Jump to content


Miskon System of a down


Miškon

Recommended Posts

Pozdrav ljudi  :wave2

 

Dugo me nije bilo na forumu pa rekoh da osvezim malo temu ;-) U sistemu su bili neko vreme zvucnici Pioneer HPM 70 koji sviraju jako dobro za svoje godine i mogu vam reci da sam se naslusao lepog rock and roll zvuka sa njima popa i clasic rocka . Stara dobra skola kada se vise marilo na zvuk i kvalitet a ne da je uglancano kao danas. Skoro sam ih otudjio i u potrazi sam za zvucnicima sta bi se uklopilo sa ostatkom sistema .

 

Razmisljam nesto od JBL L serijie ili Infinity kappa zvucnika ali koliko vidim slaba je ponuda kod nas . Ako pak ima sta da je dobro odrape nakupci cenu nek se ne uvrede al je tako naci nesto dobro nije lako :cry: . Ne mislim davati citavo bogatsvo na zvucnik nesto solidno i da svira za ulozeno . Ako ima neko neki predlog preporuku ili savet nek slobodno napise ili javi ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Secam se druze i to je sviralo lepo . Evo bio sam pre neki dan kod kolege sa foruma on ih ima koje su poboljsane sa boljim skretnicama i kablovima mogu ti reci da mnogo lepse sviraju nisu tako napadni srednji i visoki ma milina ih slusati . Potrudicu se ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da osvezim malo temu slusao sam prosle nedelje zanimljive zvucnike u pitanju je KEF model C95 . U pitanju je trosistemac koji ima visokotonac u centru srednje tonca UNI-Q tehnologija preteca sadasnjih Q serija . Bas mu je postavljen horizontalno unutar kutije i bas refleksijom sa prednje strane . Pravljen je po uzoru na Reference 104/2 model . Slusali smo ih na Linx Stratos pojacalu . To je zvucalo neutralno i ne nametljivo sa dosta detalja i prijatnim visokim a bas je dobro definisan al ko da im malko ne dostaje cvrstine ili sam ja dugo navikao na zvuk Pioneera ! Zvucnici su kvalitetno uradjeni i kostali su dosta kad su se pojavili 1200 $ ili 3000DM i traze ozbiljnu amplifikaciju deklarisani su na 250w 4 oma. Zanima me bas kako bi zvucala ta kombinacija sa mojom amplifikacijom . Za vikend cu poneti svoje pojacalo pa cu vam preneti utiske ;-) ....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pozdrav forumasi  :wave2

Nije me dugo bilo na forumu svasta se po malo izdesavalo kod mene u sistemu i da vam prenesem utiske. Kao prvo kefove sam pazario i slusao odprilike nekih 7 meseci sve dok ih nije drug uzeo . Utisci su sledeci jako neutralan i otvoren zvucnik sa dosta detalja sto proizlazi iz 8 inca srednjetonca a visoki mu je bio u centru srednjetonca koji uopste nisu napadni klavir truba i saksofon i glasovi jako lepo i prijatno zvuce . Time se dobija preciznija zvucna slika da zvuk dopire iz jednog pravca . Bas je prica za sebe okrenut je za 180 stepeni unutar kutije pri cemu mu se donji deo zvucnicke kutije ponasa kao rezonantna kutija sa velikim bas refleksom napred. Bas nije okrenut ka udarcu kicku kako bi rekli vec je pun i prodoran. Mogu da sviraju sa slabijim pojacalima dosta su osetljivi ali traze dosta snage tek sada daju svoj maksimum. Ako budete u prilici obavezno poslusajte C seriju imaju dosta toga da pokazu . Evo i slika...16.thumb.JPG.b4b12a274cb431db5edf1b8a47e

 

 

12.JPG

14.JPG

Link to comment
Share on other sites

Posle toga vratio sam se Dayensima i njihovom sredjivanju . Prvo sam ih ismirglao i izlakirao mat lakom da im vratim stari sjaj . Nakon toga sam osvezio i sredio skretnice i zamenio sam srednjetonce stavio sam kvalitetnije isto vifa . Cime se dosta dobilo na zvuku . Evo i slika kako to sada izgleda kod mene u sistemu. Mesto je nasao i harman kardon tuner model 9400 . U praznini iznad njega se planira DAC kad se bude imalo finasija i tako. Od zvucnika koje planiram sledece da nabavim je nesto od infinitija kappa , RS, SR, Reference serija jako lepo zvuce pa cu gledati da nesto od toga nabavim do tada srecni vam praznici i dobra vam ova godina bila . :xmas:listen

20151108_183651.jpg

20151108_183624.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Pozdrav malo da obnovim temu . Preselio sam se i sada se sistem slusa u vecem prostoru . Soba za slusanje je oko 30 m2 + dodatni prostor od 8m2 . 

