Jump to content


Integrirane vs separatne komponente za muziku


Kaiser

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malezijci naprave sta? Kondenzatore? Kuciste? Strujne kablove? Ne znam koja firma (sem Spendor-a) pravi sve sama... mada i Spendor kupuje zvucnicke terminale na drugom mestu - WBT.

 

Zemlja proizvodnje i zemlja izvoznik  mogu u praksi biti dva potpuno razlicita termina. Uzmimo primer Arcam-a koji je engleska firma, dobar deo svog programa proizvodi u Kini a lager im je u Engleskoj. Kad se takva roba izvozi iz Engleske i uvozi npr u Srbiju ona je i dalje Made in China iako je zemlja uvoza GB. Comprende?

 

btw, Tony Brady i treba da primi platu, posteno ju je zasluzio; i da prima 10.000 GBP nedeljno, malo je kakva pojacala pravi. 

Link to comment
Share on other sites

Nije stina da je John Farlowe preneo proizvodnju u Maleziju. Dok je Farlowe bio vlasnik i dizajner Expo se proizvodio onako kako je on mislio da treba da se radi. Kada je firmu prodao Malezijcima promenio se i glavni konstruktor. Tony Brady (bivsi suvlasnik Onyx-a) je drugi i nadam se konacni. Pre njega je taj posao radio neki lik iz Myrad-a.

 

Mani se Exposure-a, ne poznajes materiju ni u naznakama. Imas temu Exposure u fan klub podforumu, idi procitaj nesto pa onda dodji da pricamo. 

 

Evo i par slika Farlowe pojacala. Ne izgleda bas sasvim naivno, zar ne?

post-9869-0-44472200-1399159408_thumb.jp

post-9869-0-45584200-1399159421.jpg

Link to comment
Share on other sites

Brend je za respekt :thumbsup2 medjutim ... Bilo je pitanje vremena kad ce neko da otvori ovakvu temu i vjerujem da je potrebna iz razloga toga sto zabava predje u neki vid bolesti za enormno skupim starim ili novim pojacanjima sto je nebitno ... i sto ljudi zive s ubjedjenjem da samo njihov sistem svira onako kako treba.Ako smo vecina nas imali prilike da cujemo skupe sisteme od par hiljada a vjerujem da jesmo i da za uzivanje u muzici treba prosuti brdo love i da je uglavnom cijena neke komponente mjerilo kvaliteta sto bi realno i trebalo da bude onda poneki zive u zabludi :roll: ... PostojI slucaj  ( kao sto je primjer sa jednim risiverom iz ove sony serije ) a ja necu da imenujem clana foruma ni da prozivam bilo koga jer ih razumijem ( a mene boli uvo oce li neko da mi zamjeri ..iskreno ) gdje su neki clanovi foruma imali prilike da cuju odredjeni set up i ne zele ili nece da priznaju jer ih je sramota kad se sjete koliko su love dali za svog ljubimca ostali u cudu zbunjeni i nisu znali na koja vrata da izadju jer im je sprava od 200 eura ocitala lekciju .I opet ce da bude vidi ga sta je uzeo :ruganje i misli da je pokupio svu pamet ovog svijeta.Ali ni to nije bitno jer je ovo samo risiver jedna bezvrijedna igracka po kojoj pljuju oni koji nisu imali prilike da cuju .I ne trebaju da je cuju a kamoli da ga posjeduju u svom sistemu da ne bi imali kompleks nize vrijednosti ...

Link to comment
Share on other sites

Ima fanatike po vintage risivere tipa Sansui, Pioneer, Marantz... a i po novih risivera. Ludaka manjak nikad bilo nije. :D

 

Zivio sam sa mislenjem da su novi risiveri uzas za slusanje, da su vrlo nekvalitetne izrade i da to je konfekcija koju kupuju i preplacaju neupuceni civili. Ovo je bilo mislenje koje sam dobio od ostalih audiofila, ne putem slusanjem. Sada slusam resivere povremeno ne zvuci to uopste lose ako ne blokiras sebe predrasudama. Nije sad to jbg kao Classe monoblokovi ili ne znam Boulder (koje nisam cuo), ali nije gonoreicno kako se prikazuje.

 

Zvucne razlike medju jedan Onkyo, Pioneer, Yamaha, Denon resiver i jedan Naim, Exposure, Roksan, Creek.. mere se u macjim dlakama. Samo nama audiofilima su to engleske milje, poludimo za obican +3db gain tu i tamo.

