Jump to content


Moj aktivni sistem


beatgoeson

Recommended Posts

8 minuta ranije, perodeformero said:

Ringe je povezao neka lica sa nekim postovima, neki postovi su povezani sa nekim kretenima i skribomanima, neki skribomani i kreteni su lica koja učestvuju na nekom forumu.Neki forumi su povezani sa licima koji čitaju neke forume...:lol:

Ух па то сви повезани.   :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, beatgoeson said:

A šta se ti ovde trpaš? Forum služi za komentarisanje, pa tako i ja izađem nekad sa komentarom Eto, tako sam izmileo.

Izmileo si, tvoje pravo, ali mora da ima nešto što želiš da kažeš? Kaži lepo, šta okolišiš?

Nemoj kao RingeRaja - prvo se potpuno složio sa lažljivim i klevetničkim komentarom, pa se onda ogradio tako što je rekao da se i dalje slaže sa celim komentarom, mada bi se skoncentrisao samo na jednu reč iz njega. Pa je onda identifikovao grupu "kretena i skribomana", mada je to samo jedan čovek, a onda se ogradio tako što, zapravo, misli na drugu grupu kretena i skribomana, koja je sada neki drugi čovek. 

Ne može se čovek više snaći ko kojem gangu pripada, koga smeš da komentarišeš a koga ne, da te ne bi razvlačili po forumu. Kojima pripadaš ti?

Beats... Aj me se prođi... Može?

Ako treba povlačim sve što sam napisao, javno, ništa nije tačno, trenutak ludila i iskrivljene svesti...šta god treba potpisujem...

Ali zaboravi na mene od sada.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, beatgoeson said:

A šta se ti ovde trpaš? Forum služi za komentarisanje, pa tako i ja izađem nekad sa komentarom Eto, tako sam izmileo.

Izmileo si, tvoje pravo, ali mora da ima nešto što želiš da kažeš? Kaži lepo, šta okolišiš?

Nemoj kao RingeRaja - prvo se potpuno složio sa lažljivim i klevetničkim komentarom, pa se onda ogradio tako što je rekao da se i dalje slaže sa celim komentarom, mada bi se skoncentrisao samo na jednu reč iz njega. Pa je onda identifikovao grupu "kretena i skribomana", mada je to samo jedan čovek, a onda se ogradio tako što, zapravo, misli na drugu grupu kretena i skribomana, koja je sada neki drugi čovek. 

Ne može se čovek više snaći ko kojem gangu pripada, koga smeš da komentarišeš a koga ne, da te ne bi razvlačili po forumu. Kojima pripadaš ti?

Ša se ja trpam?Pa ako se iko trpao gde mu nije mesto to si ti, celo ova rašomonijada je i nastala zbog tvog, kako ti to na svom nivou "kulture" definišeš, trpanja!. Što se tiče mene, sam si pitao sam si dao odgovor u sledećoj rečenici: "Forum služi za komentarisanje, pa tako i ja izađem nekad sa komentarom Eto, tako sam izmileo."

S tim što ja nisam izmileo ,jer sen igde nisam ni krio, nemam razloga, tu sam na otvorenom svi me znaju, ponekad napišem po nešto o stvarima koje dobro poznajem, ne mešam se, pardon ne trpam tamo gde mi nije mesto, ne pišem na temama o kojima ne znam dovoljno, ne lupetam , ne dajem proizvoljna mišljenja i izjave, formirane na osnovu sujete, neznanja i nekulture. Ne diskutujem o onome o čemu ne znam dovoljno, tu čitam šta pišu oni koji znaju i učim!

Šta ja želim da kažem? Manje više sam ukratko rekao šta sam želeo. Kaže se, pametnom jedna dosta, ali pošto ti ne spadaš u tu kategoriju, tvojih tri hiljade i kusur postova je to pokazalo,  da nemaš prijemnu antenu i da ti se ne može dokazati u tri reči, bez dramskih rasprava, pokušaću to kraće da ti razložim.

 Prvo taj stepen primitivizma, nekulture i arogancije je nedopustiv za forum, ne znam kako i zašto moderacija to toleriše. Šta si se ti uhvatio Ringeraje, on nije  uzrok cele ove ujdurme, sad ti prebacuješ fokus na njega a ti si kao ispao u redu i žrtva, ma idi molim te! On je ispao neprincipijelan, trebao je da se drži svog prvobitnog stava, koji ja lično podržavam, a ne da pokušava da izgladi nešto što on nije ni prouzrokovao i ništa više. Mani se njega, nije on izvređao pola foruma niti koristio rečnik primitivaca nego ti.

