Jump to content


system by wwweljko


wwweljko

Recommended Posts

Posle sest godina,na forumu, resio sam da predstavim svoj sisitem.

Proslo je mnogo uredjaja ovih godina kroz moj sistem , mislim da cu sa ovom postavkom biti miran neko vreme.

Pa da nabrojim "my pride and joy":

 

Stereo .

Amp       : harman/kardon HK3490

CDplejer : Marantz 6000 OSE

Zvucnici : Wharfedale Evo2-20

Kablovi   : Chord Cobra 3 i Oehlbach 2*2,5 najobicniji (ovo jos ceka skoru promenu)

 

5.1

AV risiver : Yamaha RX-V430

BRplejer  : Toshiba 1250 (bice zamenjen za 3D plejer)

Zvucnici   : JBL SCS 200.5

Kablovi    : vredno pomena samo Audioquest VDM-A (coax) .

 

Link to comment
Share on other sites

Jako lep enterijer,a Kajzeru.Fina ne napadna crvena u pozadini,front elemenata mish siva i orah pod.Kombinacija modernog i tradicije - prelepo.Sho se tiche sistema ja sam nekad kombinovo harmana i kef sa olebah kablovi i to je bila super kombinacija,verujem da je i ova tvoja ekstra.Sho se tiche surrounda ce da posluzi svrsi.Svaka chast.

Link to comment
Share on other sites

@Kushum pec sada ide na smirlanje i farbanje ,greje skoro 50kvm.

ÄŒuvaj je! Nažalost u Beogradu je grejanje na drva komplikovana operacija, pa nemam, ali u roditeljskom domu imam odliÄnu nemaÄku peć Zephir. ÄŒudo kako greje i koliko drži toplotu. I potpuno je hifi peć, jer ko god je vidi prvi put iz daleka, misli da je neki ogroman zvuÄnik. :D

Link to comment
Share on other sites

@stonkold : luster je prelep beli klavir lak koji se presijava kao kameleon farba na autu(by IKEA)

@marko s : zvucnici idu 30cm napred sa jedne strane je fotelja a sa druge (leve) trakasta zavesa preko balkonskih vrata + na podu je dosta debeo veliki tepih.

@trotter : od Tva razdaljina je 4m od zvucunika isto 4m ako gledamo udaljenost zvucnika i slusaoca kao trougao.

Link to comment
Share on other sites

Iz akustickog i dizajnerskog aspekta, taj ormar ne pripada pored hifu i tv. Medju zvucnike moras imati prazan prostor za dobar fantomski centar i 3D pozornicu. Sa ormarom raspored je kao za spavacu sobu, ne dnevni boravak i  entertainment center. 

 

My 2 cents. ;)

 

(veceras neces spavati haha) 

Link to comment
Share on other sites

Planiram da kopmpletno renoviram dnevnu sobu jer je ovo aktueno vec nekih 5-6 godina.

Verovatno ce na mesto ormana doci nesto nalik Filpovoj polici.

Ovo je varijanta bas za dnevni boravak Simpo-dizajn .

TV je prvenstveno bio 42ka tako su i osmisljenje sve dimenzije ali je ne planirano kupljen TV od 51 inch i sad izgleda malo krcato ili tesno.

@kaiser hvala za sugestiju ,nema nervoze sve se stigne samo polako :thumbsup2 .

Link to comment
Share on other sites

Fino sve to izgleda,enterijer je prelep,a pec na drva...  :facehearts  Jos samo gramofon da nabavis i eto idile! 

Oprosticem mi na jednoj "zamerki" - ne znam koliko ti je pametno da drzis staklene flase iznad zvucnika...moje iskustvo sa staklom je da vibrira, ali i pomera se, ako se uzivim u muzici,u tvom slucaju moze da bude bas nezgoda ako padne nesto..

Link to comment
Share on other sites

U pravu si za flaše ali one "zasviraju" tek kod ekstremno glasnog "slušanja" filmova .Kod slušanja stereo dela sistema flaše su mirne jer je bass refleks otvor napred.Polica na kojima su flaše su od L-profila i stakla a između njih je dobar sloj silikona.

Gramofon je svakako u planu ali tek kada se promeni nameÅ¡taj. Malo su me i obeshrabrile priÄe o skupom održavanju gramofona (igla, Äetka, kaiÅ¡,....)

Link to comment
Share on other sites

Kolega, preskocio bih hvaljenje enterijera, drugi su sve vec rekli.  :)

 

Jedno pitanje samo, vezano za sam sistem, da li ti zvucnici mogu da naprave scenu toliko siroku?

Driver-i (pa i same kutije) mi se cine malim, za tako nesto. Mozda gresim.

 

Uvek je nezahvalno i mozda delom cak i bezobrazno preuredjivati tudje zivotne prostore, ali jedna dobronamerna sugestija, mozda premestiti taj ormar i komodu levo i desno od zvucnika (van), a zvucnike staviti pored TV-a. Pretpostavljam da bi se dobilo sve bolje, pocev od scene, focusa, bass-a, itd.. Ovako, em su zvucnici u uglovima, em izmedju njih ima svasta nesto cemu tu mozda nije mesto i jos su, povrh svega, prilicno razmaknuti.

 

Ako ovo nije moguce izvesti, ili tebi sistem zvuci dovoljno prihvatljivo bez eventualnih navedenih mana, onda zanemari svo pisanije. :)

 

I naravno, uzivaj u sistemu i muzici.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si u pravu u vezi zvucnika icicu na ovakvu varijantu police :

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/21304-filips-sistem/page-5

ne bukvalno isto ,slicno.

Kod takve postavke zvucnici bi se pomerili nekih pola metra ka TVu i ta postavka zvuci malo smirenije (vec isprobano).

Ali promena ovog dela namestaja povlaci i ostalo jer mislim da promenim sve u dnevnoj sobi (Garnitura za sedelje,zavese ,tepih....)

Kod sadasnjeg ormana sve je fizicki spojeno a i ne postoji mogucnost da se napravi drugi raspored jer su na druga dva zida vrata od hodnika i prolaz u kuhilju -trpezariju a na trcem zidu su velika bakonska vrata koja vode na terasu.

Link to comment
Share on other sites

Ta varijanta super izgleda, kao i ceo Filipov sistem uostalom.  :thumbsup2

 

Sto se tice trenutne situacije, da nemas one visece police sa raznoraznim flasicama u levom uglu i CD-ove u desnom, mogao bi da ormar ubacis u levi ugao, a komodu u desni. Tako bi dobio, bukvalno, bass trapove. I to radi odlicno, provereno.  ;-)

Samo pod uslovom da su ormar i komoda, koliko toliko, puni iznutra.

 

Na taj nacin ne bi morao da menjas sve u stanu, posto je vec lepo uklopljeno. :)

A bilo bi i dalje sasvim funkcionalno.

 

Link to comment
Share on other sites

Na zidu na kojem je sistem bi, idealno, trebalo da je samo sistem. Polica postavljena izmeÄ‘u zvuÄnika, ali ne niska, pomaže fokusu pod pretpostavkom da je dovoljno iza linije zvuÄnika. SanduÄasta komoda s vratima i fiokama je nameÅ¡taj. Dilema glasi: Enterijer iz Äasopisa ili zvuk?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...