambridge Audio Topaz CD10

 

topaz_cd10_cdplayer_cambridgeaudio_insid

 

Da li neko može da ga ocjeni.

Kako se kotira Cambrige audio u odnosu na gore pomenute osnovne modele Denon-a, Onkya,Pioneer-a i Yamahe.

 

PS. 

Bilo je i ranije tema sliÄnih ovim, i dobijao  sam preporuku za dac.

DAC sam naruÄiio , AK4396 i to tek treba da stigne ali hoću i cd plejer Äisto da probam pa ću se osloboditi onog Å¡to bude najslabije zvuÄalo.

 

Unutrasnjost ovoga i onih gornjih Cd plejera je zastrasujuca. Po meni je to dovodjenje kupaca u zabludu. Nego pogledajte kako izgleda unutranjost Onkyo cd resivera CS 555.

 

Onkyo_CR-555DAB_Tuner_Innenleben1.jpg

 

 

Onkyo_CR-555DAB_Tuner_InnenlebenGesamt.j

Link to comment
Share on other sites

Meni je to neprikladno jer mi treba samo izvor bez pojaÄanja obzirom da sam planirao da ga kaÄim na pojaÄalo za sluÅ¡alice.
Kod risivera kako ja shatam to nije isto.
Ovaj risiver je isprojektovan da da signal kakav traže zvuÄnici a ne sluÅ¡alice ili pojaÄalo za sluÅ¡alice.

 

InaÄe odustao sam od pobrojanih i najvjerovatnije ću naruÄiti marantz CD5004.
U opciji je  bio i Denon dcd720ae.
Oba su vrlo solidno odradjeni kad se pogleda unutrašnjost.
InaÄe ne može se porediti koliÄina ugradjenih komponenti nekada kod starih cd plejera i danas.

Napajanja na navedena cd plejera nije ništa manje od napajanja kakva se rade za dac.

U pitanju su korektno odradjene filtracije, Barem po koliÄini ugradjenih kondenzatora

E sad zvuÄno, to sve treba probati.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...