Aleksandar je izneo svoja slušna iskustva, odakle tebi pravo da osporavaš no što je on čuo i napisao? Nisi kompetentan za to, iz tebe je izašla sujeta i predrasuda, jel pobogu, kako nešto što nema 15' bas drajver može da valja? Ma to je sve ***** čim ne ruši komšijsku ogradu! Očigledno, ti pripadaš onoj prvoj Troterovoj grupi, sujetnih, koji ako se ne piše i ne priča o njihovom sistemu, koji je inače najbolji na svetu a ostalo sve je *****, zlo i naopako! Idi bolje poslušaj te Napijalove zvučnike pa onda pričaj o njima, ja ću uraditi isto, iako nisam kupac ni u najdubljoj potsvesti.Ako ne valjaju, ja ću prvi to napisati javno! Napisaću i ako valjaju Ali mi niko neće osporavati moje slušno iskustvo i soliti pamet!

Kada pametnom čoveku, više ljudi ukaže na istu stvar, on malo stavi prst na čelo, porazmisli da li možda negde greši, pa nešto od toga i usvoji, Ali ti ne, tebi se odmah priviđa zavera i gangovi, klanovi.. Jel' tebe Druže Radiša iz Gornjeg Jaukovca neko obavestio da Ranković i Krcun nisu među živima?Najlakše je kada ti se ne sviđa što ti neko kaže istinu u lice da ga etiketiraš.

Od ovih ljudi što si ih izvređao i bio bezobrazan i nevaspitan prema njima, neke ne poznajem, neke  sam video jednom ili dva puta u životu, neke poznajem i viđam povremeno, neke često, a sa nekima sam i dobar prijatelj. To tebi liči na klan! Pa u pravu si, ja pripadam klanu ljubitelja Hi FI-ja, muzike i druženja, kao i ovi gorepomenuti, mi smo taj klan i u naš klan krimamo sve koji vole isto to, a koji su normalni i dobronamerni. Sad ti reci kom ti klanu pripadaš, pošto očigledno ne pripadaš ovom.Možda klanu ljubitelja razglasa i disko zvuka, rušitelja zidova i komšijskih ograda i nerava.

Ta sirova snaga kojoj  se ti diviš, meni ne pretstvlja ništa, a  veruj mi imam sistem dovoljno jak za normalnog čoveka,pa i više od toga,ali poenta dobrog zvuka i ovog hobija nije u tome.Za moj pojam ti si promašio temu, možeš da imaš i Acoutone i RALL,  to je i dalje skup razglas a ne hi fi sistem. I pored toga ja taj sistem ne omalovažavam u njega su uložena velika sretstva rad i znanje, nije po mom ukusu, ali ti i tvoji istomišljenici imate pravo da to volite i slušate. Ono što nemaš pravo to je da to namećeš  kao najbolje i jedino rešenje i da potcenjuješ tuđe koncepcije, znanje a u ovom slučaju i slušno iskustvo! Takođe nemaš pravo a vređaš i etiketiraš druge ljude, bilo iz čista mira, bilo zato što su neistomišljenici, da izmišljaš neke fobije zavere i paranoje i to na jedan veoma nekulturani sirov način! Takođe bih ti savetovao da pripaziš na rečnik, nisu svi ovde primitivci da bi se spuštali na taj nivo.

Nadam se da ti je sada jasno šta sam hteo da kažem. Ako si shvatio, shvatio, ako nisi, nisi, više ti neću ništa objašnjavati ni pisati, izneo sam svoj stav, prema tome, tako ga i prihvati, ovo nije, nikakav poziv za debatu i nadmudrivanje, nemam vremena za to. Ovaj forum je i spao na ove grane, za to što većina normalnih i kompetentnih ljudi nema vremena kao nekolicina dokonih da ispravlja krive drine, niti im je stalo do toga, pa odustanu, što ovim drugima daje iulziju da su neznam kako mudri i da su u pravu.

Imaš pravo na repliku, ja ti neću odgoarati,pod uslovom da ne nastaviš sa tonom i primitivnim kvalifikacija koje su bile do sada prisutne

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, SUROKVL said:

Aleksandar je izneo svoja slušna iskustva, odakle tebi pravo da osporavaš no što je on čuo i napisao? Nisi kompetentan

 

Kakva salata od reči...

Samo budali treba pet puta objašnjavati da nisam osporavao ono što je on čuo... imao sam primedbu da nije probao da menja pozicije, a onda je on rekao da jeste menjao... i to je sve. Shvataš koliko si glup?

