Jump to content


system by wwweljko


wwweljko

Recommended Posts

Naim je dosta konkretan oko karakteristika kablova,ovo je kako ranije kolega rece suprotnih.To sto radi bolje uz lampaske monoblokove i sasvim drugacije zvucnike slabo ima veze sa naimom,a i bilo kojim drugim sistemom.Ni prvi ni poslednji put da se neki "bolji" kablovi,lose pokazu uz naim ali i drugde.I obrnuto,te naimove zice negde rade bzvz.Ne znam sto se kolege ustezu da zatraze na probu jedni od drugih,forum zato treba da sluzi, a ne da se kupuje napamet.Ja sam u par navrata nudio neke odlicne flashback zice na probu i grahamovu strujnu hidru koji su jeftin i odlican apgred,pa i pomenute naca5, prakticno niko nije pokazao interesovanje.Jesam ih doduse poneo kod Bogdana i odmah se čulo da bolje leze.Solin komentar je sasvim na mestu.Narocito sto su jos naca na rasprodaji ako se dobro sećam,mada su i tako dosta skupi.Shvatili i oni gde lezi lova.Nekad se za najjeftiniji naimov amp od 15w moglo kupiti 250metara zvucnickog kabla(funta metar,dosta im bilo).

Mslm ok je ako pomenute kablove uzimas uz mogućnost da mozes da ih vratis,onda to i jeste proba.Ali ako je proba bila to u tuđem sistemu onda odprilike bolje i da je nije bilo,samo nacin da se lakse pogreši.Nekoliko srebrnih zica koje su recimo odlicne sa lampasima i sasvim sigurno proizvode dobar efekat sam probao kod sebe i to je tako lose zvucalo da nemam reci...sibilanti i kojesta kao da je jeftina yama,a ne naim.

Link to comment
Share on other sites

@sondek probao je @Silver Surfer moje odyssey 2 vs. Nac a5 , rece mi da su tu negde i jedan i drugi kabl su svirali dobro (sa naim 5 )  .Trebalo je da uzmem od njega na probu nac a5 , ali ga je prodao u medjuvremenu. 

Zadnja opcija mi je  : ako Cardas bas tako lose svira sa Naim , Cardas uzima drug a ja narucujem Nac a5 .

Mislim da se nece tako brzo prodati .

Nema nas republikanaca bas toliko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Bananice obavezno u kontejner za limove da baciš,al' ih prvo onesposobi da ne dopadnu nekom :D Imao sam takve dok nenađoh crne kutijice kad sam promenuo amp,ubijaju zvuk za medalju,dobro da si se toga resio.Chord bi trebao da je svakako bolje prilagođen, mada kosta kao naca i ima manji poprecni presek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
6 sati ranije, goran_p said:

Sinergija je odlicna,srednji spektar bas kako treba ,detaljan zvuk .

Moji su model IQ5 sa Naim 5/Flatcap 

Hvala na informacijama...kakav je bas tim Kef modelima sa Naimom.Vidim da je gotovo najbolja koalicija (politickim zargonom receno:lol:) sa Neat Acoustics.No,poprilicno su skupe kutije a jos veci problem je sto su kod nas polovne gotovo nenabavljive.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...