Jump to content


Bogdan HI-FI Sistem


bogdan63

Recommended Posts

4 minuta ranije, TurboMaximus said:

Ja ne bih mislio da si lud. U stvari, u suprotnom bih mislio da si nagluv ili da ti je zvuk sistema na tužnom nivou. Struja, kod nas naročito, je velika muka.

Sa više strana sam čuo da je ovaj Šindrićev kondicioner dobar. Ako ti se pruži prilika poslušaj njegove cevaše.

Vrlo rado bih iskoristio priliku da čujem pojačalo koje je njegovih ruku delo. O njegovim cevašima sam čuo samo reči hvale.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, stoN_Cold said:

Ма таман посла да коментаришемо, само сам приметио. Питање је, шта је ту кондиционер?

:unsure: pravo pitanje za konstruktora. Ja znam da meni uspešno obavlja posao za koji je zadužen. Nadam se da me ni tokom leta (klima)  neće izneveriti ali o tom-potom. Kratak test uključivanja-isključivanja klime je položio. Ujednačena reprodukcija tokom vikenda i radnim danom, ujutro-uveče, pravio sam lajt šou u stanu- nikakav uticaj na rad sistema... placebo ili :screwy... svašta je moguće

Link to comment
Share on other sites

Pa to zavisi i gde i kad kupujes.Rekao bih da je Bogdan to odpazario na mestu koje se zove "sadilinikad.com" ,a preziva se "tričetrisad.org" u patriji brzopoteznog saha.Šah-mat situacija u republickim robnim rezervama.I amp je tako duplo bolji tj. svira vise nego sto kosta. :D  Nek je samo sa  srecom za obe strane okeana  :cheers

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, observer said:

Bogdane, jel možeš ukratko da preneseš zvučne utiske xs2 vs 5i? Razlika u ceni je prilična, je li po tebi i opravdana? Hvala.  

Razlika je očigledna, naravno u korist XS2. Da li je razlika u ceni opravdana? Rekao bih da to zavisi od ostatka sistema. U sistemu koji slušam, rekao bih da je razlika u ceni opravdana. Sa sistemom koji je npr. u nekom prethodnom periodu svirao kod mene (recimo HRT  music streamer 2 i Monitor Audio) mislim da kupovina XS2 pojačala ne bi imala mnogo smisla. Da skratim, Naim 5i opravdava svaki evro svoje cene, a XS2 samo ukoliko je ostatak sistema u rangu sa tim pojačalom

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, sondek said:

Pa to zavisi i gde i kad kupujes.Rekao bih da je Bogdan to odpazario na mestu koje se zove "sadilinikad.com" ,a preziva se "tričetrisad.org" u patriji brzopoteznog saha.Šah-mat situacija u republickim robnim rezervama.I amp je tako duplo bolji tj. svira vise nego sto kosta. :D  Nek je samo sa  srecom za obe strane okeana  :cheers

Tu noć nisam spavao, razmišljajući šta činiti. I to spada u ,,cenu koštanja,,! :beer

Link to comment
Share on other sites

ja sam dok sam koristio predhodni snagas imao rfi smetnji na phono sekciji,a i cesto se culo puckanje iz kućne mreze culo se ladno ukljucivanje kompresora frizidera kao puckanje preko zvucnika.Srecom to je sve nestalo promenom snagasa.Pravljeni hicap je takodje bio prijemnik đubreta iz mreze,obzirom da je malo zujkao trafo ladno bi se čuo u ritmu fena iz 10m udaljenog kupatila,na drugom osiguracu.Opet srecom i to je nestalo kad sam uzeo prvi hicap,original.Ni jedan ni drugi srećom ne reaguju na to đubre iz mreze.Naim je generalno protiv strujnih kondicionera,a ima i korisnika koji tvrde da "ubijaju" zvuk.Mozda i bolje ako to nije neki klasican strujni kondicioner,a i znam sta znaci resiti se gremlina iz mreze.Bio sam već na granici ludila i hteo da napravim neki poseban vod za hifi il sta već.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, beast said:

Po meni kombinacija XS2 + Flatcap je bolja I od SuperNait 2. Tako da si doneo pravu odluku.

Šta je priključeno od uređaja u Šindrićev kondicioner?

U ovom trenutku je priključeno sve osim flatcap-a. PC, DAC, DVD, Tjuner (zvuk sa tjunera je drastično bolji) i u ovom trenutku je priključen i XS2. Kako će da bude ubuduće još nisam siguran.

Kad sam kupovao XS2 i flatcap, postojala je mogućnost da uzmem Supernait 2 uz ne tako bitnu doplatu, ali sam se ipak odlučio za ovu kombinaciju. Složio bih se sa tvojim mišljenjem, verujem da nisam pogrešio.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Da mi je juče neko rekao da razmislim o dodavanju gramofona u sistem, sigurno bih mu odgovorio da nema šanse. Danas mi nenadano u sistem ušao mali Naim Stageline (N) i potpuno poremetio koncepciju i prosto me naterao da počnem da razmišljam u tom pravcu. Finansije ne dozvoljavaju da razmišljam o nabavci nekog kvalitetnijeg gramofona, mesto za gramofon je takođe veliki problem, ali uz dobru volju uvek može da se nađe neko rešenje :rolleyes:. O tom-potom.

U međuvremenu je u sistem došao tjuner Naim Nat 05, i samim tim je (po mom mišljenju) kondicioner izgubio smisao svog prisustva i on je ,,napustio,, sistem.

20160908_210855 - Copy.jpg

20160908_211132 - Copy.jpg

20160908_220233 - Copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kondicioner je negde u Beogradu, mislim da je čovek član ovog foruma pa ako pročita ovo možda će se javiti. koliko znam, uparen je sa nekim dobrim lampaškim sistemom domaće proizvodnje.

Što se zvuka tiče, mislim da Naimu definitivno kondicioner nije potreban. U poslednje vreme na kondicioner su bili priključeni tjuner, tv, dvd, i laptop sa kojeg se sluša muzika. Kako je u sistem ušao Naim tjuner a čovek je tražio preko oglasa baš takav kondicioner, rešio sam da ga ponudim na prodaju. Prostor je skučen i treba biti racionalan :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...