Jump to content


USB kablovi


trotter

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izvestićemo kada završimo probu sa jednom zanimljivom konstrukcijom. Ako uspe na 8m pohvalićemo se, ako ne uspe javićemo svakako.

Prvi korak je da ustanovimo da li pojačalo sa integrisanim USB DAC-om podržava USB vezu bez data parice, kako bi cela stvar mogla da dobije opopljivu šansu da uspe.

Ipak, prvo Naum treba da kupi pojačalo da bi se išlo korak napred, trenutno smo u teoriskim pretpostavkama... Stay tuned...

Link to comment
Share on other sites

On 15.8.2018. at 15:43, _Naum said:

(....)
Naime, planiram da kupim integrisano stereo pojacalo sa DAC_om, imace opticke, spdif i usb ulaze.

Racunar na maticnoj ima optical out i naravno USB. 
(......)

Ja sam računar izbacio van sobe, u hodnik, tako da ne moram da brinem o njegovoj buci. 

Matična nema Spdif out direktno ali sam našao odgovarajuća dva pina na ploči i nakačio na njih spdif kabl od sedam metara kupljen u Silkenu u Balkanskoj i sve radi odlično. DAC se ne buni.

Na tu dužinu, rekli su mi pre dosta godina, nije preporučljiv USB a nije ni optika jer će se izlomiti™ na ćoškovima.

Link to comment
Share on other sites

Da, matični plove uglavnom imaju interni spdif interfejs ali bez spoljnih konektora. Ako je već koaksijalni pogodniji za vece dužine, može npr. da se nabavi ovakva kartica i eto svih mogućih digitalnih izlaza:

SPDIF RCA Out Motherboard Cable Bracket Plate Cable Bracket

 

Meni deluje možda i najlogičnije da se na tako velike metraže stavi optika, samo se krivine urade kulturno sa blagim zakrivljenjem.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Pazi, RFI i EMI stvarno nema u optici. 

 To da nema jitter, to moze macku o rep. ;) Ja sam koji OSI layer iznad kad radim, ali ako ima nekog iz ISP sveta da prozbori rec-dve oko jittera na optickim linkovima unutar grada, a kamoli na veca rastojanja.... Nije to "malo se losije cuje", pricamo o gubicima protoka i po 20-30%. 

 Sto se USB extendera tice, ja bi pre stavio dodatni racunar tamo i koristio pravu mrezu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ovde imate zanimljiva merenja USB kabla o kom je vec bilo reci: Wireworld Starlight 7.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-wireworld-starlight-7-usb-cable.6599/

Ono sto ne pise u ovom testu jeste da je ovaj kabl izrazito analitican, direktan u prezentaciji, sa puno detalja. U nekim kombinacijama ta izrazita analiticnost moze i da zasmeta. Poredio sam ga sa USB kablovima od cistog srebra (mnogo skuplji) i, u zavisnosti od kombinacije uredjaja, sam se veoma cesto odlucivao bas za ovaj Starlight 7.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...