Jump to content


Integrisano poja�alo: Marantz PM6004 ili Yamaha A-S500


Shang Tsung

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kuršume, na prvu loptu deluje kao da obožavaš Denone. :)

pomenuti 720 se prodaje po 300e, a deluje kao da je 2 klase ispod jamahe. Mislim, "deluje" ne mora da znaÄi da i jeste tako. Svakako da ću posluÅ¡ati nekoliko modela koliko budem mogao sutra kad skoknem do BGBstudija. Imam "ziku" na telefonu, a nadam se da imaju kablove da prikopÄamo telefon na pojaÄalo.

 

 

Eh obožavam, pa da ih obožavam imao bi joÅ¡ nekog Denona sem cd-a. Ali da ih volim i da ih volim viÅ¡e nego Yamahu, to da. E sad, deluju razne stvari na ljude, ali pitanje je koje Äulo upotrebiti. Tebi ovde pre svega Äulo sluha treba da bude adut. Ne kažem da se tebi možda Yamaha neće svideti. Ja sam namerno izneo svoje utiske, da bi ti uoÄio da utisaka ima raznih, ali da je važan tvoj.

 

A ta ziku sa telefona, ne znam koliko će ti pomoći da pravilno prosudiš. Bolje ponesi CD neki, a imaju i oni tamo svašta, pa priupitaj.

Link to comment
Share on other sites

Ma CDovi su prošlo vreme za mene. :)

Sistem će biti nakaÄen na PC. Nisu mi potrebni ni dekovi, plejeri, tjuneri ni gramafon. Ne želim da pravim skalameriju i sliÄno.

Dakle, jedino mi treba osnovno da pogoni pasivne zvuÄnike. Ne smatram sebe audiofilom, a jednostavno želim da imam korektnu spravu koja će me služiti dugo dugo vremena i da pritom zadovolji moja oÄekivanja ako je moguće. Naravno, ne želim da nikoga ovde uvredim i sliÄno. ObiÄno volim da sluÅ¡am muziku u FLAC formatu, ali i to se retko nalazi Å¡ta meni treba, tako da će ponekad jednostavno da ide internet radio ili jutub.

 

 

@Kaiser

Aha, nisam obratio pažnju. Elem, poenta je da neće ovaj sistem zauvek da Äami u ovoj maloj sobi. Zbog toga bih ipak uzeo neÅ¡to sa "rezervom".

Link to comment
Share on other sites

Sa tom kvadraturom snaga ti je najmanje bitna.Sto se tice basa iako ce mi mnogi glasnogovornici MA zameriti slobodno zaobidji Monitor Audio firmu.Oni proizvode kutije veoma prijatne prirode zvuka,ali za drugaciju produkciju.Ja sam uvek za kupovinu polovnih uredjaja,ali svako voli nesto drugo.Usput se raspitaj kod prodavca koje su cene Advance acoustic pojacala posto su trenutno na akciji.

Koju produkciju?

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi kako uklopis sistem i gde postavis zvucnike. Cuo sam dosta modela MA i ne mogu reci da nemaju bass ni pod razno.

Inace, koja je bila cena novih RS8 i Be 718? :)

  U vreme kada sam imao RS8 upario sam ga sa Nadom 352, Naimom 5i i sa Naimom XS. Pretpostavljam da znas sa kojim je najlepÅ¡e radio. Bio je to otvoren vrckav zvuk sa puno detalja . VeliÄina sobe gde sam sluÅ¡ao je oko 35 m2. Pomerani su na viÅ¡e mesta i na kraju su postavljeni oko metar od boÄnih zidova i oko sedamdesetak centimetra od zadnjeg zida.

 InaÄe najlepÅ¡i zvuk koji sam Äuo bio je sa gx 200 u kombinaciji sa Naimom XS(govorim o MA zvuÄnicima). Nisam joÅ¡ sluÅ¡ao platinum seriju. 

 UÅ¡eri su duplo skupli od MA RS8. 

Link to comment
Share on other sites

Tu sam. Danas me nisu zvali iz BGBa da mi jave da li je stiglo pojaÄalo za mene. PoÅ¡to sam bio na poslu veći deo dana, nisam imao vremena da odem do njih.
Valjda će sutra da stigne.

 

Elem, takoÄ‘e možete preporuÄiti koje zvuÄniÄke kablove da uzmem? Da ne budu preskupi. Trebaće mi 2 kom po 2m dužine.

Link to comment
Share on other sites

Tu nije bitna cena , hteo sam samo da kažem da im bas nije tako jak. InaÄe volim njihov zvuk.

Cena novih ukazuje na klasu, kako nije bitna? Mislis li da Mission mv8 ima jaci bass od Dynaudio S1.4?

Imam RX2 i mogu itekako dati jak bass, samo ih upari sa cime treba. Zanimljivo je bilo slusati modifikovani Linn Mimik gde je bass posteno radio.

Link to comment
Share on other sites

Pravi razliku izmedju bass i sub-bassa. To ne ocekujem od standardnih zvucnih kutija.

Kako su audio sistemi pravljeni za ljudsku upotrebu, to i kriterijumi kvaliteta, u krajnjoj liniji, mogu biti samo subjektivni. Ova tvoja konstatacija je jako zanimljiva i po mom miÅ¡ljenju , taÄna. Treba razluÄiti ove dve kategorije. Bilo bi jako korisno da neko sa viÅ¡e teoretskog znanja, napiÅ¡e neÅ¡to viÅ¡e o korelaciji ovih pojmova. Možda će nekom pomoći oko percepcije ''basa'' i samim tim, pomogne oko izbora budućih zvuÄnih kutija.

Link to comment
Share on other sites

Percepciju basa može imati neko ko je upoznat kako bas zvuÄi uživo. U kućnim uslovima je vrlo teÅ¡ko doći do toga i nije bezveze Å¡to se pitanje basa stavlja u prvi plan iz najprostijeg razloga jer je bas najznaÄajniji za ukupni muziÄki utisak. Beat je pisao o tome i ja se sa time slažem. Svirao sam po garažama i znam kako bas zvuÄi, bio sam na koncertima i znam kako akustiÄni bas zvuÄi. Najbitnija stvar je da vi kući ne morate da pojaÄate viÅ¡e nego Å¡to bi trebalo da Äujete bas kako treba. InaÄe, pravi bas ne verujem da u kući može da se Äuje kao uživo ali ajde... Å to bliže tome, dobro je. Ja sa malim membranama nisam uspeo da Äujem realan bas u kućnim uslovima. Verovatno ima i takvih zvuÄnika ali su cenovno daleko od većine odavde. Sondek je mislim jednom fino napisao da jebeÅ¡ ti sistem ako ne mogu bez problema uvek da pratim bas liniju, i to je otprilike to. Mislim da je to stvar koja se viÅ¡e oseća nego Å¡to može nekom matematikom ili zacrtanim audiofilskim pravilima unapred da se sraÄuna na osnovu modela zvuÄnika. Sobu da ne pominjem.

Link to comment
Share on other sites

Elem, takoÄ‘e možete preporuÄiti koje zvuÄniÄke kablove da uzmem? Da ne budu preskupi. Trebaće mi 2 kom po 2m dužine.

Javi ti prvo za ovo o Äemu smo prethodno priÄali, pa će videti struÄnjaci za kablove. Ovako svaÅ¡ta izteoretisasmo, a ti joÅ¡ nisi na suÅ¡anje iÅ¡ao. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...