Jump to content


Bogdan HI-FI Sistem


bogdan63

Recommended Posts

Sticajem okolnosti, javila se ideja da se unesu neke promene u sistemu. Sve se pokrenulo svojevremeno, kada sam dobio ponudu da prodam zvučnike Vienna Baby Grand. U prvi mah sam to odbio, jer sam u tom trenutku mislio da imam sistem sa kojim bih mogao da idem u HiFi penziju. Ali crv mi nije dao mira i krenuo sam u avanturu. Promena zvučnika je pokrenula lavinu (što se moglo pretpostaviti) u smislu usklađivanja sistema sa karakterom zvuka koji se javio dolaskom Marten Duke II u sistem. Posebna priča je ulazak Tidala kao, sada već primarnog izvora zvuka u sistem. Gramofon i Stageline iz tog razloga dobijaju novog vlasnika. Vienne i Supernait su zvučali savršeno, ali imam utisak da Marteni traže malo oštriji zvuk, i iz tog razloga je Supernait u oglasu. Naim Dac V1 je takođe kod novog vlasnika. Naim Frame (prelepa polica) ima izgleda da nađe novog vlasnika, tako da će lep period druženja sa Naimom uskoro da se završi. Da li sam napravio grešku, vreme će pokazati.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zflazar said:

da li si u mogućnosti da probaš Devialet u svom životnom prostoru?

Devialeta sam zapravo slušao samo jednom, i to na nekoj prezentaciji u Novom Sadu. Tada je bio uparen sa nekim podno stojećim Sonus Faberom. Baš sam se dugo bio zadržao, odslušao popriličan broj numera različitih žanrova. Lepo je to sviralo, ali imam utisak da sam čekao da se desi nešto na šta bi komentar bio "wow, to je to"! Ali je taj komentar, bar kod mene, izostao. Naravno, u drugom prostoru i u nekoj drugoj postavci, to bi drugačije sviralo, ali takav je bio moj prvi utisak.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Delija said:

Tu je konkretno bio problem do Sonus-a. Venere je "promasena" serija.

BTW, Duke su i ovako prilicno ostri, a ti bi hteo pojacalo koje ce to jos da naglasi? Hmmm...

Duke jesu malo ostriji,otvoreniji zapravo,uparuju se i prezentuju sa lampaskim ampovima ali su to ampovi koji nisu bas zatvorenog zvuka.Sa SN to nije strcao gornji deo spektra kao recimo sa Bladelijusom,ali je daleko bio od zatvorenog zvuk,naprotiv. Uz sub je to zvucalo prilicno linearno,on im je potreban i upotpunio je celu sliku.Ne sumnjam da ce to uz Mc da bude dobro.Naravno svi mi imamo svoj par usiju,moje razmisljanje je samo moje.MC ima jednu vrlo prakticnu stranu,a to je i mm i mc fono sekcija kao i dac pa moze lako postati lifetime amp...mada je kod nas audiofoola sve "never say never".

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, bogdan63 said:

Sticajem okolnosti, javila se ideja da se unesu neke promene u sistemu. Sve se pokrenulo svojevremeno, kada sam dobio ponudu da prodam zvučnike Vienna Baby Grand. U prvi mah sam to odbio, jer sam u tom trenutku mislio da imam sistem sa kojim bih mogao da idem u HiFi penziju. Ali crv mi nije dao mira i krenuo sam u avanturu. Promena zvučnika je pokrenula lavinu (što se moglo pretpostaviti) u smislu usklađivanja sistema sa karakterom zvuka koji se javio dolaskom Marten Duke II u sistem. Posebna priča je ulazak Tidala kao, sada već primarnog izvora zvuka u sistem. Gramofon i Stageline iz tog razloga dobijaju novog vlasnika. Vienne i Supernait su zvučali savršeno, ali imam utisak da Marteni traže malo oštriji zvuk, i iz tog razloga je Supernait u oglasu. Naim Dac V1 je takođe kod novog vlasnika. Naim Frame (prelepa polica) ima izgleda da nađe novog vlasnika, tako da će lep period druženja sa Naimom uskoro da se završi. Da li sam napravio grešku, vreme će pokazati.

Da, imao sam osećaj da te hifi vetrovi vode u drugom pravcu. Pozdravljam uvek odluku da se promeni i krene dalje, to je prosto poštenije nego da čovek sam sebe ubeđuje da je sve super i da bolje ne može. Možda i ne može, ali je potrebna lična iskustvena potvrda za to... uostalom, ovo jednako važi i za mnoge druge sfere života :D 

btw ako odlučiš da se oprostiš od police, a slažem se da je prelepa - po meni možda i jedna od najlepših, molim te da mi javiš

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...