Jump to content


Biciklizam


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Taj bajs je lutka i ne bih pipao ništa osim možda točkova i guma jer tu sam svojevremeno osećao baš razliku. Svašta sam probao, karbon posebno i mislim da ništa ne propuštaš. Inače ja sam leteo sa karbona jer mi je pukao ram a kasnije i viljuška tako da znaš. Alu ram koji bih preporučio kao ČUDO koliko je dobar je cannondale caad 12. Ludilo od rama kako su ga napravili.

Inače, ove pedale teram i prezadovoljan sam. Žena mi kupila za rođendan 2008 pokazale su se fantastično mada su bile baš skupe ($120)

 

mtb7me.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Blago tebi kad imaš podršku. Ja se još uvek borim protiv babinog zvocanja zbog muzike i uređaja, sad nova borba.  Svi mi kažu da ne diram ništa, ram je taman po meri ali zinulo pedu za širokim cevima, karbonom, šamaraljkama... Taj ram  caad 12 ako i dobavim, odmah će se videti promena i sledi novo zvocanje zbog "bacanja para" (novi DAC lako je prošvercovati u kuću, to sam već uspevao.)

Ovo me je sačekalo posle nekoliko godina pauze (a bile su nove):

DSC_0518.JPG.db6e8762fc38829c31b1cae2caaa8640.JPG

Stavio sam ove, ali oćelavile su posle 2000km. Felne su "nove", svega desetak godina:

DSC_0501.JPG.d7083e9d0ef2f9a6f372452ed7316711.JPG
 

I još nešto: kako ti je pukao karbonski ram, sam od sebe? I šta je bilo s tobom?


 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sondek said:

Draganče ne brigaj za bicikl kad budeš dolazio,parkiramo ga u garažu:cheers

Dat ce Bog ove godine, braca Rusi ce mi rade rifres :cheers! Jedino sam kratak jos kinte za prvi odlazak, zbog toga i radim kablove, interkonekte i usluzno oplitanje kablova da sto pre skupim.

 

9 sati ranije, WTF said:

Nisam ni znao za ovaj podforum, pozdravljam sve! Evo mog saputnika, poslednjih 30 godina:

IMG_2386.JPG.9748e018d7c2e7a3666c6a71566555f7.JPG
 

Sve je tu retro, vintage, prevaziđeno: ram, menjači, klipseri, mada radi savršeno. I ja sam već poprilično vintage...

DSC_0513.JPG.bf089c4a474b24afb64c80f4dbd58ca6.JPG
 

... mada, kad sam video vene onog Poljanskog na prošlogodišnjem Touru, laknulo mi je.

(_96997860_41ebe64d-6208-4fb5-8156-bf9f9c4c1d2c.jpg.8e0c529fefed8abff5e8621cf8eae5d6.jpg)

 

Usput, voleo bih da čujem i poneki savet: koliko voziti sa 54 godine (vozim sam, sebe sam limitirao na max. 60km, svi saputnici/sapatnici su davno odustali), ima li smisla uzeti karbonski ram ili samo nakačiti na ovaj retro  novu tehnologiju... ili da ništa ne diram. Bio sam nekoliko (izgubljenih) godina van svega toga (DAC-ovi, osluškivanje sistema, uparivanje komponenata i bacanje para), dosta toga se u biciklizmu promenilo, nisam pratio. Pozdrav!

Vozis koliko osetis da mozes samo ne na silu! 

Link to comment
Share on other sites

Ja drzim da su mi godine i km na istoj brojci,znači 49 mi potaman.Još par godina pa mogu do Bečkereka biciklom po izvod iz MKR...Tih 45-50km mi je neka tura bez većeg umora,Dunavom od čarde do čarde i odmorom na Banostorskoj skeli i hladu kameničkog parka.Nisam neki sportski tip i preko zime poprilično zarđam,ali par prvih vožnji vrati se forma.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, WTF said:

Blago tebi kad imaš podršku. Ja se još uvek borim protiv babinog zvocanja zbog muzike i uređaja, sad nova borba.  Svi mi kažu da ne diram ništa, ram je taman po meri ali zinulo pedu za širokim cevima, karbonom, šamaraljkama... Taj ram  caad 12 ako i dobavim, odmah će se videti promena i sledi novo zvocanje zbog "bacanja para" (novi DAC lako je prošvercovati u kuću, to sam već uspevao.)

