Jump to content


Biciklizam


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Pogledajte i ovaj film PREMIUM RUSH  Ride like Hell iz 2012 god. (1h and 40min)  Film je blago da ne kazem sta  (mozda totalno relax)  ali ko voli bicikl uzivace zbog cinjenice da je bicikl skoro pa glavni lik u filmu.

Ako nista drugo snimljen je jako dobro sa dosta efekata. Sto bi se reklo film za decu i omladinu.  ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 1 year later...
1 sat ranije, sondek said:

Ja se ponovio nedavno,kupio neku Meridu srednje klase sa velikim točkovima(29).

Kakav mercedes za capriolo,divota za vozati :wub: Jedino sto nema nigde ostavljanja vise,đornišu ovde po NS opasno.

29" je zakon,puno lakše za vozit od 26", nakon vožnji obično imamo običaj zaustavit se popit cugu i malo popričat,ali su bajkovi uvijek do nas jer je dovoljna sekunda nepažnje da nestane,zato bolje bit oprezan :ph34r:

FB_IMG_1456482847995.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 10/22/2014 at 12:47, Mr. said:

Pogledajte i ovaj film PREMIUM RUSH  Ride like Hell iz 2012 god. (1h and 40min)  Film je blago da ne kazem sta  (mozda totalno relax)  ali ko voli bicikl uzivace zbog cinjenice da je bicikl skoro pa glavni lik u filmu.

Evo još dva filma sa sličnom tematikom,ali malo starijeg datuma 1985 i 1986 godina

510hYVR5U-L.jpg

91H67YymxDL._SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sad tek videh ovu temu posle dve godine...

Moracu ovih dana do podruma da vidim da li mi je dvotockas jos tamo, ostavio sam ga tu oktobra 2015, malo sam zabrinut.

53, divan Fuji

Posto lepse vreme dolazi, mozda bi neko koga ne mrzi da kuca mogao da otkuca par recenica sta treba uraditi na biciklu posle zimskog sna da se spremi za novu sezonu. Ako je bicikl jos tu gde je i ostavljen, hmmm...

Sa moje strane savet. Ne slusajte muziku dok vozite bicikl. Nista vokmen diskmen portabl gramofon, telefonmen, ajpodmen. Ne zbog sluha no zbog ocuvanja vlastita zivota a i ostalih ucesnika u saobracaju , iz iskustva zborim.

Link to comment
Share on other sites

E, da, oko audiofilicarskih lelemudjenja imam jos jedan savet. Koristio sam philips kontakt sprej koji sam koristio za ciscenje i podmazivanje potenciometara na pojacalu i na lancu za bicikl, radi pos'o odlicno. Sprejnes obilato, onda sas krpu mekanu lagano obgrlis lanac dok ga drugom rukom okreces preko pedale, trecom rukom zapalis cigaru ili otvoris pivo, i to je to, lanac ko nov a sprej pola prazan.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za čišćenje bajsa, kupiti 2 žetona za 100 din i na auto pranje, sapunjanje i ispiranje, nema boljeg načina, skida sve moguće naslage đubreta bilo koje vrste. Posle nakapati mašinsko ulje ili silikonsko ili teflonsko na lanac i lančanike i to je to, spreman si za sezonu :)

Izbegavati WD40 za podmazivanje lanca jer je on u suštini odmašćivač tako da više šteti nego što koristi.

Link to comment
Share on other sites

WD40 nikako, na ovom philips spreju cak ima napomena da moze za lanac bicikla i to jeste tacno jer je jedan od onih cisti i podmazuje sprejova.

Sad sam pikirao Schwalbe gume koje cu da kupim, mozda moram i paknove da zamenim, ciscenje, podmazivanje i spreman sam. Prvo moram u podrum a to mi je najveci strah...

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, trotter said:

 

 Koristio sam philips kontakt sprej koji sam koristio za ciscenje i podmazivanje potenciometara na pojacalu i na lancu za bicikl, radi pos'o odlicno.

Ujko, mrzi me da kucam šta je sve potrebno, ali što se tiće lanca, potrudi se da ga opereš prvo naftom ili benzinom, dobro obrišeš suvom krpom u vidu neke stare majice, i onda pomenuti lanac isprskaš teflon sprejem.Možeš da koristiš bilo koji brend dostupan u GM. ;)

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, aiwa said:

Za čišćenje bajsa, kupiti 2 žetona za 100 din i na auto pranje, sapunjanje i ispiranje, nema boljeg načina, skida sve moguće naslage đubreta bilo koje vrste. Posle nakapati mašinsko ulje ili silikonsko ili teflonsko na lanac i lančanike i to je to, spreman si za sezonu :)

Cestovna bicikla nikad ne bude toliko prljava tako da je dovoljna krpa i voda,a mtb sam znao prat u auto praoni,pogotovo ako je pun blata,s time da treba bit oprezan oko pokretnih djelova,ležajeva kotača,vilica i ležaja pogona,ako se previše ispere mazivo sa jakim mlazom ili voda uđe u pokretne djelove zna biti problema :D

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, trotter said:

 

53, divan Fuji emoji7.png

Sa moje strane savet. Ne slusajte muziku dok vozite bicikl. Nista vokmen diskmen portabl gramofon, telefonmen, ajpodmen. Ne zbog sluha no zbog ocuvanja vlastita zivota a i ostalih ucesnika u saobracaju , iz iskustva zborim.

Hvala,kupljen je 2011 godine,na akciji 40% manja cijena jer je bio model od prošle godine,a novi model je isti, sa istim djelovima,samo je boja drukčija,smješno ali istinito :D

Slušalice koristim samo kad sam na mtb-u u šumi gdje sam siguran da nema prometa,a na cesti nikako,i bez slušalica treba bit oprezan jer ima svakakvih manijaka na cesti,imao sam par kritičnih situacija,zadnje šta mi se desilo prije dvije godine frajer mi je sa motorom oduzeo prednost,tako da sam pao,malo klizio koljenom i laktom,dobro je prošlo sa lakšim ozljedama,bicikla nije bila jako oštečena,osim trake volana i oderane pedale  :D

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 53ch said:

Cestovna bicikla nikad ne bude toliko prljava tako da je dovoljna krpa i voda,a mtb sam znao prat u auto praoni,pogotovo ako je pun blata,s time da treba bit oprezan oko pokretnih djelova,ležajeva kotača,vilica i ležaja pogona,ako se previše ispere mazivo sa jakim mlazom ili voda uđe u pokretne djelove zna biti problema :D

Zna ako su krš komponente, kod srenje klase i više nema tih problema ;)

Za pranje jeftinijih bicikla poprskati celu biciklu rastvorom deterdženta sa vodom u vidu vodene pare, imate one ručne pumpe za prskanje voća, idealno za takvo pranje.slika-13040-3ca85598fd7e-default.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, aiwa said:

Zna ako su krš komponente, kod srenje klase i više nema tih problema ;)

Za pranje jeftinijih bicikla poprskati celu biciklu rastvorom deterdženta sa vodom u vidu vodene pare, imate one ručne pumpe za prskanje voća, idealno za takvo pranje.

Znam par ljudi koji su mjenjali ležaje nakon autopraone,ja nisam imao tih problema,a s time se slažem da kvalitetniji ležaji nemaju tih problema :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...