 

 

Sprava ne koÅ¡ta 200 nego 150 do 160e   :)

Za doruÄak jede pojaÄala do 500e nova, o polovnim bi se oÅ¡ diskutovalo ...

 

 

Koja sprava?  :bounce

Link to comment
Share on other sites

 

Zvucne razlike medju jedan Onkyo, Pioneer, Yamaha, Denon resiver i jedan Naim, Exposure, Roksan, Creek.. mere se u macjim dlakama. 

 

Ni jedna generalizacija pa ni ova nije nista drugo do notorna, recimo, neistina - da ne kazem nesto gore. 

Bez namere da vredjam, tvoje iskustvo u hifi je ili prilicno siromasno ili imas ozbiljan problem sa sluhom.

Link to comment
Share on other sites

I Tim De Paravicini (cuo si za njega?) je u hifi usao iz profi segmenta.

 

Merenja mogu (i najcesce se i) rade pod nejednakim uslovima pa u skladu sa tim ne mogu biti apsolutno uporediva.

 

Slusanje u istim uslovima vise "konkurentskih" komponenti je ono sto je opredelilo moj stav po ovom pitanju. Iz pozicije u kojoj sam ne mogu da pricam sta je sve od pojacala/risivera bukvalno pocistio jedan Creek Destiny, jedan Exposure 3010s2, jedan Hegel H300, Leben CS600.... Naravno, bilo je i onih koji su se muski drzali i bili rame uz rame pa i bolji u nekim segmentima ali ... kad ne mogu da "kudim" necu ni da hvalim... 

 

Na tvoje pitanjie gore, imam kratak i konkretan odgovor - bilo koji.

Link to comment
Share on other sites

Stotice, mozda hiljade komentara ruganja procitao sam na ovom forumu za izgled i finish DIY pojacala koji se proizvode u Srbiji.

 

Zar ovo bolje izgleda?

 

263435-exposure_v111_power_amplifier.jpg

 

Duh Exposure-a je bio no nonsense hi-fi, jebeno dobar saund za razumne pare bez Linn & Naim marketing. To je proizlazilo od samog osnivaca koji je bio skroman covek, zaradio leb decenijama u pro svetu medju najvece rok zverke i nikad to u broshure nije pisalo. On se nije stidio sto mu Malezijci prave kutiju jer je produkt bio bolji nego iz shupe, a nije kostao jedan bubreg. 

 

Zasto se danas jedan ugledan diler Exposure-a stidi od Malezijce nije mi jasno. Oni cuvaju brend na dlanu ko da je svetinja i odrzavali bi ga cak i da nije profitabilan. Tony Brady ima odvrzane ruke i gledaju ga ko kralja.

 

Jebes englesku i engleza i caj. Dobra pojacala su dobra pojacala.

Link to comment
Share on other sites

Merenja mogu (i najcesce se i) rade pod nejednakim uslovima pa u skladu sa tim ne mogu biti apsolutno uporediva.

 

Pricao sam merenje u macje dlake. Ako jedan AVR ima iste merene performanse kao svoj dvokanalni cenovni suparnik, onda dalje ostaju tonalne razlike u FR (pitanje ukusa) i uparivanje sa zvucnicima. Ili ima tu nesto jos? Neka magija?

Link to comment
Share on other sites

Ovo me podsetilo na kolegu s foruma, iz ÄŒilea, mislim da se zvao Paulo.

 

Pojavio se sa tezom da svi ureÄ‘aji sviraju isto, jer su to on i njegovo druÅ¡tvo zakljuÄili na osnovo raznih blind testova, a sve sluÅ¡ajući preko nekih Klipsh zvuÄnika.

 

A onda se pojavio sa nekim JBL hornama od preko $10k.

 

A onda je prestao da promoviÅ¡e neke igraÄke od pojaÄala, kao dostojnu zamenu za skupe, izvikane brendove. Ubrzo je, nažalost, nestao sa foruma. Meni je bio skroz simpa lik.

 

OÄekujem da se ponovo pojavi, sa setup-om od $100k. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije lud da kaze , sto da se prepire bezveze sa masom ljudi koja ga nije ni videla ni cula, a ja cu da dodam da Vlaja gresi, taj isti risiver je pokidao,zapalio i ugazio u zemlju rotela r12,da naglasim da je Rotel nov,kupljen u Koratu i naravno dosta skuplji od 500e.I nema mesta generalizovanju, da generalizujem nebi pominjao Rotela. A postoji jos puno pojacala i jos vise risivera koje bih mogao da pomenem da sviraju kud i kamo gore od famoznog sonija..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...