Jump to content


Bogdan HI-FI Sistem


bogdan63

Recommended Posts

hajenderski ...nema sta.Odlicni su zvucnici.Mislim da su dosta bolji izbor za velicinu tvoje sobe takođe.Imao sam ih priliku slusati na drugom mestu nakon velikih floarstandera u sobi slicne velicine i bas je bilo pozitivna promena.

Čestitam,i jedva cekam da čujem!

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, lalelala said:

Mislim da će da legne na Naim elektroniku kod dupe na nošu da prostite ...

Uživaj !

Hvala puno,

mislim da bi u ovom slučaju adekvatnije bilo reći kao poklopac na šerpu! :D

Bilo mi je potrebno par dana da ih pozicioniram, na kraju se ispostavilo da je jedino mesto gde mogu da budu upravo ono gde su stajale Vienne. Ni santimetar levo-desno.

Očekivao sam da će biti potrebno više vremena da se usviraju sa ostatkom sistema, ali uživanje u muzici je uveliko počelo.

 Meni ovaj zvuk prija u toj meri da se teško se odvajam od pozicije za slušanje muzike.

 


 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Tokom tog perioda sam oslobodio veliki deo sobe da bih mogao bez problema da ga ,,vozam,, po sobi. Posle nekoliko dana testiranja, potvrdilo se (na sreću) ono što je  savetovao proizvođač, a to je pozicioniranje u ugao sobe uz orijentaciju po dužoj dijagonali. Ali tu nije kraj ,,mukama,,. Već prilikom prvih testiranja, bilo mi je jasno da drugi deo uputstva proizvođača koji se odnosi na podešavanje potenciometara na sub-u u mojoj sobi neće biti izvodljiv. Tako da sam već pri pozicioniranju sub-a morao da znatno odstupim od preporuke proizvođača od 15 (+-3) klikova na potenciometrima za Crossover i Level podešavanja.

20190927_185253.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da skratim priču (koja je eto trajala oko mesec dana), mogao bih da sve definišem na sledeći način: uticaj sub-a na zvuk sistema je prilično mali (tako je podešen) ali daje neki svoj pečat na celokupnu zvučnu sliku, pre svega na najniže tonove, dajući čvrstinu i dubinu u bas području. Sub je sakriven, tako da je supruga, posle prvobitnog šoka, ubrzo prestala da gunđa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...