Jump to content


Dobre kupovine polovnjaka


Shang Tsung

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

 

Å to se HPM-60 modela tiÄe, one su malo poveliÄke (61 x 35 x 32 cm i 17.5 kg po komadu), i nisu baÅ¡ "bookshelf", iako ih tako nazivaju.

Plus, ovaj par koji se nudi/licitira za 180 EUR ima neadekvatno sunđerasto vešanje na basovima, pa je shodno tome precenjen i za izbegavanje...

E na zalost to je tacno, nisam obratio paznju na to, ja sam mislio na ovu verziju hpm-60

post-12056-0-96266800-1395144115_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Potpisujem.  :wave2

Kaisera ne mozes ni da isprovociras ko covek :) Imao sam raznorazne kantone, i od svih tih zvucnika za male pare mislim da je hpm serija nedostizna, bar ja nisam cuo neki zvucnik da svira pristojno za 150-200e. Jedino sto su stari i ruzni, a opet kad ih cujes i to padne u vodu odmah.

Link to comment
Share on other sites

Shang Tsung , ovo savetovanje ti je mac sa dve ostrice, sve zavisi kakav ti zvuk volis, meni to filipsovo pojacalo moze da zvuci kao smece,  a ti da se odusevis sa njim I obrnuto, Kursum ti je dao dobru preporuku za zvucnike I licno mislim da ni jedan zvucnik ne moze da im primirise za te pare, ko ne veruje pozvan je na slusanje...

 

Sve u svemu dok sam ne cujes dzaba ti svi saveti. To ti kazem jer sam se ja zaebo isto tako ne shvatajuci da dva coveka nikad nece cuti isto.

Pa pazi, ovo savetovanje bi trebalo da posluži da odaberem Å¡ta da posluÅ¡am, poÅ¡to sad baÅ¡ i nemam vremena da po ceo dan zujim po gradu da bih kupio zvuÄnike od 100e.

Pokušavam da napravim neku selekciju šta bi bila dobra kupovina, a šta ne.

 

Za tvoju sobu i onakav raspored se ne isplati ici dalje od ovoga: http://www.kupujemprodajem.com/Grundig-box-660a-veoma-ocuvani--11427313-oglas.htm?filter_id=34923

A pritom ces se i naslusati muzike. :)

Kupuj, dok nije neko drugi!  :order

 

Uz zvucnike kupis nesto ovako: http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-A-402-3246783-oglas.htm?filter_id=108, ili nesto jeftinije: http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK-6550-11432961-oglas.htm?filter_id=40641

 

I bice sreca, sreca, rados'!

Za 150e imas ceo sistem.

 

Ponavljam, s' obzirom na raspored i sobu, i ovo je overkill. :)

Interesantne te kompresione kutijice. Uzeću i njih u obzir. Å to se tog Nada tiÄe, zaista deluje kao korektno pojaÄalo, ali mi zasad joÅ¡ niko nije pojasnio zaÅ¡to ne bih trebao pominjanog Filipsa da uzmem (koji je btw 2x80W snage)? Jedino Å¡to sam video da po netu o PA890 nema baÅ¡ puno informacija (ili ih ja ne nalazim).

 

Uh, taman sam hteo da skrenem pažnju na model HPM-50, koji ima "tvrdo" vešanje na basovima (koje će da traje još o-ho-ho) i nije preterano skup, kad vidim da su ipak prevelike. frust.gif

Å teta... sad.gif

Pa pazi, i ove kutije deluju fantastiÄno. I njih ću razmotriti. :)

Jedino što nemaju mrežice..

Link to comment
Share on other sites

Ici cu da poslusam ove bowerse, iako ne verujem da su za mene jer jurim neke vece podnostojece zbog velicine sobe i jaceg basa. Jako su mi gotivni na oko a i hocu da cujem taj hvaljeni B&W zvuk.

@Shang Tsung

Vidim da trazis bookshelf pa cu ti preneti utiske.

https://www.kupujemprodajem.com/Bowers-Wilkins-CDM2-Special-Edition-11026588-oglas.htm?filter_id=1236916

Link to comment
Share on other sites

Ici cu da poslusam ove bowerse, iako ne verujem da su za mene jer jurim neke vece podnostojece zbog velicine sobe i jaceg basa. Jako su mi gotivni na oko a i hocu da cujem taj hvaljeni B&W zvuk.

@Shang Tsung

Vidim da trazis bookshelf pa cu ti preneti utiske.

https://www.kupujemprodajem.com/Bowers-Wilkins-CDM2-Special-Edition-11026588-oglas.htm?filter_id=1236916

Pa, ovi imaju basreflex rupu pozadi Å¡to mi ne odgovara poÅ¡to zvuÄnici kod mene moraju da stoje skroz do zida.

Ali svakako javi kako su ti se dopali ti B&W.

Link to comment
Share on other sites

Å to se HPM-60 modela tiÄe, one su malo poveliÄke (61 x 35 x 32 cm i 17.5 kg po komadu), i nisu baÅ¡ "bookshelf", iako ih tako nazivaju.

Plus, ovaj par koji se nudi/licitira za 180 EUR ima neadekvatno sunđerasto vešanje na basovima, pa je shodno tome precenjen i za izbegavanje...

Ima verzija sa sundjerima.

post-13634-0-69694800-1395178910_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nije Froggy ni rekao da nema verzije sa sunÄ‘erastim, mislim, već da na onim nije adekvatno zamenjeno sunÄ‘erasto veÅ¡anje, jer je zalepljeno preko membrane, a ne ispod. E sad da li to i koliko utiÄe na zvuk, bilo je viÅ¡e tema sa tom raspravom. Ali džaba ih je preporuÄivati kad ne mogu da stanu u Tsungov regal. :D

Link to comment
Share on other sites

 

Interesantne te kompresione kutijice. 

