Jump to content


Integrirane vs separatne komponente za muziku


Kaiser

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije greh imati u kuci AVR,slusanje koncerata koji su u hd kvalitetu je daleko bolje nego kad se zaobidju sve napredne funkcije.Sve ima svoje.Slusam i jedno i drugo,i nije to prica od pre 20 godina,Nije da se nije radilo.

 

Ako dobro razumem gvlada ima setup u kome za sluÅ¡anje muzike koristi Onkyo samo kao preamp - stisne source direct a Maranc je izlazno pojaÄalo. Subovi i ostale kuke i motike se suÅ¡e. Ali kada poželi da vidi neki lep dokumentarac, Äupa zvuÄniÄke kablove iz Maranca i bode ih u Onkyo. Ali Å¡ta ako sluÅ¡a koncert? Maranc ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Ne cupam kablove, Marantz je uvek za frontove kao snagas a Onkyo tera centar i surrounde. Za klasicnu stereo muziku najbolje zvuci kada se sva podesavanja zvuka iskljuce poput DynamicEQ i sl, signal ide na dac pa na preamp pa na snagas bez ikakve obrade. Za koncerte je vec malo drugacije, cesto su u DTS, DTS HD Master formatu pa je audyssey potreban zbog podjednakog rastojanja zvucnika i kasnjenja ali opet bez dodatnih dynamic eq. SW je podesen da daje ispod 30Hz ako ima necega, cega najcesce nema u stereo snimcima. Za filmove, cross over je na 80Hz i avr sam sece i salje preko LFE kanala.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam imenjaÄe zaÅ¡to se toliko trudiÅ¡ da mu objasniÅ¡ neÅ¡to Å¡to on ne želi da zna i sazna neÅ¡to viÅ¡e o tome da bi uÄestvovao u polemici sa tobom ?

Biraj sagovornika, ne rasipaj svoje znanje uzalud ...   :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne znam imenjaÄe zaÅ¡to se toliko trudiÅ¡ da mu objasniÅ¡ neÅ¡to Å¡to on ne želi da zna i sazna neÅ¡to viÅ¡e o tome da bi uÄestvovao u polemici sa tobom ?

Biraj sagovornika, ne rasipaj svoje znanje uzalud ...   :wave2

 

A evo ga i latentni, pojavljuje se na forumu samo da bi meni neÅ¡to dobacio*. Kolega, nisam zainteresovan  :nono

 

* uveriti se ovde: Vlajo's Content

Link to comment
Share on other sites

@Vlajo Cekam prvomajski rucak, slusam neki jazz, napolju cas sunce, cas kisa... nisam otisao na titov uranak pa kuckam pomalo na forumu.

Cekam pravi srpski uranak koji tradicionalno ide 6. maja na Djurdjevdan, u znak secanja na hajduke. Tako je bilo davno pre '45 i menjanja kolektivnog secanja.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nikad razmisljao o avr spravama do prije par mjeseci i po nagovoru clana foruma sam uzeo sony str db 1070 qs .Nemam 5.1 sistem i to me ne zanima ali sam sa ovim avr risiverom dobio zvuk kakav nisam ocekivao da moze da uopste izadje iz ovakve sprave.Godinama sam mjenjao pojacala i trazio ekvivalenat za moje lijene kutije i trenutno nemam rijeci hvale . Integrisani dac je odlican i zvuci za moj ukus odlicno.Spravom sam iznenadjen a pogotovo kvalitetom izrade cija unutrasnjost dominira nichicon gold elektrolitima sto dovoljno govori o ozbiljnosti izrade i tu zvuk nemoze da izostane.

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis... a ako ikada budes zeleo zbog sebe ili svojih da probas i surround, imas mogucnosti. Imas i odlican stereo istovremeno. :)

Nudi bezbroj mogucnosti jako kvalitetno i precizno podesavanje u db i frekventno bas midle treble cime se moze ispeglati zvuk po zelji . Zaista moja iskrena preporuka pozajmite i provajte da ne ispadnem ciganin koji hvali svog konja.
Link to comment
Share on other sites

Zasto je off-topic tema gde se raspravlja o hifi uredjajima?

Iz licnog iskustva slabost avr je kvalitet komponenti

unutra u odnosu na cenu. Sto skuplji avr to bolji. High end avr sviraju fenomenalno.

Pogledajte top model Onkyo avr, poslusajte pa uporedite sa stereo pojacalima. Problem je sto je cena od 1800e za 906 model porasla na 3000e za 5010 model.

U srednjoj klasi avr slabost su izlazna pojacala, dodavanjem snagasa dobija se mnogo.

Milos kaze bolje 2 dobra nego 10 losih zvucnika... pa jeste, ali ja kazem bolje 10 dobrih zvucnika pravilno postavljenih za 10-kanalni sistem. Za 2-kanalni zvuk 2 zvucnika su dosta.

Moram da priznam da sam bio radoznao i provao prije par dana da avr koristim kao preamp koristeci izuzetan nad 216 thx kao snagas koji je monstruozno napravljen i nisam primjetio neku veliku razliku u zvuku osim sto se osjetio sami karakter nad-a.. Provan je i kod druga model 1080gs na skuplji i novi nad cime smo dosli do zakljucka da osim predpojacanja i samo pojacanje uopste nije za potcjenit
Link to comment
Share on other sites

Za ove modele sony-a tvrdim da mogu da se nose zvucno sa duplo skupljim pojacalima (mislim na polovne) nesto vise o njima zna ekipa iz sony fan kluba i imaju sigurno vise iskustva od mene u ovom segmentu ja sam poslusao preporuku i ne kajem se :) naprotiv ... sony one and only

Link to comment
Share on other sites

Da li treba da zakljuÄimo da dvokanalne sisteme dizajniraju ponavljaÄi, a prodaju lopovi i prevaranti?

