Jump to content


USB kablovi


trotter

Recommended Posts

Pa moras da mu dovedes neko napajanje a ne samo da  mu ukines 5V sa PCa. I pitanje da li ce ga PC prepoznati.

 

U slucaju da se risiver ne napaja iz +5V sa USB porta, moguce je ukinuti taj vod, a detekcija ce i dalje raditi...

 

Podrzavam RingeRajin predlog - ova tema se moze pokazati veoma interesantnom sirem krugu korisnika.

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislio sam "general speaking USB DAC" ne samo za MF. Sory sto ne pazim na casu. Pitanje je kako je realizovano napajanje  USB receivera, sa USBa ili iz uredjaja. Treba proveriti. Neki ovakav kablic iskasapiti.

USB-2-A-Male-A-Female-Passive-Extension-

BTW cuo sam da MF VDAC mnogo bolje radi sa MF USB to SPDIF konverterom ( Vlink bese?)nego samostalno.

Link to comment
Share on other sites

BTW cuo sam da MF VDAC mnogo bolje radi sa MF USB to SPDIF konverterom ( Vlink bese?)nego samostalno.

Ne znam, nisam slusao Vdac. Na forumu ga ima, koliko znam, samo Willi i to Vdac 2.

Uglavnom, nisam zainteresovan za konverziju sa usb na spdif, v90 odlicno zvuci i ovako preko usb (nema nikakve razlike u odnosu na coax ili opto ulaz), jedino bih malo probao nešto oko samih usb kablova pa ako bude nekog benefita super.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Probao sinoc maskiranje +5V pina i samo da javim da DAC radi.
Vrlo je prosto probati, ja sam secnuo parcence izolir cija je sirina oko 2x sirine pina na konektoru, presavio ga tako da samolepive strane idu jedna na drugu i pazljivo ubacio preko +5V pina. Ostavite duzinu malo vecu i ostatak koji viri iz konektora presavijte pre ubacivanja u usb port na racunaru, zgodna stvar za lakse vadjenje i ponovno postavljanje kod uporedjivanja razlike u zvuku.

Sto se zvucnih rezultata tice, mislim da postoji poboljsanje, deluje kao da je pozadina tisa, cini mi se da se zvuk procistio. Moguce je da sam sve umislio, mada, sinoc mi se ucinilo da zaista ima poboljsanja sto me je iznenadilo jer to nisam ocekivao da cujem.

Uglavnom, preporucujem ovaj jednostavan tweak svim korisnicima usb dac-ova (kod nekih dac nece moci da radi, treba proveriti), vrlo je prosto i ne kosta nista, cena 0 dinara.
Takodje, mogli bi moderatori da premeste pisanja o ovome u posebnu temu da ovde ne smeta a, sto rece Scorpio, moze da bude korisno za dosta ljudi pa nije lose da ostane na forumu. Ime teme nije bitno, samo da asocira na poentu tweak-a zbog kasnije lakse pretrage.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Probao sinoc maskiranje +5V pina i samo da javim da DAC radi.

Vrlo je prosto probati, ja sam secnuo parcence izolir cija je sirina oko 2x sirine pina na konektoru, presavio ga tako da samolepive strane idu jedna na drugu i pazljivo ubacio preko +5V pina. Ostavite duzinu malo vecu i ostatak koji viri iz konektora presavijte pre ubacivanja u usb port na racunaru, zgodna stvar za lakse vadjenje i ponovno postavljanje kod uporedjivanja razlike u zvuku.

Sto se zvucnih rezultata tice, mislim da postoji poboljsanje, deluje kao da je pozadina tisa, cini mi se da se zvuk procistio. Moguce je da sam sve umislio, mada, sinoc mi se ucinilo da zaista ima poboljsanja sto me je iznenadilo jer to nisam ocekivao da cujem.

Uglavnom, preporucujem ovaj jednostavan tweak svim korisnicima usb dac-ova (kod nekih dac nece moci da radi, treba proveriti), vrlo je prosto i ne kosta nista, cena 0 dinara.

Takodje, mogli bi moderatori da premeste pisanja o ovome u posebnu temu da ovde ne smeta a, sto rece Scorpio, moze da bude korisno za dosta ljudi pa nije lose da ostane na forumu. Ime teme nije bitno, samo da asocira na poentu tweak-a zbog kasnije lakse pretrage.

 

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nakon par zanimljivih offtopic postova iz ovu temu http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12687-ftafinal-touch-audio/page-57  i ja resio da snipujem zice za napajanje u USB kabl za konekciju PC > USB DAC, kako bi DAC koristio samo sopstveno napajanje (u mom slucaju preko hub). 

 

Stavio sam samo komadic izolir trake na 5V pin. Pokusao sam i Ground da eliminiram ali je zvuk bio pomalo anoreksican i suh pa ostavio sam ground povezan, a samo 5V Vcc odsecen. 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Merim stabilnih 5V i prikljucen je na AVR (aut. voltage stabilizer) umesto direktno u zid. Za privremeno resenje, dok ne ubodem ozbiljniji DAC, ovaj od 100e + twikovanje mora da posluzi. Chip je malo mator - CS4282 ali bar zvuk je bolji nego laptop ili CDP-e koje imam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jednom recju, ne bacajte pare na skupe USB kablove.