Link to comment
Share on other sites

Par reči o Aleksandru...

On se tamo ponašao kulturno i nemam primedbi na njega, osim što je pokazao priličnu netrpeljivost prema primedbama bilo koje vrste. Ne znam ko je on, koliko je njegovo iskustvo, koliko zna, ništa o njemu ne znam. Imao sam dve bezazlene primedbe, isključivo na ono što je napisao, obe su mogle biti rešene u par rečenica. Umesto toga, došlo je do izvesnog natezanja, uključili su se dežurni pljuvači i stvar je krenula po zlu. Lične diskvalifikacije i sve po redu...

Ako neko ne trpi komentare, neka piše blog. Forum je za komentarisanje.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, SUROKVL said:

Za moj pojam ti si promašio temu, možeš da imaš i Acoutone i RALL,  to je i dalje skup razglas a ne hi fi sistem.  .......  nije po mom ukusu

 

 

Zavist i zloba ili glupost, pitanje je sad. :D  Slični su bili komentari i tamo... a sve na neslušano. I ti još govoriš o kompetentnosti? 

Nije bitno kako to zaista svira, bitno je na osnovu čega tako masovno dolazite do istog zaključka?

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, SUROKVL said:

...Očigledno, ti pripadaš onoj prvoj Troterovoj grupi, sujetnih, ...

Ajde i Ranković, ajde i Krcun nekako, ali što brate Troter? :) 

Mada, nisam znao ni za prvu Troterovu, a kamoli još neku... Ono, prva proleterska, peta proleterska, Ranković, Krcun... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tozo druže nisi pazio na času!^_^ Nisam ja Trotera svrstao ni ukakvu grupu, nego sam se pozvao na njegovo pisanje vezano za neki teksta sa neta o motivima boravka ljudi po forumima.Mislim da je sada  to pisanije u temi Izvod iz teme NN KZN blabla bla ili tako nešto pa potraži i pročitaj biće ti jasnije!

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, beatgoeson said:

Zavist i zloba ili glupost, pitanje je sad. :D  Slični su bili komentari i tamo... a sve na neslušano. I ti još govoriš o kompetentnosti? 

Nije bitno kako to zaista svira, bitno je na osnovu čega tako masovno dolazite do istog zaključka?

 

 

Prvo, način na koji ja dolazim do zaključaka nije uopšte masovan. Sve o čemu sam pisao na forumu je isključivo iz ličnog iskustva, slušanjem i to u većini slučajeva u sopstvenom sistemu. Ali postoji par izuzetaka, jedan od  njih je i tvoj sistem.

Pisao si o njemu toliko u tih tvojih trihiljade i kusur postova, da neko sa iole pristojnim iskustvom  može da shvati kako to otprilike svira. Plus "nekoliko članova klana kome pripadam"  koji su to čuli mi je potvrdilo da je to otprilike to. Na osnovu toga nije mi se javila ni elementarna želja da čujem tvoj sistem, ne kažem da je loš, nemam ništa od toga, i ako je loš i ako je dobra tvoj je tebi je takav, pravio si ga po svom ukusu.Za mene je to razglas, skup, vrhunski ali  ipak razglas i ti i dalje svojim pisanjem potkrepljuješ tu tezu! 

Da bih slušao neki sistem mora u startu da me nešto zaintrigira i zagolica unapred, ne pada mi napamet da slušam svaki sistem bez ikakvog predinteresovanja samo  zato da bi tamo neki imaginarni i za moj hobi beznačajan lik odredio da li sam ja kompetentan ili ne,

A imao sam priliku da slušam bio sam pozvan i nije mi se išlo, jednostavno, takav zvuk me ne ZANIMA, nemoj mi dokazivati da je to dobro, ni ne tvrdim da je loše! prema tome  niti sam zloban, niti ti zavidim, a nisam ni glup da na 34 stepeni u prostoru bez klime slušam nešto što ja uprkos ceni ni džabe ne bih imao!

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Toza said:

Ajde i Ranković, ajde i Krcun nekako, ali što brate Troter? :) 

Mada, nisam znao ni za prvu Troterovu, a kamoli još neku... Ono, prva proleterska, peta proleterska, Ranković, Krcun... :lol:

Jedan istaknuti pripadnik i visoki funkcioner Klana- Genga kome pripadam me je ukorio da ni ja ne pratim na času i da je Troterovo pisanije na ovoj temi dve strane ranije. Nisam proveravao, ali Druže tozo naređenje je naređenje moram da izvršavam i da napišem ispravku!:D

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, SUROKVL said:

Pisao si o njemu toliko u tih tvojih trihiljade i kusur postova, da neko sa iole pristojnim iskustvom  može da shvati kako to otprilike svira.

