Jump to content


TANDBERG nostalgija


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Zaista ne vidim razlog da i ovaj kvalitetan proizvodjac hi-fi uredjaja nema svoje mesto medju ostalim velikanima audio opreme.

Obzirom da se vise ne bave proizvodnjom hi-fi-a,neka ovde bude prostora za nas koji imamo neke od njihovih uredjaja,da razmenimo iskustva,pomognemo oko nabavke rezervnih delova,razmenimo uputstva za rukovanje,ili seme za opravke.

 

Trenutno sam vlasnik Tandberg 10xd magnetofona,brzine 9,5-19-38.

post-16651-0-87989700-1397125812_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odlican risiver,sa fenomenalnom FM sekcijom,istom kao i u modelu TR2075.Koje zvucnike si upario sa njima?

Za mene ima samo jednu manu:ulazi su samo za gramofon i kasetofon/magnetofon.Ne znam da li imas CD plejer,DVD ili PC,pa bih te molio da proveris nesto.TR2055 ima ulaz za kasetofon i petopolni,i cinc.Kako su osetljivost ulaza isti i za kasetdek i CD,ako si u mogucnosti,proveri ovo:na TAPE1 prikacis kasetofon na petopolni ulaz,a CD na cinc.Da li je moguce slusati oba izvora na tom ulazu(predpostavljam da jedan uredjaj mora biti ugasen.

Ako je ovo moguce,tada bi TR2055 imao 2xPHONO,2xTAPE IN/OUT,2xCD/PC.U tom slucaju,i ja bih razmislio da ponovo kupim ovaj model.

Za sada posedujem 10XD i TCD330.

IMG_20170109_164726 - Copy.jpg

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taj risiver sam upario sa Wharfedale E50 zvučnicima, i rade kao spoj iz raja. Puno analognog zvuka i topline i muzike. Naprosto oličenje hifi magije.

Što se tiče ulaza phono 1 i phono 2, oba su mm ulazi sa tim phono 1 ima dodatan potenciometar gde je moguće promeniti osetljivost ulaza. Ista je situacija sa Tape 1 i Tape 2, koristim cd player na tape bez problema. Što se tiče korištenja petopolca i činča na jednom ulazu to ne radi posao čak i kad su uredjaji isključeni signal je kog dolazi zvuk drastično je umuljan i smanjen za 80 posto. Dakle jedan input jedan uredjaj bez obzira da li je 5polac ili činč. Kao dobar bajpas u Hanibalu na Novom Beogradu imaju prelaz sa petoplnog na činč adapter od Meyware. Vredi ih kupiti. U vašem slučaju možda da kupite sklopku pa da više uredjaja nakačite na sklopku i onda sklopku u risiver i rešili ste problem ulaza. Imate je na oglasima. 

Napominjem 2055 je jako redak kod nas kao i 2075, tako da ih vredi imati kao kolekcionarska strast meni je to radna mašina i srce sistema koji imam kod kuće.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.Moji izvori su:kasetofon,magnetofon,cd i pc.Znaci na tape1 idu kasetofon i mag,a na tape2 cd i pc.To su dve sklopke.

Imao sam TR2055 osamdesetih godina,i ,kazem, kupio bih ga opet,ali mi je bio neupotrebljiv zbog toga sto nije imao ulaz za cd.Moze neki link za sklopke?

Ovo je mnogo skupo,a trebaju mi dva:

http://www.kupujemprodajem.com/Sklopka-za-vise-HI-FI-izvora-crna-31919884-oglas.htm

PS Svojevremeno je bio oglas za zvucnike Tandberg Studio Monitor ,ali je cena bila prevelika(3.000 evra).

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Hvala na odgovoru.Moji izvori su:kasetofon,magnetofon,cd i pc.Znaci na tape1 idu kasetofon i mag,a na tape2 cd i pc.To su dve sklopke.

Zašto dve sklopke (selektora)? U jedan ulaz na Tandbergu (od dva postojeća) ubaciš recimo magnetofon, a u drugi selektor u koji su ubodena tri preostala izvora (dek, cd i pc). Što bi kupovao dva selektora.

Link to comment
Share on other sites

85 евра за парче кутије 3woman_beating

Овако сам преправио на свом 2025, нисам стигао да га склопим што се види по изузетној аудиофилској прашини.

2wnr0n4.jpg

 

ПС. мачку нисам преправљао, у оригиналном издању је.  

