Jump to content


Denon DCD 1290


musicar

Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam ga sluÅ¡ao i mogu reći da je odliÄan zvuÄno. Možda je cena malo jaÄa ali ako ima daljinac i je lepo oÄuvan, onda vredi. Te starije serije Denon plejera su svetlosnu godinu u svakom pogledu ispred novijih modela, tako da nećeÅ¡ pogreÅ¡iti kupovinom DC 1290 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga sluÅ¡ao i mogu reći da je odliÄan zvuÄno. Možda je cena malo jaÄa ali ako ima daljinac i je lepo oÄuvan, onda vredi. Te starije serije Denon plejera su svetlosnu godinu u svakom pogledu ispred novijih modela, tako da nećeÅ¡ pogreÅ¡iti kupovinom DC 1290 

Ima daljinac, i izgeda kao da je sad iz fabrike. Zaista retko oÄuvan primerak. Verovatno ću ga uzeti, samo sam hteo da vidim Å¡ta bi se joÅ¡ moglo kupiti u tom cenovnom rangu, poÅ¡to nisam struÄnjak za CD, vinyl je moj fah, ali sam reÅ¡io da malo obogatim sistem i jednim CD plejerom, pa sam u dilemi Å¡ta kupiti.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Akai sa gornjeg linka je odliÄan CDP + prodaje ga Älan foruma koji je izuzetno korektan i neće ti uvaliti neki dreÅ¡.

A ovaj drugi Akai CD69 koji je prodavac modifikovao je možda i bolje rešenje, jedino što je 2x skuplji:

http://www.kupujemprodajem.com/Akai-CD69-modifikovan-kod-Impulsa-11879489-oglas.htm?filter_id=46542

Link to comment
Share on other sites

Jes dobar Akai ali ja bih ostao kod prvobitnog izbora. JoÅ¡ ako je kao iz radnje i sa daljincem, pa Å¡ta mu treba dalje. Ima veliki izbor plejera za 100€ i sada kada krenemo sa predlozima ima Äovek da se pogubi. Mogao sam i ja da mu predložim odliÄnu Yamahu koju sam nedavno prodao za 50€ nova je koÅ¡tala 1000DM a svira ko zmaj. U pitanju je  Yamaha CDX-820  http://www.hifi-wiki.de/index.php/Yamaha_CDX-820

Idi ti prika i kupi tog Denona.

Link to comment
Share on other sites

Jes dobar Akai ali ja bih ostao kod prvobitnog izbora. JoÅ¡ ako je kao iz radnje i sa daljincem, pa Å¡ta mu treba dalje. Ima veliki izbor plejera za 100€ i sada kada krenemo sa predlozima ima Äovek da se pogubi. Mogao sam i ja da mu predložim odliÄnu Yamahu koju sam nedavno prodao za 50€ nova je koÅ¡tala 1000DM a svira ko zmaj. U pitanju je  Yamaha CDX-820  http://www.hifi-wiki.de/index.php/Yamaha_CDX-820

Idi ti prika i kupi tog Denona.

 

Haha, pa dobro, svaki predlog je vredan. I Denon i Akai (pomenuti), su generacija, tu negde s poÄetka devedesetih ako se ne varam. Mislim liÄno da nema greÅ¡ke ni sa jednim. Onaj modifikovani je verovatno zmaj, ali izlazi iz budžetskog okvira, a i pomenuh već, da je meni CD player manje k srcu, gramofon mi je preokupacija i tu imam već ozbiljne stvari. A CD će samo da "pravi gužvu" na polici. Zato i tražim neÅ¡to pristojno, Å¡to zvuÄi fino i korektno a da nije preskupo.

Link to comment
Share on other sites

Kad je već tako, a dopao ti se taj Denon, ja ne bih mnogo razmiÅ¡ljao. Tu ti je u gradu. Onaj daljinac pokriva sve funkcije sem pitch-a, koji nećeÅ¡ ni da koristiÅ¡, a na samom plejeru imaÅ¡ sve komande (a i original daljinac, ako ti je baÅ¡ stalo, Ä‡eÅ¡ naći za 7-8e, ili Äak menjati za taj koji Ä‡eÅ¡ dobiti uz plejer, jer je i on tražen. InaÄe za tvoju informaciju, model koji ide uz taj Denon je rc-234 ili rc-235, isti su).

Lep je, robustan, nabavljiv laser, a i vredeo je popriliÄno kad se pojavio. PoÅ¡to ti je zvuk cd-a na drugom mestu, iza vinila, ne vidim razlog da preko leba, tražiÅ¡ pogaÄu.

Link to comment
Share on other sites

Kad je već tako, a dopao ti se taj Denon, ja ne bih mnogo razmiÅ¡ljao. Tu ti je u gradu. Onaj daljinac pokriva sve funkcije sem pitch-a, koji nećeÅ¡ ni da koristiÅ¡, a na samom plejeru imaÅ¡ sve komande (a i original daljinac, ako ti je baÅ¡ stalo, Ä‡eÅ¡ naći za 7-8e, ili Äak menjati za taj koji Ä‡eÅ¡ dobiti uz plejer, jer je i on tražen. InaÄe za tvoju informaciju, model koji ide uz taj Denon je rc-234 ili rc-235, isti su).

Lep je, robustan, nabavljiv laser, a i vredeo je popriliÄno kad se pojavio. PoÅ¡to ti je zvuk cd-a na drugom mestu, iza vinila, ne vidim razlog da preko leba, tražiÅ¡ pogaÄu.

 

E svaka ti je ka u Njegoša. :thumbsup2

Sad si me konaÄno prelomio.

Pozz i hvala svima. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...