Jump to content


Da li da kupim Onkyo C-7030?


Recommended Posts

Naime, pokrenuo sam drugu temu gde se žalim da mi Marantz CD-4000 viÅ¡e ne Äita diskove kako treba. PoÅ¡to je teÅ¡ko naći novi i kvalitetan transport, razmiÅ¡ljam se da kupim novi CD player.

Prva ideja mi je bila, zbog ograniÄenog budžeta, Onkyo C-7030.

Ostatak sistema je: Marantz 6010 OSE Amp + Mission 702e zvuÄnici.

Å ta mislite o ovakvom izboru? 

Unapred hvala.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bi prije iÅ¡ao na neki cd plejer kome je optika lako dobavljiva i po mogućnosti da gledaÅ¡ na forumu od nekog od Älanova.
MožeÅ¡ i sam da okaÄiÅ¡ oglas pa se možda neko i odluÄi na prodaju.

A za nove cd plejere, meni pomalo smeta Å¡to su dosta oskudno radjeni kad se otvori.
Postoji advance acoustic plejer u 4audio mislim da je 170eur-a, i mislim da je izložbeni primjerak ali nebitno vjerovatno je kao nov i ima garanciju 2 godine.

Ono Å¡to mi se kod njega ne svidja je Å¡to je unutra polu prazna kutija.

Najmanje mi se dopada napajanje.

 

Slika evo link cd-innen-komplett.jpg

A kvalitet dac-a to ne mogu da komentarišem, to se sluša, i mislim da nema pravila tako da treba da probaš sam.

Link to comment
Share on other sites

Da da, i meni te prayne kutije ne ulivaju baÅ¡ poverenje... Taj Sansui deluje interesantno, ovaj Onkyo sam zapazio poÅ¡to su ga mnogi hvalili... 

Nisam ni ja pametan Å¡ta da radim, poÅ¡to trenutno imam dobar izbor flac-ova možda bi mogao da se odluÄim za neki network player i da batalim CD-ove, a ne bih da se vezujem za komp kao primarni izvor zvuka. Sa druge strane sam dobio i savet da možda treba da se odluÄim za neki noviji DVD / BluRay plejer koji bi koristio i za CD-ove... ali ima li takvih koji su dobri za sve a i da nisu mnogo skupi? 

Link to comment
Share on other sites

Pazi nisam ja baÅ¡ iskusan saÄekaj iskusnije da ti kažu ali mislim da za nekih 100 eura viÅ¡e može da se uzme nov Marantz koji može služiti i kao dac odnosno koji ima optiÄki ulaz na Å¡ta bi prikaÄio kompjuter.
U tom modu bi cd plejer radio kao dac.

To je isplativo

Link to comment
Share on other sites

Cijene vani su više nego povoljne, ne isplati se uzimati polovno kod nas osim ako nije od poznatog lica.

 

Evo cijena :

 

Denon 160EUR-a

http://geizhals.at/eu/denon-dcd-520ae-cd-player-silber-a766208.html 

 

DENON%20DCD-520AE%204.jpg

 

 

 

Onkyo 145EUR-a

http://geizhals.at/eu/onkyo-c-7030-silber-a632427.html

 

3920dfec_DSC_1465.jpeg

 

Pioneer 210EUR-a

http://geizhals.at/eu/pioneer-pd-10-cd-player-silber-pd-10-s-a798385.html

 

pioneer_PD30_in.jpg

 

Yamaha 190EUR-a

http://geizhals.at/eu/yamaha-cd-s300-schwarz-a559972.html

20100412yamaha11.jpg

 

 

Pa eto iskusni nek prokomentarišu .

 

Meni je denon nekako solidno izradjen.

Link to comment
Share on other sites

Za Denon se prica da ima neunistiv transport (nije sto ga ja imam  ;-) : DCD-485).

 

Salu na stranu, drndam moju spravicu skoro vec 10 godina, i jedino sto sam radio sto se tice mehanike je par puta ciscenje sociva lasera. Ali istini za volju, bilo je i nedavno krpljenje hladnih lemova.

 

Razlog sto se javljam je zapravo to sto mi se cini da je moj Denon malo bolje popunjen od ovog sa gornje slike (citaj: neprijatno sam iznenadjen unutrasnjoscu ostalih player-a, jos malo pa ko jeftini DVD-ejci :roll: )

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ploÄica za napajaÄki dio, ploÄica za transport i ploÄica sa dac-om.

Ništa više od toga i ne treba da bude.