 

Mislim da se dati zakljucak moze odnositi samo na datu situaciju (iznesenu u zakljucku teksta). Navedena merna i test oprema, kao i uslovi su daleko od bilo kakve reference za takav, opsti zakljucak.

 

Conclusion:

 

"No evidence in these tests to suggest that the different USB cables used here with the asynchronous CM6631A USB-to-SPDIF converter, direct asynchronous TEAC UD-501 USB DAC, or adaptive isochronous USB setups should sound different (even though one would expect Cable C to be the worst). Subjectively, listening to music with Cable C through Sennheiser HD800's sounded fine."

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

^

Naravno, svako ima pravo da se ophodi prema svom novcu kako hoce. Inace u pravu si, merenja i uslovi iz datih tekstova nisu referentni, ali ja sam upravo kupio jedan od pomenutih kablova i vrsio sam sopstvena merenja ( svojim usima) ne bi li ustanovio da li sam se zeznuo sto sam dozvolio sebi da bacim vise od 600 dindzi, koliko kosta Hama (shielded). Kamo srece da sam pre kupovine Audioquesta, naleteo na ove linkove.

Nije mi zao sto sam ga kupio, izgleda fensi, a ja sam inace audiofil snob, tako da je bar sujeta zadovoljena. Ako se pitate da li sam primetio razliku u zvuku, nisam. Ovo samo pisem zarad ljudi koji mozda imaju dilemu, a poseduju slicne sisteme kao ja, da nema potrebe za skupljim USB kablovima od gore pomenute Hame.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Razlika izmedju USB kablova se itekako cuje, samo treba probati neki kvalitetniji kabl. Btw imam asinhroni usb na izvoru i tek Wire World kablom sam doveo zvuk sa Mac Minija na isti nivo u poredjenju sa zvukom sa CD drajva, koji cita podatke, baferuje ih a zatim salje u DAC koji ih na isti nacin (asinhrono) obradjuje kao i usb vezom sa kompa. Dakle, u pitanju su lepe i vrlo cujne nijanse - svakako nije nebo i zemlja. Ko ima iole rezolutniji sistem otvorenog zvuka, moze da cuje razlike. Snobizam included :D

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je sada najmanje +3db glasnije, a o bolju pozornicu i detalje da ne pricam. Ispada da je onaj hub ipak jos trosio 5V rail od komp (3.8V - 4.4V merio sam) primarno pa doda ako se ubode jos uredjaja i fali djusa. Testirao sam par puta i tek sada konacno imamo full napajanje i zvuk je ekstra.

 

Zvucne razlike u USB kablove nemaju nikakvu logiku ni dodir sa realnoscu, ali to ne znaci da se razlike ne cuju. Ja verujem Filipu da cuje razlike, u tome je poanta placebo-a. It works. Ako napravi sam ABX double blind test (ima besplatan plagin za foobar) nece cuti mnogo toga u svom sistemu da se razlikuje, a USB najmanje. Kroz USB kabel ne putuje zvuk vec paketi podatke koji ulaze u baffer pa u DA konvertor. Dakle nije ni timing problem. Cisti placebo od lepe reklamice, broshurice i lepe lazi nasmejanih prodavaca. Uvek u nama radi crv da se nagradimo nekom novom igrackom, da ovaj zivot produzi dalje, endorphin drips.

 

Naravno mozda ovo pricam od zlobne zavisti i ljubomore. iuY4yM7oFoiyD.gif

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je sada najmanje +3db glasnije, a o bolju pozornicu i detalje da ne pricam. Ispada da je onaj hub ipak jos trosio 5V rail od komp (3.8V - 4.4V merio sam) primarno pa doda ako se ubode jos uredjaja i fali djusa. Testirao sam par puta i tek sada konacno imamo full napajanje i zvuk je ekstra.

 

Zvucne razlike u USB kablove nemaju nikakvu logiku ni dodir sa realnoscu, ali to ne znaci da se razlike ne cuju. Ja verujem Filipu da cuje razlike, u tome je poanta placebo-a. It works. Ako napravi sam ABX double blind test (ima besplatan plagin za foobar) nece cuti mnogo toga u svom sistemu da se razlikuje, a USB najmanje. Kroz USB kabel ne putuje zvuk vec paketi podatke koji ulaze u baffer pa u DA konvertor. Dakle nije ni timing problem. Cisti placebo od lepe reklamice, broshurice i lepe lazi nasmejanih prodavaca. Uvek u nama radi crv da se nagradimo nekom novom igrackom, da ovaj zivot produzi dalje, endorphin drips.

 

Naravno mozda ovo pricam od zlobne zavisti i ljubomore. iuY4yM7oFoiyD.gif

 

 

Gadfly!?! :wacko:

 

E pa, Äestitam?!? B)

 

P.S. Vidim i Struja avanzovao... :heat

Link to comment
Share on other sites

Socijalni ni manje ni vise.

 

Nego pre 2 sata otisao ja dole u podrum i uzeo preko 20 godina matori produzni kabel koji se koristio za svasta. U gumeni djaket ima 3 zice, svaka po 50 licne tinovanog bakra. Presekao sam kabl i iskoristio ga kao zvucnicki umesto Audioquest Type 4. 

 

Zvucne razlike nikakve osim mozda neosetno malo vise bassne naslage (mozda cak zamisljene). Nikakva geometrija, nikakva izolacija, matore zice, ne bas veliki presek (16AWG). I eto ga radi... i tako.

 

Kako je kod vas? 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...