Jump to content


USB kablovi


trotter

Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam na jednom ovom Shiit Decrapifieru takodje bocnuo M2Tech HiFace 2 - takodje po Kujinoj preporuci. Iz njega ide RCA Coax kabl do DACa. To sam morao da uradim jer je USB ulaz na mom DACu - crap. Ta mala sprava takodje radi reclock pa sam se pitao sta ce se desiti kada jedan iza drugog dve naprave rade istu ili slicnu stvar. Medjutim, nista se nije desilo. Bar nista lose. To svira ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Skoro, pre par dana bio u Novom Sado i ajde, usput da svratim u Audio plus.

Negde na netu jednom sam proÄitao, da kod USB kablova na zvuk viÅ¡e utiÄe dužina, nego kvalitet. Ne bih se upuÅ¡tao u to da li je to taÄno ili ne, uglavnom sam pitao, da mi daju od ovih kvalitetnijih kablova Å¡to imaju najkraći.Dobio sam kabel 1m dužine"QED Performance USB(A-B)",i ja to kupim.

Za QED ja ranije nikad Äuo, meÄ‘utim vidim posle na netu da je to relativno ozbiljna firma. Ja to montiram na dac, i sluÅ¡am: Basevi za nijansu odluÄniji, a visoki istaknutiji Å¡to mi odgovara, jer mi je ranije visokih malo falilo.Nije mi se svidelo Å¡to su visoki postali dosta oÅ¡triji, ali Å¡ta je tu je, sluÅ¡am ja muziku dalje. Posle jedno sat i po-dva, meni se Äini kao da su visoki omekÅ¡ali. SluÅ¡am ja dalje kad napokon ukapiram: ovi kablovi se sad usviravaju.

Sutradan opet slušam, milina, ona prvobitna oštrina je nestala.

Sad sam već jako zadovoljan ovim zvukom, i ako bi trebao kratko da opiÅ¡em zvuk ovih kablova, rekao bih: jako neutralan.I sve to za 2100dinÄi

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
14 sati ranije, Aleksandar75 said:

Međutim, meni je ogromna promena na bolje nastala uvođenjem USBtoSPDIF konvertora (M2tech Hiface Evo), tako da taj kabal ne ide direktno u DAC.

 

Зависи од уређаја, да твој подржава DSD или 384/32 тај конвертер би само одмогао.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, gvlada said:

Зависи од уређаја, да твој подржава DSD или 384/32 тај конвертер би само одмогао.

Jeste, da baba ima Q bila bi deda.... ali kod M2Tec-a ima i "deda" - M2Tech HiFace EVO2  http://www.m2tech.biz/it/hifaceevotwo.html  dakle kroz njega "ide" i DSD i 384 kHZ . 

Tolko.

Link to comment
Share on other sites

Соник, опет нешто млатиш бзв... човек поменуо usb2spdif  конвертер, јел тако? S/PDIF као стандард не подржава DSD  или 384/32, чак и на твом линку пише да је то могуће само кроз i2s. :)

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, gvlada said:

Зависи од уређаја, да твој подржава DSD или 384/32 тај конвертер би само одмогао.

Ja upravo i pišem o svom iskustvu, radi se dakle o mom sistemu.

Generalno, nikada me nije ni zanimalo samo šta sve neki uređaj podržava, već da ono što podržava zvuči vrhunski. Danas se svaki drugi krš (bilo da je u pitanju DAC, strimer, nap, bd player, reciever...) može pohvaliti da podržava sve i svašta (uključujući i DSD) ali to ne znači da je zvuk OK...

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, gvlada said:

Соник, опет нешто млатиш бзв... човек поменуо usb2spdif  конвертер, јел тако? S/PDIF као стандард не подржава DSD  или 384/32, чак и на твом линку пише да је то могуће само кроз i2s. :)

Jok brate, covek se mozda lose izrazio ali je dobro mislio... M2T HF Evo 2 kockica konvertuje sve moguce signale/frekvencije iz USB u neki od digi izlaza. Dakle, upotrebljiv je na svim D/A konvertorima nove generacije bez razlike. 

"Available frequencies: 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192, 352.8*, 384kHz*, DSD64*, DSD128*, DSD256* "

Tacno da je za 384kHz DSD, u pitanju i2S veza ali sustina ovakvog uredjaja je dvostepena:

1. Konvertuje digi signal iz USB porta kompa i time izbegava upotrebu inferiornih USB kablova (superiorni za sada ne postoje) .

2. Omogucava D/A konvertrima sa inferiornom propusnoscu na USB ulazu da se trenutno svi poznati HiRes formati mogu uspesno reprodukovati... Za najzahtevnije uslov je I2S veza, za ostale "standardne" nije.

Uz to, u pitanju je uredjaj od par stotina Eura, nikakav mambo dzambo, high end, cost no object, state if the art proizvod. Samo tako zvuci ali kosta mnogo manje... :)

 

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Sonichammer said:

Uz to, u pitanju je uredjaj od par stotina Eura, nikakav mambo dzambo, high end, cost no object, state if the art proizvod. Samo tako zvuci ali kosta mnogo manje... :)

I mozes si brate kupovati jednu po jednu kockicu, a da sve vreme slusas muziku. :)

A I2s pod obavezno, ustedi se na skupim dig.kablovima, a koncepcijsk takodje i na strujnim. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Spachek said:

Dajte neke preporuke za jeftinije varijante USB kabla, AB konekcije.

Audioquest USB Forest, ja sam ga imao do skoro.

Solidan zvučni napredak u odnosu na pomenuti Hama, mada je i pet puta skuplji.

Ja sam ga svojevremeno platio u Tehnomaniji oko 3000 dinara, dužina 0,75 m .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...