 

 

Odi ti lepo poslusaj te "kutijice", pa se onda javi.  :order

Ako ih kupis i ne zadovolje te za te novce, ja cu ih evo odkupiti od tebe. Pa makar ih stavio da mi sviraju kao PC zvucnici.  :)

 

Jedna napomena, umesto onog linka gde je bio Harman Kardon A-402 (kao sto i pise u adresi oglasa), sada stoji neki Grundig. Ne znam kako je to uopste moguce. Jedino ako Fidelity nije zamenio ceo oglas za taj Grundig, da bi se slozio sa zvucnicima. Moram priznati da mi se to cini malo verovatnim. Ali ako je stvarno to uradio, onda je genije!  :1038:

Link to comment
Share on other sites

http://www.bgbstudio.com/proizvod/pma-720ae

Evo za 33k u radnji. 15e skuplje. :)

Jedino ako nemaju na stanju. Jako su sumnjivi.

 

Odi ti lepo poslusaj te "kutijice", pa se onda javi.  :order

Ako ih kupis i ne zadovolje te za te novce, ja cu ih evo odkupiti od tebe. Pa makar ih stavio da mi sviraju kao PC zvucnici.  :)

 

Jedna napomena, umesto onog linka gde je bio Harman Kardon A-402 (kao sto i pise u adresi oglasa), sada stoji neki Grundig. Ne znam kako je to uopste moguce. Jedino ako Fidelity nije zamenio ceo oglas za taj Grundig, da bi se slozio sa zvucnicima. Moram priznati da mi se to cini malo verovatnim. Ali ako je stvarno to uradio, onda je genije!  :1038:

Da video sam da je stavio neki Grudning, pojma neam kako i zašto. Pitao sam ga da li može jeftinije dok je bio NAD, a odgovorio je 100e. Sad dal je mislio na grunding ili na NAD...

Za sada su mi favoriti HPM 50. Njih ću prve da posluÅ¡am i vidim fiziÄki. Jesu malko glomazni doduÅ¡e. Ako ne budu odgovarali Pionirovi, onda idem dalje po predlozima.

Link to comment
Share on other sites

Za sada su mi favoriti HPM 50. Njih ću prve da posluÅ¡am i vidim fiziÄki. Jesu malko glomazni doduÅ¡e. Ako ne budu odgovarali Pionirovi, onda idem dalje po predlozima.

 

Pa ako si već rešio da pređeš zadate gabarite, onda bih ti ja savetovao pre HPM 60.

Link to comment
Share on other sites

60ke su mi baš preteške za police. Ako sam dobro video preko 17kg je kutija.

50ke su oko 13kg, Å¡to je isto kritiÄno, ali i dosta prihvatljivije. MisliÅ¡ da je taj Denon 720 dobra kupovina? Vidim da neÅ¡to ne gotivite onog filipsa sto sam odabrao. :D

Pa ja ne znam kako svira taj Filips, pa ne mogu da ti dam savet. A sto se Denona tiÄe, pominjao si ga sam, te kako je skupo, a na zapadu jeftinije, eto sad imas priliku na snizenju da ga uzmes na 10 rata. PosluÅ¡aj ga svakako prvo, ja sam ga sluÅ¡ao i mislim da je za 290e to dobro pojacalo novo. Naravno za te novce, pa i manje ces naci sigurno joÅ¡ bolje polovno, ali nema rata i mora kod majstora na proveru, eventualno osvežavanje, jer besmisleno je da pukneÅ¡ 200e na neÅ¡to a onda ne proveriÅ¡ stanje elektrolita itd. Ipak, ako imamo u vidu ovo Å¡to si do sada pominjao od ureÄ‘aja, da sam na tvom mestu ja bih otiÅ¡ao da Äijem Denona. A onda tamo možeÅ¡ i da ga uporediÅ¡ sa joÅ¡ nekim pojaÄalima.

I da, otkad se prepisujemo ovde, mogao si bar kod petorice sa Foruma da cujeÅ¡ uredjaje, pa da stvoris sliku o kakvim razlikama priÄamo. Ovako, biflujeÅ¡ znanje bez potpore u uhu, a ono će biti glavno Äulo za prijem zadovoljstva.

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste KurÅ¡ume, ja se slažem sa tobom, ali nažalost nemam vremena da jurim i presluÅ¡avam sve Å¡to stignem. Verujem da se ni tim prodavcima ne dopada previÅ¡e da imaju klijentelu koja bi samo da "sluÅ¡ne" kako neÅ¡to zvuÄi bez da i kupi taj isti ureÄ‘aj. U principu, ne volim da smaram ljude i da im troÅ¡im vreme (dobro, ovo ovde je forum i niko nije u obavezi da piÅ¡e neÅ¡to ako ne želi. ako sam nekog smorio, izvinjavam se zaista).
Problem sa novim stvarima pa i tim Denonima 720 je Å¡to sam nekako utulio u glavu da to svira loÅ¡ije nego polovno od 100e staro 20god. Msm, pozvaću ja svakako sutra dotiÄnu radnju da se raspitam za Denona i da Äujem ako je moguće, ali neÅ¡to mislim da ga nemaju na stanju kao ni pola stvari koje reklamiraju na sajtu.

JoÅ¡ neÅ¡to da dodam, temu sam otvorio kako bih ja naÅ¡ao pomoć u ovom trenutku, ali je svako dobrodoÅ¡ao da ovde pita za bilokakvu pomoć i sliÄno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...