Jump to content


Denon DCD 1290


musicar

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa lepo ti kaže Äovek u oglasu...

CITAT 

Necu o kablovima ovde razglabati jer svaki kabl ima svoju pricu i uvek je bolje kabl cuti nego ga opisivati racima. Sve uostalom mozete naci i na netu. Ako bas zelite da znate o nekom kablu kako radi a da to cujete iz mog iskustva onda me ISKLJUCIVO POZOVITE TELEFONOM!

Link to comment
Share on other sites

Ja se divim tozi ima covek uho za kablove ja sam tu tanak sta god provao,pozajmljivao sam skupe od dayensa od 150 jura i kojesta vise zaboravih modele ,zasto razliku ne cujem nemam pojma.

 

Пређи на Бромазепам   :)

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kujo, ne znam Å¡ta da kažem za Linn fanove, ali mogami je zaista takav kako sam ga opisao. Zahvaljujući ponajviÅ¡e tebi sam i uzeo jedan par. U poÄetku je bio dobar, jer za bolje nisam znao.

Za 8 evra koliko je tada kostao ako ga sam napravis bio je super, a ne verujem da ni sada za te pare moze mnogo bolje. :)

Predstavljen je u onoj staroj temi kao super jeftino a dovoljno dobro resenje, ne kao najbolji kabl ikada. :)

Naravno, razliciti kablovi razlicito sviraju na razlicitim komponentama u razlicitim sistemima.

Sto tebi ili meni ne valja, nekome ce mozda biti super.

Kada bi neki proizvod bio konstantno los niko ga ne bi kupovao,

a kamoli kao Linn prepakivao i prodavao kao apgrejd za vise od 400 eur i stavljao na rucku Ekos SE koja kosta vise od 4.000 eur...

Ja ga ne koristim trenutno u sistemu, neki drugi kablovi mi bolje rade posao, ali mozda ponovo hocu bas u ulozi phono kabla na novom gramofonu.

Nameravam za vikend da ga probam uporedo sa originalnim SME kablom, VDH-om, drugim skupljim Mogami-jem i Klotz-om.

Link to comment
Share on other sites

Ima razlike jager, samo moraš dobro da slušaš i kako kažu, tražiš dlaku u jajetu.

IskljuÄiÅ¡ sve spoljne ometaÄe i destruktivne elemente tipa, TV aparat, raÄunar, ženu, decu, komÅ¡iluk i domaće životinje, hermetiÄki zatvoriÅ¡ duplo vakumirane prozore i vrata i zatim kreneÅ¡ da testiraÅ¡ skupo plaćene kablove...Nakon Äega shvataÅ¡ da se na jednom kablu bolje Äuje violina a na drugom crkveni orkestar, a tebe pritom ne zanima ni jedno ni drugo, nego gledaÅ¡ kako ćeÅ¡ da zbriÅ¡eÅ¡ napolje i sluÅ¡aÅ¡ cvrkut ptiÄica :)

Link to comment
Share on other sites

Ima razlike jager, samo moraš dobro da slušaš i kako kažu, tražiš dlaku u jajetu.

IskljuÄiÅ¡ sve spoljne ometaÄe i destruktivne elemente tipa, TV aparat, raÄunar, ženu, decu, komÅ¡iluk i domaće životinje, hermetiÄki zatvoriÅ¡ duplo vakumirane prozore i vrata i zatim kreneÅ¡ da testiraÅ¡ skupo plaćene kablove...Nakon Äega shvataÅ¡ da se na jednom kablu bolje Äuje violina a na drugom crkveni orkestar, a tebe pritom ne zanima ni jedno ni drugo, nego gledaÅ¡ kako ćeÅ¡ da zbriÅ¡eÅ¡ napolje i sluÅ¡aÅ¡ cvrkut ptiÄica :)

Hvala na savjetu brate zato sam ja presao sa sankena na toshibu da ne se ne bih hermeticki zatvarao i poceo da oscilujem :)
Link to comment
Share on other sites

@VinylFun

 

Moj ti je savet da svakako uzmeÅ¡ FTA K10 od Zokija na probu, odliÄan interkonekt, možda ti se svidi.

Ustvari, najbolje je da uzmeÅ¡ koliko god možeÅ¡ interkonekta na probu, pa da ih uporediÅ¡ meÄ‘usobno, bez probe možemo svi samo da iznosimo sopstvena iskustva, ali ono Å¡to je tebi najvažnije je kako će kod tebe da zvuÄi.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam interkonekt MOGAMI/NEUTRIK 2549/352G a sada koristim FTA entry plus dosta je bolji kabel !  Kvalitetnije je izrade i lepse zvuci . Ko sto kaze Ringeraja mozes da ih uzmes na probu od Zokija pa uporedis koji ti najbolje zvuci kod tebe u sistemu . Sto bi rekli bez obaveze di ces bolje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...