Evo i sistema :

AMP: Harman Kardon PA 2400

PREAMP: Harman Kardon AP 2500

CD: Marantz CD6000

TUNER: Harman Kardon TU9400

DVD: Pioneer DV-300

SPEAKERS: Heco Superior 950

CABLES: Interkonekti F.T.A.

                Oehlbach NF1

                Zvucnicki Klotz 2*4mm LY240TSW

DAC : Musical Fidelity V90

Sve to izgleda ovako ....

 

 

 

 

IMG_20170312_120744.jpg

IMG_20170312_120755.jpg

IMG_20170312_120816.jpg

IMG_20170312_120847_2.jpg

IMG_20170312_121128.jpg

IMG_20170312_121155.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kuršum Sony-a sam uzeo za B sistem da sklapam . U sistemu A ce biti izmena . Planiram praviti pojacalo u A klasi ili uzeti neko pojacalo koje moze da radi u A klasi . Zasad je Harman tu gde jeste dosta je ulozeno u njega u tip top stanju je. Jako mi se svidja njegov zvuk . Neutralan cisti visoki i srednji sa obiljem detalja izuzetno brzo dinamicno svira . Bass je jak prodoran pun i spusta se nisko. Svasta sam imao od kutija kao sto vidite u temi a Harman je ostao . Ja sam trazio Cantone Ergo 90 91 92 DC da uzmem ali su naisli Heco i mogu vam reci da je bolja kutija od Cantona .

Link to comment
Share on other sites

Fino deluje. Canton-e sam slušao, a od Heco-a samo neke manje modele, tako da mi nije poznat zvuk. I sam sam imao Harmana dugo godina. Za te pare predobra sprava i prilično sposobna... Na neki način mi žao što ga prodah, ali moralo se preći na višu klasu.. U zdravlju nek te služi i uživaj!

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti Kilder . Heco je kompresioni zvucnik  sastoji se od dve posebne komore koje cine celinu . Prave su gromade i kvalitetno su uradjene za svoje godine. Skroz je drugaciji zvuk od njihovih novijih sprava koje se danas proizvode i imao prilike da cujem  . Harman se lepo uklopio s njima i pokrece ih sa lakocom . Zamenice ga jedino visa klasa pojacala a do tad se uziva . :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav forumasi :wave2

Nisam dugo pisao o svom sistemu a svasta se u medjuvremenu izdesavalo i dosta drugih dobrih sprava je proslo kroz sistem. Kao prvo usled selidbe i sredjivanja nove kuce morao sam da se odreknem dragih uredjaja koje sam skupljao . Prvo su otisli Heco 950 zvucnici pa posle njih meni najdrazi Harman kardon komplet . Nakon toga nedostatak finansija sto je vecini boljka otisao je i odlicni Marantz PM 16 i cd player 6000 . Nabavih preko dobrog prijatelja Sony risiver 930 QS i Infinity Reference 60 zvucnike . Zamenu za Marantz player nabavih Sony cdp xb920 qs to je jedno vreme odlicno sviralo u dnevnom boravku jako lepo se uklopilo . Prijatelji mi prilikom slusanja izmamise kao i uvek uredjaje, risiver i infinity zvucnike da im prodam al neka bolje da odu u prave ruke i da ih slusaju sa uzivanjem znam da su ipak u dobrim rukama zavrsili  a mogu opet neki put da ih cujem :-) Na kraju ja ostadoh na B sistemu . Tako da je Sony ta fa 3 es iz pomocnog sistema presao u A sistem sa Canton Ergo 80 zvucnicima . Njega sam zadrzao i taj zvuk mi se dopada sto ga vise slusam to mi je drazi . Cantog Ergo serija odlicno svira sa Sonyem koji ih odlicno pogoni . Cd player je ostao Sony 920 qs i tuner s570es . U manjoj sobi mi je B sistem . Tu je jako dobar DAC Musical Fidelity V90 kad muziku slusam sa kompa sa pojacalom HK 6550 i manjim zvucnicima Bose 2000 XL . Uskoro kacim slike . Toliko od mene ....

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako @pompitreba uzivati u zivotu i razmisljati pozitivno i ne gubiti volju glavu gore sto ja volim reci ali tesko u danasnja vremena . Drago mi je em milo da si zadovoljan sa Harmanom eh znam u dobrim je rukama . :-)  Odlicna je to sprava mene je lepo sluzila i tebe ce . Ja sam nasao mladjeg mu brata HK 6550 isti su zvucno ali taj ne mrda nikud ostaje u kolekciji !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...