Jump to content


pojacalo za infinity rs 4000


canma

Recommended Posts

Pohvale za ovaj sjajan forum koji pratim vec duze vreme, a od danas sam clan istog...Posle B&W DM110i od skora sam vlasnik infinity rs 4000 zvucnika. Imam Yamaha R 900 vintage risiver i NAD 515bee cd plejer.Kupio bih neko ozbiljnije pojacalo(integrisano) do nekih 500e pa bih voleo da cujem vase preporuke jer vidim da ovde ima jako ozbiljnih poznavalaca audio tehnike.Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Marantz  je dosta tanak u zvuku sto se nece uklopiti sa Infinitijem kome dobro dodje malo voluminozniji bas. Sem toga PM64 nije ni blizu gore predlozenih Harmana 6800, 6900 i 6950. Skoro je na KP 6900 prodat za oko 340 evra sa WBT terminalima.

 

Sansui je isto ispod navedenih harmana ali je i pitanje stanja jer su to modeli iz 1980 godine

Link to comment
Share on other sites

Znaci definitivno HK...Hvala na savetima, puno mi znace, mada i ja sam hteo da uzmem HK ali bolje da cujem misljenja iskusnih audiofila.Moj prvi susret sa audio tehnikom je bio pre nekih 20-tak godina, i tad sam cuo infinity rs 2000...bila je to ljubav na prvi pogled...Nisam nesto mnogo uredjaja promenio, ove poslednje kutije B&W DM110i su kod mene nekih 4god. ali ja nikako nisam mogao da se naviknem na taj njihov zvuk.Infinity je dosao sasvim slucajno i resih ponovo malo da se aktiviram...Sa cd plejerom(NAD) sam zadovoljan, imam pravljene zvucnicke  stalke od metala punjene peskom sa spajkovima gore i dole (nekih 30kg) dosta dobar interkonekt(DIY srebro, jako lep zvuk) i neke solidne Oelbach zvucnicke kablove.Sad krece potera za Harmanom...

Link to comment
Share on other sites

Posle razgovora sa drugarom u vezi pojacala (koji je inace isto zaljubljenik u hi-fi) on se setio da negde u garazi ima neki stari HK risiver i ponudio mi je da ga probam kod mene kuci sa infinitijem.Kad sam video taj prasnjavi risiver, rekoh mu "Daj nemoj da me z......s, gde ovo radi..."a on mi kaze da je potpuno ispravan, ali da ga nije slusao 2god.(inace on i sam ne zna sta sve ima od opreme) Jedva ga doneh do auta(sigurno ima 15 tak kg po nekoj mojoj proceni), ubacih ga u gepek i zaputismo se ka mojoj kuci.Sklonismo moju Yamahu i zakacismo HK(oznaka TA600). Iznenadjenje...To je toliko lepo radilo da sam ja prosto bio zaprepascen.Zvuk je nekako bio stabilniji, mirniji, visoki su se lepse culi,bas je bio precizniji, zaista prijatno iznenadjenje iako je Harman skoro duplo slabiji od Yamahe(38W na 8oma).RIsiver mi je ostavio do daljnjeg da ga slusam, dok ne nadjem definitivno nekog Harmana za svoju dusu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko se secam to su zvucnici sa kraja 80 tih pravili se od 88-90 i snage su 125w na 6 oma .

 

Moj ti je predlog definitivno nesto od Harman pojacala on se lepo slaze sa infinity. Gledaj modele HK6800 snage 2x120w HK6600 90w i novije modele HK680 85w i HK690 2x100w . Ostali modeli su ti dosta jaci HK 6900 i 6950 imaju 170w pa pripazi ako ces da ih slusas glasno ! Od risivera ganjaj HK3470 ima 100w i HK3490 120w . Eto nadam se da sam ti pomogao :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...