Jump to content


mji


marko329

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lijepo, ali dok ne nabaviÅ¡ stalke stavi barem neke mramorne ploÄe (+Å¡iljci ili Blu-tack) ispod zvuÄnika, jer vidim Love over Gold CD, a tu ima basa  :razz:

ocu, cim budem imao vremena napravicu neke stalke da isprobam, mada mi je soba bas neprvailnog oblika. jeste to je Love over Gold CD, to mi je jedini original od dire straits.

Link to comment
Share on other sites

Bravo marko :thumbsup2 stalke mozes naći za nekih 60-80 eura znaš već gdje :) teško da bi ih napravio sam a da budu po ps-u ..Gdje završi denon cd ? Zar nisi bio zadovoljan sa njim ?

ok, bio sam zadovoljan sa denonon ali djavo ne da mira pa sam uzo ovaj nad koji je osjetno bolji, denon zavrsi kod sase u ko.

Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje , ako imaÅ¡ moguÄnosti - žena fakor-  preseli to na duži "kosi" zid . Imat ćeÅ¡ puno viÅ¡e mogućnosti .... :). pa sluÅ¡nu poziciju postavi tamo negdje oko ćoÅ¡ka , samo pripazi da ne bude previÅ¡e basa  (odmak zvuÄnika od zida ?

I ja sam istog misljenja, u tom slucaju bi pozicija odakle slusas bila levo od police sa uredjajima pa na "ge" cirilicom prema susednom zidu, tako bi na  suprotnom zidu mogao da postignes siru stereo sliku a istovremeno bi cela soba postala pozornica ispunjena zvukom, naravno tek kada stignu stalci. Pozdrav i uzivaj u slusanju i samo polako jedno po jedno.

Link to comment
Share on other sites

Bez ljutnje , ako imaÅ¡ moguÄnosti - žena fakor-  preseli to na duži "kosi" zid . Imat ćeÅ¡ puno viÅ¡e mogućnosti .... :). pa sluÅ¡nu poziciju postavi tamo negdje oko ćoÅ¡ka , samo pripazi da ne bude previÅ¡e basa  (odmak zvuÄnika od zida ?

tesko je to izvodjivo jer mi je tu trpezariski sto, svakako hvala na predlogu

Link to comment
Share on other sites

I ja sam istog misljenja, u tom slucaju bi pozicija odakle slusas bila levo od police sa uredjajima pa na "ge" cirilicom prema susednom zidu, tako bi na  suprotnom zidu mogao da postignes siru stereo sliku a istovremeno bi cela soba postala pozornica ispunjena zvukom, naravno tek kada stignu stalci. Pozdrav i uzivaj u slusanju i samo polako jedno po jedno.

hvala ali tesko je to izvodjvo upravo napisah, prvo da nabavim stalke pa cu onda isprobavati

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

evo doslo je do promena u sistemu, pojacalo jamaha as 500 zamenjeno je sa pojacalom Arcam fmj a 18, kupljeni su norstone stalci, velika crna polica zamenjena je mnogo nizom policom, zvuk se drasticno promenio, pojacalo arcam po mom misljenu dosta bolje od jamahe, zvuk nije vise tanak i suv, sad ima vise basa, masniji je zvuk, sve u svemu mnogo mi vise prija zvuk arcam nego jamahe.dek i tjuner skllonjeni jer nema finog mesta za njih. evo i slike kako sad sve to izgleda...

post-30612-0-80699000-1412263329_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nemoj svu promenu na bolje da pripisujes iskljucivo Arcam-u.

Dobar deo zasluga nose i stalci.

Mogao si prvo da probas Yamahu sa zvucnicima na stalcima umesto na polici, tako bi dobio objektivniju sliku o razlici izmedju Yamahe i Arcama.

prvo sam promenio pojacalo pa tek posle desetak dana kupio stalke, tako da sam poboljesnje sa arcamom odma osetio.

Link to comment
Share on other sites

Ok, nesto si menjao u rasporedu, nije isto kao na skici? Gledaj da odmaknes zvucnike od zidova, desni bocni zid ti je preblizu, mada i zadnji.  :thumbsup2  

zvucnike sam stavljao u razlicite polozaje i cinimi se da je ovako najbolje, sad stoje 28cm od zadnjeg zida, kad ih odmaknem bas mi bude malo slabiji, tako da mi ovako za sad najvise odgovara

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...