 

Sve što sam pisao o njemu, nalazi se u ovoj temi, koja je nastavak jedne starije, a ona je ostala negde prilikom pretumbavanja foruma. Tu i tamo ga spomenem, kao što mnogi drugi spominju svoje sisteme. Zloba i zavist su kod tebe stvorili utisak da stalno pišem o njemu. Negde ti moj sistem čuči u podsvesti, kao nedosanjani san.B)

 

15 minuta ranije, SUROKVL said:

A imao sam priliku da slušam bio sam pozvan

Ja sam te zvao na slušanje? Ne sećam se.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, SUROKVL said:

Jedan istaknuti pripadnik i visoki funkcioner Klana- Genga kome pripadam me je ukorio da ni ja ne pratim na času i da je Troterovo pisanije na ovoj temi dve strane ranije. Nisam proveravao, ali Druže tozo naređenje je naređenje moram da izvršavam i da napišem ispravku!:D

Auf, jeste. Teško ovo sve ispratiti, raspisali ste se. Ih, i meni se omakne :).

Odoh da vam ne smetam. :lol:

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, beatgoeson said:

Sve što sam pisao o njemu, nalazi se u ovoj temi, koja je nastavak jedne starije, a ona je ostala negde prilikom pretumbavanja foruma. Tu i tamo ga spomenem, kao što mnogi drugi spominju svoje sisteme. Zloba i zavist su kod tebe stvorili utisak da stalno pišem o njemu. Negde ti moj sistem čuči u podsvesti, kao.B)

 

Ja sam te zvao na slušanje? Ne sećam se.

Ne daj bože da to sanjam, ne bih spavao do kraja života!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Izbegavaš da kažeš, da li si ikada imao priliku da čuješ nešto što bi moglo da liči na ovo kod mene? Ukratko, donosiš zaključke prepun predrasuda i bez ikakvog iskustva sa sličnom postavkom?

S druge strane, nigde nisam naišao na tvoj sistem. Da li si ga prezentovao? Da je iole zanimljiv, ako bi me pozvao, ja bih došao na slušanje.

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2016 at 0:30, SUROKVL said:

...Za mene je to razglas, skup, vrhunski ali  ipak razglas...

Izvinjavam se sto vadim ovu recenicu iz konteksta, al ako moze malo objasnjenja oko reci "razglas" na sta se tacno misli?

Jel JBL Syntesis S4700 razglas? Iako je skup ko djavo, sa onim zvukom sa sajma ne bi prosao ni u bivsem ozloglasenom novosadskom studenskom "klubu B" odakle iz svojih studentskih dana pamtim najgori zvuk ikada.

Mislim, ja imam/slusam kutije sa "pro" drajverima koje izgledaju kao da su ukradene nekon neke ciganske svadbe - to mogu da razumem kao razglas sistem koji neko nece ni da cuje, ali najjaci Focal, Accuton i RALL niti su "pro" drajveri, niti kutije u koje su smešteni izgledaju kao da su sišle sa tezge. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

E, hvala ti što si pokrenuo baš tu temu, i meni je zapala za uho neobična tvrdnja da su ovi drajveri sinonim za ozvučenje.

Sećam se da je jednom neko ustvrdio da na kućnom hi-fi-ju, recimo, ne samo basovi, nego ni Fender stratocaster ne može da svira k'o svet, onako kako na koncertima svira preko neke petnaestice. A pogotovo bas gitara ne može ni približno da zvuči (to je tvrdio onaj Makedonac, čini mi se).

No, ako na kućnom hi fi-ju imaš snažne i dovoljno velike drajvere (za sobu srednjetonac ne mora da bude baš petnaestica), može to da svira dovoljno nalik na koncertno ozvučenje. To je i svrha dobrih uređaja - da što vernije reprodukuju svaku vrstu muzike.

Kada mi neko dođe u posetu, obično ne puštam klasičnu ili bilo kakvu kamernu muziku, ali sam siguran da ni najzadrtiji "klasičar" ne bi imao ozbiljnih primedbi, ni na najtišu reprodukciju iste.

Moja skromna procena je da snimci živih koncerata rok-muzike, zvuk koncertnog ozvučenja i scena u mojoj sobi oživljavaju na veoma uverljiv način... kao preko ozvučenja. Ali, isto će biti zadovoljan i neko ko voli Arvo Part-a...

Nadam se da ovo pisanje nikoga neće uvrediti, ipak je ovo moja tema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...