Jump to content


Biciklizam


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Bicikl ne treba prati kompresorom već samo baštenskim crevom, taj nivo pritiska. Jak pritisak čini više lošeg nego dobrog jer može da utera pesak u lagere i to je kraj. Ja prebrišem povrmeeno magičnom krpom i malo podmažem teflonskim all purpose uljem. Bolje podmazivati češće uljem koje ima nižu retenciju jer one guste teške varijante lepe sve živo za sebe. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

Vidim da se na ovoj temi odavno nije pisalo. Ovo mi se čini najbolje mesto za objavu. 

Imam par SPD pedala Wellgo wpd-813 koje bih poklonio, ako nekome trebaju. Pedale su korišćene, sa vidljivim znakovima upotrebe. Tehnički su ispravne, jedna osovina je pretegnuta i to bi se trebalo srediti (mada mogu da se koriste i takve kakve jesu). Kompatibilne su sa šimano pedalama (ako me sećanje ne vara pločice su 98A, iste ne posedujem - otišle sa patikama). 

Mogu da pošaljem slike na viber ili WA. 

Kontakt na PM ili 063/77-47-905 

Pozdrav Aleksandar 

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Sada voze zaludjenici za biciklizam. Vidjam ih i ja cesto. Kada se spustaju niz vrsacko brdo. Tu se dostizu brzine i preko 90km/h. Ja mator na 55km/h i kocim stalno. Frka.

Svaka voznja ispod 10 st C utice na organizam. Imam drugara koji se nije slagao sa mojim misljenjem. Vozio je uvek, po bilo kojem vremenu. Sada mi kaze u pravu si, kada je i on blizu 50 godina.

Link to comment
Share on other sites

Odavno vozim samo po gradu i oko  njega:). Da ne bih izazvao neko nepotrebno spašavanje. Star je MTB (preko 22 godine), a i vozač. Vozim i po relativno hladnom, kad baš moram, al ne volem. Sve ispod 15 stepeni mi je brrrr a vetar mi je dodatni brrrr.

Uglavnom gledam kineski GPS cajger koji snima pređenu putanju, kolko sam potrošio kalorija..................

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Vrlo slične pedale kao novokupljene. Ali ono gore je ipak sličnije cestovnom bicu, ali po vilici vidim da je neki hibrid, trekking ili kako se sve već ne zovu ovih dana.

No, ok, svako bira kako mu je najzgodnije. Ja samo znam da sam se preporodio sa clipless pedalama, i nema šanse da bih išao izvan grada, na bilo kojem bicu (svojem) bez SPD-a.

Jedino na MTB, ako je neki baš jako zeznut teren, gdje znaš da će ti noga morati ići van pedale ili je neophodno da je možeš trenutno maknuti s nje. No, nisam u tom điru baš.

Link to comment
Share on other sites

Da slicne, osim sto Saint imaju ove srafove.

Inace crni C dale je trekking.

16 minuta ranije, Sten said:

 

No, ok, svako bira kako mu je najzgodnije. Ja samo znam da sam se preporodio sa clipless pedalama, i nema šanse da bih išao izvan grada, na bilo kojem bicu (svojem) bez SPD-a.

 

Namerno kupljene da se probaju. Vrh su pedale. Dobro zboris. Naravno sve zavisi, koliko vozis itd. Bitno je da se okrece. :)

Lako se pedale menjaju. Gore sam napisao da sam godinama vozio sa SPD.

U pravu si za zadnji tvoj pasus. Ovde kod mene je brdovito, u sred Banata. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma, znam da se lako mijenjaju, osim kad se "zapeku" nakon nekoliko godina nediranja 😎

Samo mi je čudan prelaz "na lošije", ako način vožnje, rute i sve ostalo ostaje manje-više isto.

No, vjerojatno nisam najpozvaniji da sudim, pošto koristim SPD i na cestovnom biciklu, što je svojevrsna hereza. Nisam nikad osjetio potrebu za "pravim" cestovnim pedalama, čak ni da ih probam. A poslije je i težina odlučivala, pa uzeh Xpedo R-Force 6.

xpedo-r-force-61.png

Ali koristim cleatove od jednih Welgo pedala. Zadnjih 5 godina izmjenjah dosta pedala, sve SPD. I na sve pašu svi cleatovi, ali negdje neki ne pašu tako dobro kao oni drugi. Zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nesone said:

Za divno cudo, nisu zapekle nimalo. Odlicna tovat mast koriscena. Kupljene su za probu, kao kablove sto koristimo. U nasem hobiju.

Koji bajs vozis? Welgo je dobra firma, imam i njih.

Najbitnije je da se obrce i uziva.

Ajde, meni se jedna na prošlom bajku malo zapekla, ali za 5-10 minuta sam je skinuo. No, moj frend svoje nikad nije skidao, jedno 15 godina... to nismo mogli skinuti nikako. Tj, ja sam skidao jer on jedino što zna na biciklu je napumpati gumu (iako, i to zezne tu i tamo - prepumpa ih, pa eksplodiraju de facto 😂😅)

Ja sam dosta sustao zadnje 2 godine. Mene to na mahove hvata i pušta, zadnjih +35 godina.

Kod mene isključivo cestovnjak, trenutno Ghost Nivolet EBS, dobrano olakšan i promjenjenih skoro svih dijelova (samo rama, vilica, BB i dio headseta su ostali original) u odnosu na tvornički - samo 6kg mrtve vage.

25.6.2022m.thumb.jpg.cd05841cf45f753b9c1bd862c9ba9b9c.jpg

Slikano lani, još samo vanjske gume promjenjene proljetos. Loš Vredestein zamjenjen provjerenim Michelinom.

Link to comment
Share on other sites

Ajao, kakve makine ...ne daj boze da probam tako nesto, moracu da kupim. Drzim se ja mog Brave Merida traktora, sa njome vozaj sa sledecom pesmom na pameti:

"S Meridom u sumu

i po drumu,

Imaj to na umu,

za te novce dobro da ima i gumu" 🤣

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...