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Aoxomoxoa said:

A da li moze ono sto sam pitao u "POCETNICKA PITANJA" - SELEKTOR ULAZA?

 

18 minuta ranije, Kuršum said:

 

 

p.s. nije mi najjasnije pitanje iz one druge teme.

Sad sam ponovo pažljivije pročitao i mislim da nije moguća nijedna varijanta od dve za koje pitaš. U slučaju phono svakako nemoguće, pošto njemu treba dodatno pojačanje, a to bez struje neće da može. I u slučaju linijskih neće biti kako si zamislio, jer ti bi zapravo hteo da to bude neka vrsta selektora samo, a to neće da može, a i što bi arčio preamp za tu namenu, kad ćeš svakako kupiti selektor ili nabaviti.

 

p.s. ako sam dobro shvatio ono što pitaš.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo jednog,to jest,dva podatka(a ima ih vise),gde su se moj omiljeni brend muzickih uredjaja(Tandberg),i moja omiljena grupa (Grateful Dead) pronasli:

Grateful Dead Live at Winterland Arena on 1978-12-31

by Grateful Dead

 

Publication date 1978-12-31 (check for other copies)

Topics MatrixSoundboardKevin TobinMOTB

Collection GratefulDead

Band/Artist Grateful Dead

Resource DeadLists Project

This show has been commercially released as "The Closing Of The Winterland"

Set 1

Sugar Magnolia-> Scarlet Begonias-> Fire On The Mountain-> Me & My Uncle-> Big River, Friend Of The Devil, It's All Over Now, Stagger Lee, From The Heart Of Me-> Sunshine Daydream

Set 2

Samson & Delilah, Ramble On Rose, I Need A Miracle*-> Terrapin Station-> Playin' In The Band-> Drums**-> Not Fade Away***-> Around & Around***

Set 3

Dark Star-> The Other One-> Dark Star-> Wharf Rat-> Saint Stephen-> Good Lovin', E:Casey Jones-> E: Johnny B. Goode, E: We Bid You Good Night****

*W Matt Kelly, **W Lee Oscar, Greg Errico, Ken Kesey Etc, ***W John Cippolina, Second Encore Simulcast FM - KSAN, TV - KQED Blues Brothers and NRPS Opened

Identifier gd1978-12-31.mtx.tobin.motb-0134.106374.flac16

Location San Francisco, CA

Post_text This show has been commercially released as "The Closing Of The Winterland"

Run time 254:59.25

Source SBD + AUD Matrix 2 Source Mix(45%-SBD/55%-AUD) 2 x AKG D224E >> Sony TC-158SD >> MAC>> Nakamichi CR7a => Korg MR-1000 >> DSF [1-bit 5.6448 MHz Stereo] >> Korg MR-1000 => Korg AudioGate >> WAV [24/96] and SBD>>MR>>PCM>>DAT>>CDA; First Three Tracks and Patches Are: FMMR(TANDBERG-TD20ASE)>>SONY(SBM-1)>>CDA(TASCAM-CDRW700)

Transferred by Kevin Tobin

Type sound

Venue Winterland Arena

Year 1978

Grateful Dead Live at Winterland Arena on 1977-06-09

by Grateful Dead

 

Publication date 1977-06-09 (check for other copies)

Topics Live concert

Collection GratefulDead

Band/Artist Grateful Dead

Resource DeadLists Project

Mississippi Half Step, Jack Straw, They Love Each Other, Cassidy, Sunrise, Deal, Looks Like Rain, Loser, The Music Never Stopped Samson & Delilah, Funiculi Funicula, Help On The Way-> Slipknot!-> Franklin's Tower, Estimated Prophet-> Saint Stephen-> Not Fade Away-> Drums-> Saint Stephen-> Terrapin Station-> Sugar Magnolia, E: U.S. Blues, E: One More Saturday Night*

Notes

AUD> MR> Reel> DAT> CD(s)> EAC> SHN; Recorded by Dr. Rob Bertrando with AKG D220s>Tandberg 10XD; DAT transfer info unknown; EAC> SHN by D. Winters

Identifier gd77-06-09.akg-bertrando.winters.26450.sbeok.shnf

Lineage AUD> MR> Reel> DAT> CD(s)> EAC> SHN

Location San Francisco, CA

Shndiscs 2

Source Audience Recording: AKG D220s

Taped by Rob Bertrando

Type sound

Venue Winterland Arena

Year 1977

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...