Ni sluÄajno  ... ja sam i dalje pristalica klasiÄnog stereo pojaÄala. Kažem bio sam skeptik nisam vjerovao risiverima uopÅ¡te nisam naÅ¡ao Å¡ta sam trazio,provao sam i ne kajem se ni najmanje. I biću slobodan da dodam ... za sve one koji ne vjeruju izvolite naći polovno pojaÄalo istog cjenovnog ranga i uporedite ga zvuÄno sa ovim risiverima pa se sami uvjerite u kvalitet..., to je jedini naÄin da se shvati ozbiljnost ovih ili sliÄnih modela.

Link to comment
Share on other sites

Kada bi u hifi tj stereo svetu napravili istragu o monopolu i zaradi, kao pre nekoliko god sa ati i nvidiom, gro kompanija bi puko. Tada su kaznjene firme za namestanje cena, trazili neuporedivo vise nego sto ih iskosta materijal + zarada + porezi. Kao kada bi graficka od 50e danas kostala 200e. HiFi svet sam sebe gazi naduvavanjem cena. Dynaudio Contour 1.4s sa 2300e skocio na 3000e, Onkyo top modeli svake god skuplji za 300e, a promena nema ili su male dok primera ima koliko hoces.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam svojevremeno Harman Kardon AVR 430

post-10961-0-87697000-1398954424_thumb.j

pa zatim Denon 3810

post-10961-0-63568200-1398954434_thumb.j

Iskreno to je sasvim dobro sviralo u stereo modu, ali stvarno nisam saživeo sa njima. Razlog je Å¡to mi stvarno nije trebalo da ponekad na filmu Äujem zvuk iza ili sa strane, kao i da na koncertu Äujem publiku oko sebe. Od "16" ulaza i "16" izlaza realno se koristi njih 4-5, pa ne vidim ni njihovu svrhu u tolikom broju!

I na kraju stvarno mi nekako svi ti zvuÄnici kvare estetiku u dnevnoj sobi, a drugu za sluÅ¡anje nemam.

Tako da sam se pre nekoliko meseci rešio i Denona koji je samo i skupljao prašinu.

I onako da dodam, ne vidim razloga za ovolike prepirke i ubeÄ‘ivanja, normalno je da smo razliÄiti i da imamo razliÄita miÅ¡ljenja.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam svojevremeno Harman Kardon AVR 430

attachicon.gifimage.jpg

pa zatim Denon 3810

attachicon.gifimage.jpg

Iskreno to je sasvim dobro sviralo u stereo modu, ali stvarno nisam saživeo sa njima. Razlog je Å¡to mi stvarno nije trebalo da ponekad na filmu Äujem zvuk iza ili sa strane, kao i da na koncertu Äujem publiku oko sebe. Od "16" ulaza i "16" izlaza realno se koristi njih 4-5, pa ne vidim ni njihovu svrhu u tolikom broju!

I na kraju stvarno mi nekako svi ti zvuÄnici kvare estetiku u dnevnoj sobi, a drugu za sluÅ¡anje nemam.

Tako da sam se pre nekoliko meseci rešio i Denona koji je samo i skupljao prašinu.

I onako da dodam, ne vidim razloga za ovolike prepirke i ubeÄ‘ivanja, normalno je da smo razliÄiti i da imamo razliÄita miÅ¡ljenja.

 

 

Å teta za denon-a Äuo sam da svi modeli iznad serije 2000 uopÅ¡te nisu loÅ¡i Äak Å¡ta viÅ¡e ;)

Nema nikakvih prepirki i ne treba da ih bude stvar je ukusa i sinergije pa kako kome sjedne...Å to bi rekao jedan drug  CIJENIM-POÅ TUJEM :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

Sve ide u pravcu Avr-a,koji moze da bude i ovo i ono,a stereo pojacalo samo ono:) Naravno da ce stereo pojacala ostati kao relikti,ali pobedice masina koja moze vise da pruzi korisniku.Taman posla da je solidan AVR neka igracka.Vecina korisnika recimo pozdravlja opciju usb-a i integrisanog kvalitetnog daka.Dobar AVR ce biti dobar i kao stereo pojacalo.Ne vrhunski,ali sasvim zadovoljavajuci za dobar deo korisnika.

Link to comment
Share on other sites

Dobar AVR ce biti dobar i kao stereo pojacalo.Ne vrhunski,ali sasvim zadovoljavajuci za dobar deo korisnika.

 

100% TaÄno ali taj AVR će imati i famozni centralni procesor koji na naÅ¡em "kvalitetnom" naponu, može izdržati k'o proÅ¡logodiÅ¡nji sneÅ¡ko belić. A popravka - nemoguća misija!

Link to comment
Share on other sites

100% TaÄno ali taj AVR će imati i famozni centralni procesor koji na naÅ¡em "kvalitenom" naponu, može izdržati k'o proÅ¡logodiÅ¡nji sneÅ¡ko belić. A popravka - nemoguća misija!

Ne crkava to bas tako lako ... naravno nije nista vjecno pa i nov uredjaj zna da napravi problem,a o pojacalima da ne pricam ...osjetio sam to na svojoj kozi
Link to comment
Share on other sites

famozni centralni procesor 

"kvalitetnom" naponu"

nemoguća misija

 

Jel' onaj vraÄ62 negativno utiÄe na tebe ?

 

Pa ne živimo u kamenom dobu, kad famozni crkne kupim drugi AVR i teram dalje ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...