Jump to content


system by wwweljko


wwweljko

Recommended Posts

Jeste A700 ,

 

Morao sam da izbalansiram sistem .

 

Bio mi je :  amp-1200e, zvucnici-800e , izvor-150e.

 

Sad je : amp-700 , zvucnici-800e , dac-750.

 

Kimber 4PR su u pitanju , videcu sta bolje radi odissey2 ili Kimber , jedan ce morati na KP.

 

Na prvo slusnje, jos se usvirava , Rega je opasna sprava.

Link to comment
Share on other sites

Bravo Weljko, cestitke na uredjajima! Uzivaj u slusanju i ne razmisljaj uopste prvih desetak dana o razlikama u odnosu na prethodni setup. Kad se priviknes na zvuk onda ces moci racionalnije da ocenis gde bi, eventualno, moglo da se proba sa intervencijom sa kablovima. Kad se to usvira i ti se priviknes i "naucis" novi zvuk mozda i nece biti potrebe, iako je normalno da si sada prvenstveno koncentrisan na poredjenje i uocavanje razlika.

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da kupim skuplje zvucnike , koje bi ispratile i21 , evo2-20 nikako da se prodaju.

Onda sam odlucio da kupim bolji DAC  (od planiranog-do 200e ) i malo slabiji Amp( od i21) i napravim neki balans u sistemu.

 

Zakljucak : zvuk posle nekih 2-3 sata , i ako je i21 bolji od A700 , sistem u celini daje bolji zvuk od prethodnog.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je zvuk bez rege ? U odnosu na primare .

Svetliji , i21 je imao bolju kontrolu pri glasnijem sluÅ¡anju...Bolji je i21 ali nije ni A700 za poceni vanje, jako dobro pojaÄalo. Kao minus kod i21 , kod mene u sistemu, je možda malo naporan zvuk na duže sluÅ¡anje.Sad je zvuk svilenkast.Ali nema 700 kik kao i21 .TeÅ¡ko napisati i opisati ,treba Äuti.

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da si zadovoljan s yamahom , vjerujem da tu kablovi imaju sta da kazu (samo bez srebra ) da nebude nervoze :) rega je tu da udari pecat i da uzivas ...

Ima tu jos igre sa izvorom.

Za sada su Transporti : - Pioneer DVD-535 (400$ cena novog) -> AQ VDM-a

                                      - Samsung TV (pusta flac) -> low-cost optical cabl

                                      - SONY cdp-xe270 je zanemaren jer nemam iole kvalitetan oticki kabl.

 

U planu je , najverovatnije , MacMini+HiFace2 i neki kvalitetniji coax-cable (za sada je AQ VDM-A).

Link to comment
Share on other sites

Da li je tema otvorena samo za hvalospeve ili moze i misljenje koje je sve samo nije tapsanje po ramenu?

Budimo malo realni,u ova vremena teÅ¡ko je odvojit dinar za bilo Å¡ta,a kamoli za neki skupi ureÄ‘aj,pa kad se netko potrudi da uspije kupit neÅ¡to,ostvarit neku svoju želju i uz to je zadovoljan da je zvukom iÅ¡ao korak napred i da to bolje zvuÄi ja mu skidam kapu i davam podrÅ¡ku,druga stvar,nije moguÄe davat kritike samo na temelju slika,a da se taj odreÄ‘eni sistem nije Äuo,moguÄa su samo nagaÄ‘anja,i zadnje svakom pa i najskupljem i najboljem sistemu moguÄe je naći manu,nekome će se svidjet,a nekome ne,po tome ni jedan sistem tu na forumu ne valja,a to nije istina,najbitnije je da je vlasnik sistema zadovoljan i da uživa u istome....

Link to comment
Share on other sites

Mišljenje je kao d***, svako ga ima + tu je potreba da se skinu gaće i maše se drugima ispred nosa.

Aha, znaci umesto mahanja necim ispred necijeg nosa pozeljnije je uvuci se nekome u ono sto svako ima!

Ok, budimo onda maliciozni - bravo www sto ste kupili losije pojacalo a prodali bolje! Bravo sto se zalite da ne mozete da prodate zvucnike a niste se setili da su mozda skupi pa im valja sniziti cenu! Bravo za liniju manjeg otpora. Bravo!

Uzivajte u muzici!

Link to comment
Share on other sites

ÄŒovek je prodavao zvuÄnike koji su joÅ¡ uvek u garanciji upola cene. Da je sreće da su svi prodavci toliko realni.

 

Ako si veÄ hteo da kritikujeÅ¡ promenu na loÅ¡ije daj kaži Å¡ta imaÅ¡ otvoreno i jasno - mislim da si se zajebao zbog tog i tog, kraj. A ne da prvo provociraÅ¡ sa kvazi pitanjem koje proziva i pokretaÄa teme i sve ljude koji su ostavili pozitivne komentare.

 

@ wwweljko

 

Jel Yamaha pala polovna i koliko je plaćena ako nije tajna? Pretpostavljam da ne bi menjao bolje polovno pojaÄalo za loÅ¡ije novo a da ti ne ostane kinte iz te razmene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...