 

Meni se svidja kako je denon sklopljen, to je na oko procjena.
A ne svidja mi se Å¡to koristi smd kondenzatore umjesto elektrolita.

 

Gdledao sam sinoć malo oko transporta i jeste denon i onkyo koriste sanyo laser a yamaha i pioneer neke totalno nepoznate, nisam mogao ni cijenu da im nadjem.

Medjutim :)

Denon i Onkyo nemaju usb prikljuÄak Å¡to znaÄi da si osudjen na rezanje.

Link to comment
Share on other sites

Od ova 4 koja sam naveo dva imaju usb ulaz Å¡to je dobra stvar, ne može Äovjek da ima sve na cd-u.

Medjutim puštaju samo mp3 i wma što su lossy formati.

Ima li neko saznjanja /iskustva sa ovakvim naÄinom puÅ¡tanja muzike preko usb-a i eventualno saznanje o plejeru koji može da pusti wav ili flac preko usb-a ?

 

To bi bilo veoma praktiÄno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E gore sam pomenuo cd plejere koje mogu da kupim i cijene po kojim mogu da ih uzmem, s tim Å¡to bi platio dostavu nekih 10eur-a.

E sad izletilo je u tehnomaniji cd plejer koji vani taÄnije u Austriji koÅ¡ta koliko i kod nas.
200EUR-a.

U pitanju je 

Cambridge Audio Topaz CD10

 

topaz_cd10_cdplayer_cambridgeaudio_insid

 

Da li neko može da ga ocjeni.
Kako se kotira Cambrige audio u odnosu na gore pomenute osnovne modele Denon-a, Onkya,Pioneer-a i Yamahe.

 

PS. 
Bilo je i ranije tema sliÄnih ovim, i dobijao  sam preporuku za dac.
DAC sam naruÄiio , AK4396 i to tek treba da stigne ali hoću i cd plejer Äisto da probam pa ću se osloboditi onog Å¡to bude najslabije zvuÄalo.

Link to comment
Share on other sites

Мени Денон најкултурније изгледа( ниÑам га Ñлушао).

 

Кембриџ је к'о играчка.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam tog Denona DCD 520ae, vrlo pristojno svira. Još bolji je 720, a ima i usb. Međutim to su modeli od pre dve godine, a kod nas im je još ista cena kao kad su se pojavili (mada su u međuvremenu već dva puta bili na sniženju). Vani su ti modeli odavno na stalnom popustu, pa 520 košta 130€, a 720 košta190€.

Evo na oglasima pominjanog Denona 520ae, ne može biti stariji od dve godine:

http://www.kupujemprodajem.com/Denon-dcd-520ae-Full-Pakovanje-12818105-oglas.htm?filter_id=18275

Mislim da se s vremena na vreme na KP pojave i novi 520 i 720 po pristojnim cenama. ÄŒini mi se da ih neko iz Subotice donosi.

Link to comment
Share on other sites

A u richersounds imas stalno i obavestenja u kojoj od radnji je ostalo nekolik primeraka pa su jeftiniji još. Recimo sad ima:

TEAC CDP1260 OSP £119.95

SAVE 25% £89.95

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640C V2 GRADED OSP £99.95

SAVE 5% £94.95

DENON DCD520 OSP £159.95

SAVE 27% £115.95

YAMAHA CDS300 OSP £199.95

SAVE 28% £142.95

PIONEER PD10 OSP £199.95

SAVE 24% £151.9

DENON DCD720AE OSP £249.95

SAVE 38% £152.95

CAMBRIDGE AUDIO TOPAZ CD10 OSP £169.95

SAVE 10% £152.95

Link to comment
Share on other sites

A u richersounds imas stalno i obavestenja u kojoj od radnji je ostalo nekolik primeraka pa su jeftiniji još. Recimo sad ima:

TEAC CDP1260 OSP £119.95

SAVE 25% £89.95

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640C V2 GRADED OSP £99.95

SAVE 5% £94.95

DENON DCD520 OSP £159.95

SAVE 27% £115.95

YAMAHA CDS300 OSP £199.95

SAVE 28% £142.95

PIONEER PD10 OSP £199.95

SAVE 24% £151.9

DENON DCD720AE OSP £249.95

SAVE 38% £152.95

CAMBRIDGE AUDIO TOPAZ CD10 OSP £169.95

SAVE 10% £152.95

 

Meni su dostupne radnje u Austriji i NjemaÄkoj , ovo je daleko, doći će me dostava.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...