Ovo me je sačekalo posle nekoliko godina pauze (a bile su nove):

DSC_0518.JPG.db6e8762fc38829c31b1cae2caaa8640.JPG

Stavio sam ove, ali oćelavile su posle 2000km. Felne su "nove", svega desetak godina:

DSC_0501.JPG.d7083e9d0ef2f9a6f372452ed7316711.JPG
 

I još nešto: kako ti je pukao karbonski ram, sam od sebe? I šta je bilo s tobom?


 

Imam, žena mi je cool :-) Pored pedala dobio sam i kacigu prošle godine ali ja sam ti dosadan tip, ne pijem ne pušim ne trošim nigde pa ima razumevanja za ove dve stvari, bicikl i audio donekle (ovde sam našao zvuk koji mi odgovara i zacementirao dalja menjanja).

Ne znam koliko imaš kg ali ako si normalan tj ne više od 85kg (ja imam 111kg pa ne mogu) možeš da staviš točkove visokih performansi, lagane i krute i gume koje imaju low resistance rolling faktor. meni je to napravilo najveću razliku u osećaju. Recimo OVE. su fenomenalne gume.

Što se tiče karbona, ram mi je pukao dole na pogonu i nisam bio povređen, uspeo sam da detektujem anomliju u vožnji i stao sam. Kad mi je viljuška pukla leteo sam preko volana i ogulio se dobro ali ništa što me ugrozilo ozbiljnije. Nije bilo u Srbiji tako da sam dobio i neku kompenzaciju, izvinjenje proizvođača i novi bajk (bio sam delimično sponzorisan tada). Bio sam takođe i lakši nego sada ali opet dosta težak za karbon. Laden weight je uglavnom do 110kg, točkovi su za vozače do 75-85kg max. Moji su bili pravljeni za mene takoda su bili veoma dobri (old school CXP33 mavic, 36 rupa)...Karbonu se stres nagomilava oko mikropukotina i to je razlog za pucanje. Na TDF recimo do trećine bajkova bude zamenjena zbog pukotina u toku trajanja trke. Gleda se nakon svake etape a imaju i rendgen koji detektuje smanjene gustine karbona. Mišljenja sam da ni jednom rekreativcu karbon ne treba.

Jesi probao karbon da voziš? Ima osetnih razlika u osećaju od proizvođača do proizvođača. Recimo cannondale mi je super, cube je odličan ali wilier mi je užasan...

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, dragan333 said:

Svaka cast care! Da nisam nastradao i ostao u kolicima imao bi 1000% jos jednog zeljnog ovakve akcije... Jedna voznja dok smo prijatelj i ja bili u top foormi Vukovar - Avala film - Vukovar bilo je i voznje po Bgd u 24h 470km! Posto imam velike sanse da ponovo prohodam odma ce u pogon sobni bajs dok ne ojacam, posle ce lako malo po malo...:cheers

Hvala Dragane :)

Za mene je 470km u danu misaona imenica, ja se držim svoje stotkice dnevno, pa na duge staze... :D 

Želim ti da se što pre oporaviš i vratiš na konjića pa da odjašemo nešto zajedno :)

Link to comment
Share on other sites

Nemam problema sa telesnom težinom, poslednjih 20 godina sam na istoj, oko 72kg jeo-ne jeo (visina183). Jesenas me je onaj uragan polovinom septembra u Sremu bukvalno oduvao sa puta. Verovatno da taj karbon ne bih preopteretio ali  ova statistika sa tura me pokolebala a trebaće mi  i rentgen aparat da to proveravam. I još jedno pitanje: do 50km sve je u redu, onih preostalih 10 već je natezanje - da li je to malo/mnogo za ove godine? (I dalje se držim onoga "nema silaska do kuće").

Link to comment
Share on other sites

Pa ti si prototip bicikliste sa tim merama i možeš da voziš razna čudesa od karbona uključujući tu i točkove :-)

Ok, statistika je statistika ali ne treba mnogo da se opterećujemo tim podacima jer stres koji oni stavljaju na ram i komponente na jednoj trci TdF mi smrtnici ne stavimo za 5 godina vožnje. Njihovi ramovi su posebno rađeni, stanjeni maksimalno gde može a ojačani gde treba.

