Jump to content


system by wwweljko


wwweljko

Recommended Posts

Mislim da ce tesko biti varijante full-audiophile police .Mislim da ce 90% biti varijanta kao "Filipova polica" plus neki orman na nekom od bocnih zidova .Da zivim sam bila bi druga prica, ovako zivotni prostor moram da podredim i drugim clanovima porodice.To je "zrtva" koju sa mnogo zadovoljsva podnosim.

Link to comment
Share on other sites

pa ti stavi zivotni prostor na internet... :-)

Onaj kablovski resiver je sprava opasno dobrog zvuka,zavidim ti na njemu-cak sam i pokusao ponovo da ga vratim od sbb-a.Nemoj da te zeznu da uzmes novi ako ga slusas preko sistema.Ovaj novi ni preko dac-a ne svira kako treba ne znam cak ni kako mu to uspeva.Pusti neki dobar koncert za moju dusu na Mezzo kanalu i Indzoj  :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao nov model (crn) ali  mu je crko CALL-BACK jer imam dva risivera u kuci pa su mi umesto crnog poslali sivi.

Zivotni prostor (orman-regal kako vec) ne mogu da prodam , ima sentimentalnu vrednost , u pitanju je poklon.

Zavrsice u burazerovom zivotnom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Zato i idemo u kafanu i na koncerte. Zarad atmosfere i ugođaja. Kod kuće deo te atmosfere i ugođaja pokušavamo da prenesemo Hi-Fi-jem, ali da bi mogli da naštimujemo sistem prema svojim potrebama moramo znati kako naš omiljeni muzički materijal zaista zvuči. Uzročno-posledična veza je neizostavna. A ko je jednom seo u BMW, u Juga se teško vraća. Sve ostalo je kiselo grožđe. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se razocharash sa plochama ko Tajson sa kasetama(digitalija je mnogo napredovala,morash sa dobro oznojish u eurima da je stigne turn table).Inache srecan rodjendan druze,jedan si od najkorektnijih chlanova,nemoj se ishkvarish.

Hvala za cestitke,drago mi je sto tako mislis  :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Primer sa bmw-om važi i za sex, hranu, piće, odeću, obuću, stambene uslove, posao i pripadajuću plaću, letovanje, zimovanje i sve što vam padne na pamet.

Tako, 99.99% nas ceo život juri ka tome da se svrsta u onih 0.01% onih kojima je sve tako užasno dosaaaadno :)

Link to comment
Share on other sites

Apropos gramofona do 100EUR imam jako pozitivno iskustvo sa Hitachi-em iz potpisa. Verujem da ima jos sto sta da se probere u tom price range-u. Naravno bez prevelikih ocekivanja, ali vrlo slusljivo.

Hvala na predlogu ali mislim da ce gram sacekati neko vreme .

Verovatno kad promenim namestaj.

Sad je na redu uplata G.O.

Link to comment
Share on other sites

Predlog kako si ga nazvao tice se cinjenice da u tom i nesto visem cenovnom razredu ima jos uvek podcenjenih gramofona. Prica se po forumima svela na nekoliko modela od 3-4 proizvodjaca. Bio skoro na oglasima jedan TFK sa balansiranim tanjirom i jako dobrom ruckom koja se jednostavno pretvara u odlicnog 12 inchera...

Ostavi gram za kraj a za potpunu magiju ako istrajes gledaces u pravcu lampi.

Link to comment
Share on other sites

U mnogim sluchajima veoma duga potraga.

 

Audiofilija je spora i podmukla boles'. Ko misli da preko noći može da je se reši, grdno je pogrešio.

 

 

 

Primer sa bmw-om važi i za sex, hranu, piće, odeću, obuću, stambene uslove, posao i pripadajuću plaću, letovanje, zimovanje i sve što vam padne na pamet.

Tako, 99.99% nas ceo život juri ka tome da se svrsta u onih 0.01% onih kojima je sve tako užasno dosaaaadno :)

 

I jeste i nije tako. A zamisli da sasvim slučajno ubodeÅ¡ iz prve Hi-Fi kombinaciju snova. To je kao da se oženiÅ¡ prvom devojkom - neće da valja na duge staze.  :nerd ÄŒast izuzecima, nije da ih nema, ali to su uglavnom neozbiljni ljudi, bez avanturističkog duha.  :banana

 

 

Apropos gramofona do 100EUR imam jako pozitivno iskustvo sa Hitachi-em iz potpisa. Verujem da ima jos sto sta da se probere u tom price range-u. Naravno bez prevelikih ocekivanja, ali vrlo slusljivo.

 

I ja. Najbolji gramofon koji sam do sada imao, Sansui SR-838, me koštao tačno stotinu evradi. Niti jedne sekunde nisam zažalio niti centa datog za isti.

 

 

Prophete, jel ovo na tragu tvoje i anubisove priče na diy? Da li se to odnosi i na početnički gram setup ili samo na ozbiljniju priču?

 

Javljam se nep®ozvan, ali mislim da možda mogu da donekle odgovorim na pitanje. Prema personalnom laičkom miÅ¡ljenju, situacija je, kao i obično, subjektivna. U mom slučaju, Hi-Fi razvoj me polako ali sigurno sve vreme vodio ka lampama. A počeo sam sa niskobudžetnim Technics-om. JoÅ¡ uvek ih ne posedujem, ali zaista verujem da ću ovu priču okončati sa lampama. No, to je i dalje poprilično Å¡iroko polje i ostavlja dosta prostora za manevrisanje i zanimaciju.

Link to comment
Share on other sites

@ Al Prijatelj

Say no more, say no more! Ma, kakvi neprozvan, zbog ovakvih odgovora i volim ovaj forum. NajlepÅ¡e se piÅ¡e u neobaveznoj konverzaciji. NajznaÄajnije informacije se skupe sluÅ¡ajući razgovore van glavne konferencijske sale, napisa negde bivÅ¡i agent Mosada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...