Jump to content


Denon DCD 1290


musicar

Recommended Posts

Uzeo sam Denona. Potpuno sam zadovoljan. Mnogo to lepo svira za te pare. ÄŒita u sekundi sve diskove i super je oÄuvan. Uz to joÅ¡ jednom da napomenem da je meni Vinyl apsolutni prioritet, a CD, pa sluÅ¡aće se ponekad. Moraću samo da uzmem neki bolji interkonekt kabl jer sam probao da ga povežem sa onim gramofonskim Rega Couple 2 i to je bilo baÅ¡ dobro i veoma Äujno u odnosu na neki "krÅ¡" kabl koji sam naÅ¡ao u fioci. Ako imate neki predlog za dobar kabl, al da ne preterujemo  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Čestitam. Za kablove ja nisam dobar savetnik. Naravno nisam zastupnik krševa, samo mi nema smisla da neko u sistemu od 500€, za kablove da 200€. Ili da cd od 80€, poveže kablom od 40€, jer mislim da dobijeno nije ekvivalentno uloženom. Ja bih uvek neki diy.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitam na kupovini Denona, odliÄan izbor za izdvojeni novac. Moj predlog je Mogami kabl koji liÄno koristim u svom sistemu. ImaÅ¡ ga kupiti na metar pa sam da ga praviÅ¡ kao usmereni ili da kupiÅ¡ gotov na KP sajtu https://www.kupujemprodajem.com/MOGAMI-NEUTRIK-usmer-inter-USKORO--2107946-oglas.htm?filter_id=200087

Ja sam veoma zadovoljan jer pruža Å¡iroku zvuÄnu sliku sa dosta detalja. ZvuÄnici su mi progledali sa mogamijem :)

Link to comment
Share on other sites

za kabel ne znam ali za konektore znam da su tuga nevidjena. Bacio sam 2400 dinara.

 

Bolje se odlucite za neki jeftiniji FTA kao sto je k10.

 

Sta je problem s' konektorima?

Jesu li to ovi: Bakarni konektori WireWorld - Gold Tube

 

Mislim da je i Zoki krenuo da koristi te konektore, ako se ne varam.. Makar ovde tako pise, samo sto je posrebrena verzija u pitanju.. Koja je, btw, duplo skuplja.

Link to comment
Share on other sites

Ti srebrni se nešto nisu baš pokazali, zlatni su bolji - bar tako kažu neki koji su slušali.

Å to se mene tiÄe Neutrik Pro i kraj. Nisu Å¡aku kikirikija, ali su odliÄni: http://www.kupujemprodajem.com/NEUTRIK-pro-cincevi-RCA-na-LAGERU--337644-oglas.htm?filter_id=9975090

Kod mene su inaÄe baÅ¡ ti WireWorld bakar/zlato na RR interkonektima, ja zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Ti srebrni se nešto nisu baš pokazali, zlatni su bolji - bar tako kažu neki koji su slušali.

Å to se mene tiÄe Neutrik Pro i kraj. Nisu Å¡aku kikirikija, ali su odliÄni: http://www.kupujemprodajem.com/NEUTRIK-pro-cincevi-RCA-na-LAGERU--337644-oglas.htm?filter_id=9975090

Kod mene su inaÄe baÅ¡ ti WireWorld bakar/zlato na RR interkonektima, ja zadovoljan.

 

Neutrik Pro su sjajni konektori. Imam ih na Reginom kablu Couple 2, i da nisu dobri Rega ih ne bi stavljala na svoje kablove.

Blizu sam odluke da uzmem 2 puta po pola metra MOGAMI/NEUTRIK 2549/352 kabl i nabacim  NEUTRIK Pro ÄinÄeve, i da ne razmiÅ¡ljam. 

Link to comment
Share on other sites

Ma da. Dva para konektora NEUTRIK Pro je 40 evra, i kabl ide 3,5 evra po metru, pa da uzmem dva kabla od metar to je joÅ¡ 7 evra, i poÅ¡tarina , kaži 50 evra. I ne rizikujem sa nekim neproverenim i po sve,u sudeći kineskim Äudesima.

Odluka je i ovaj put pala.

Hvala na pomoći :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Mene liÄno boli uvo ko ih pravi, dogod rade posao kako treba (a rade).

 

Slažem se potpuno. Meni rade super. Ponavljam Rega ih stavlja na Klotz kablove i valja ga pod imenom Rega Couple 2. Å to ne znaÄi da se možda ne prave u Kini. Prave se i tamo i te kako kvalitetni proizvodi, samo Å¡to kod nas uvoze najgore Ä‘ubre.

Link to comment
Share on other sites

Sta je problem s' konektorima?

Jesu li to ovi: Bakarni konektori WireWorld - Gold Tube

Zoki ih koristi jer je kablove prilagodio njihovom zvuku. Recimo na K10 koji je pomalo sterilan i tanak taman fali malo zatvorenosti. Ja sam ih probao sa kablom koji imam i potpuno su zatvoreni u zvuku bez detalja bez energije bez icega. Na istom kablu bolje radi i neutrik nys373 od 2,5 evra a neutrik profi je svetlosnim godinama ispred svega. Na istom kablu sam probao i WBT 0101 i bolji mi je Neutrik profi.

 

Sto se tice Wireworld srebrnog slusao sam ga na istom kablu na kom imam Neutrik i srebrnom je srednjotonski deo naglasen i isturen, dok je u basu tanak i mek i slab. Sa Neutrikom je taj kabel kompletno tonski korektan.

 

Neutrik Profi je za pare koliko kosta najbolja kupovina. Nemojte ga kupiti samo ako Vam smeta suvise cistine u zvuku jer ume da zasmeta kod otvorenijih sistema.

 

Sto se tice sasijskih cincheva tu je opet neutrik najbolja kupovina. NYS367 za 2 evra je neprevazidjen.

 

Kada me pitaju za nesto kako zvuci uvek kazem samo ono sto sam licno cuo i uporedio u mom sistemu ili sa nekom mojom komponentom da mogu reci poredjenje. Tako i sad navodim poredjenje sa drugim proizvodima da mozete da steknete utisak u onom sto niste culi. Naravno moram da pohvalim presing uvoznika wireworld na KP sajtu, sto je karakteristika dobrih trgovaca ali moram da kritikujem njihovu hvalu konektora da su bolji od Neutrika iako nikad nisu culi kako svira neutrik. Bas sam postavio pitanje coveku sa KP da li ga je uporedio sa Neutrik profi, kategoricno je tvrdio da je wireworlld bolji iako nikad nije cuo protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...