U svakom slučaju ako budeš u prilici da probaš neke takmičarske točkove i ozbiljne gume od 250grama po komadu - probaj, poletećeš...

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Sloba said:

Pa ti si prototip bicikliste sa tim merama i možeš da voziš razna čudesa od karbona uključujući tu i točkove :-)

Ok, statistika je statistika ali ne treba mnogo da se opterećujemo tim podacima jer stres koji oni stavljaju na ram i komponente na jednoj trci TdF mi smrtnici ne stavimo za 5 godina vožnje. Njihovi ramovi su posebno rađeni, stanjeni maksimalno gde može a ojačani gde treba.

U svakom slučaju ako budeš u prilici da probaš neke takmičarske točkove i ozbiljne gume od 250grama po komadu - probaj, poletećeš...

Mogu da ga tanje koliko hoće, ali ispod 6.8 kilograma ne smeju da siđu.:)

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, WTF said:

Meni ovo izgleda strašno. 'ajde pri padu, ali u vožnji, na spustu recimo, kuku. Nego, koliko je bezbedan ovaj moj ram, ništa na njemu nije vareno:

DSC_0524.JPG.9509a5275942e81eb515c4881fd9cb88.JPG



 

To je preteča varenja. OVDE imaš više o tome, tehnologija izrade i spajanja putem topljenja i filera. Više nego pouzdano.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Nisam nekoliko godina ulagao u opremu. Sada koristim ovo:

DSC_0494.JPG.3f0dda3165aecae9388304039942f06e.JPG
 

Štapom i kanapom... napravio sam je od futrole za olovke i probio rupu da stane teleskop pumpa (26cm). Unutra su i 2 unutrašnje, rezervnu spoljašnju (kevlar) skalabudžim u džep na dresu. Radi posao ali mi narušava estetiku.Ima li neko preporuku za torbicu  u koju bi stalo sve ovo (može i montaža na ram)? Takođe, lanac sam 20 godina podmazivao uljem za šivaće mašine (po preporuci). Vidim da su se pojavile nove stvari, sprejevi, ima li neka preporuka?
 

Link to comment
Share on other sites

Kad pomenu da prvo treba očistiti bajk...kakvo je misljenje o pranju u perionici za auto,ima tih samousluznih prskalica po gradu, pa bi bilo zgodno.Znam da neki praktikuju, al se nekako pribojavam...bude blata,a leti kad opadne Dunav vozam dosta i po pesku.Mountain bajk je Merida 29"(lp12" na 29" :lol:)

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, sondek said:

Kad pomenu da prvo treba očistiti bajk...kakvo je misljenje o pranju u perionici za auto,ima tih samousluznih prskalica po gradu, pa bi bilo zgodno.Znam da neki praktikuju, al se nekako pribojavam...bude blata,a leti kad opadne Dunav vozam dosta i po pesku.Mountain bajk je Merida 29"(lp12" na 29" :lol:)

Cista voda u perionicama samo i ne blizu glava prskati udje (pesak, pracina itd...) u lezajeve i cao. Sprejevi su ok preko zime kad se sredi i spakuje bajs u voznji se mnogo vise prlja tj lepi se prasina posto je vecina sprejeva na bazi silikona, ulje za sivace masine je ,No.1 jer udje u svaku kariku i lepo je podmaze! Nakon podmazvanja pozeljno je nekoliko krugova vrtiti lanac kroz krpu da pokupi visak, u suprotnom prska felnu, rotor, itd...te dodje do otkazivanja tj proklizavavnja kocnica!

Link to comment
Share on other sites

Da,  samo kako Dragan kaze iz dalje prskati u perionici.

Ja imam kompresor za pranje auta, medjutim nikada ga nisam koristio za bicikle.

Najjedostavnije, malo se moze nasmponirati(ram, tockovi,zbice) voditi racuna kako Dragan kaze na lezajeve.

Isprati vodom sa dvorisne cesme( ko ima uslova).

Posusiti bajs i krece podmazivanje. 

Svuda po malo i bicikl kao nov.

Nikada nisam dopustio da mi nijedan bajs bude prljav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...